Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 28 od 28 PrvaPrva ... 18262728
Rezultati 541 do 558 od 558

Tema: Bočna freza

Član Gorski Car avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,487
    Zahvalio se
    1,054
    Zahvaljeno 1,622 puta na 882 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nisam vam postavljao snimak od moje freze, gore pomenute (sam sam je pravio). Ide do 17cm dubine i u velikoj travi radi dobro...

Претвориш ли се у овцу, Вукови ће те појести.

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Gorski Car na ovoj poruci:

gandrad (14-12-18), jucin (14-12-18)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Zahvaljeno 60 puta na 27 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U fazi sam razmišljanja a zatim kupovine bočne freze iliti pipalice.U moru proizvodjača,što stranih što domaćih,za koju se odlučiti??Te jedni kažu bolja je polovna strana,te bolja je domaća ali nova ,pa ima puno majstora male privrede,i pristupačne cene,te vučena ili nošena??Kod mene je ravnica a i ograničen sam u parama,znači do max.1500 evra.Zatim ove vazdušne tj.pneumatske su jeftinije ali nekako slabe konstrukcije za razliku od hidrauličnih marki npr.Calderoni,Rinieri,Carrera,a one se kreću od 1200 pa i preko 2000 evra,ko da su od zlata a tamo negde po belom svetu su izrabljivane do maksimuma!!Postoji i mogućnost nabavke nove mašine preko subvencionisanih kredita ali nešto nisam za to,a možda i grešim.Zato bih bio zahvalan onim članovima ovog foruma,koji bi mi podrobno objasnili sve u vezi ove moje muke,unapred zahvalan,pozz .
    Bice bolje,samo napred

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sve će biti mnogo jasnije kad napišeš koju površinu obrađuješ, jer samo od toga zavisi da li je dovoljna neka priručna freza, ili neka iz naše domaće ali ozbiljnije proizvodnje (što je negde u rangu sa polovnim italijanskim), ili za celodnevne a višednevne obrade nema druge do nova mašina poznatih, mahom Italijanskih proizvođača. Naime, svaka freza kako-tako radi svoj posao, ali je pitanje koliko može da radi bez kvara, koliko neprekidno bez zagrevanja ulja, i koliko dana može neprekidno da radi bez servisiranja. Inače ja lično, mnogo više volim alatke koje su postavljene bočno na traktoru, nego iza, ali takvih nema puno, pogogtovu ne jeftinih.

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku ZICAPROM na ovoj poruci:

jucin (15-12-18)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ZICAPROM Pogledaj Poruke
    Sve će biti mnogo jasnije kad napišeš koju površinu obrađuješ, jer samo od toga zavisi da li je dovoljna neka priručna freza, ili neka iz naše domaće ali ozbiljnije proizvodnje (što je negde u rangu sa polovnim italijanskim), ili za celodnevne a višednevne obrade nema druge do nova mašina poznatih, mahom Italijanskih proizvođača. Naime, svaka freza kako-tako radi svoj posao, ali je pitanje koliko može da radi bez kvara, koliko neprekidno bez zagrevanja ulja, i koliko dana može neprekidno da radi bez servisiranja. Inače ja lično, mnogo više volim alatke koje su postavljene bočno na traktoru, nego iza, ali takvih nema puno, pogogtovu ne jeftinih.
    Trenutno imam pod Oblacinkom oko 1.5 ha u petoj godini ,a u planu je sadnja još nekih 2 ha,nadam se Šumadinke na jesen sledeće godine,za dalje videćemo,hvala i na ovom odgovoru,ali bi me zanimalo baš konkretno mišljenje o radu tih mašina,jer svaki ciga svoga konja hvali,a ja ne mogu da se odlučim,pozdrav

A evo i par slika od letos

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
    Bice bolje,samo napred

7. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili jucin na ovoj poruci:

cika_laza (17-12-18), gandrad (15-12-18), Gorski Car (15-12-18), marceta.b. (15-12-18), mizer (20-12-18)

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa za 2-3 hektara možeš da uzmeš bilo koju frezu pipalicu, osim onih baš sklepanih i odradiće ti posao. Ti, naime imaš jedan dan freziranja i to je to. Tako nešto bi trebalo da izdrži bilo koja malo ozbiljnije napravljena mašina, ili polovna italijanska. O novim stranim nema potrebe da razmišljaš. Čak mi pada na pamet da ne bi pogrešio ni sa onom bez hidraulika, gde pozadi ide jedan čovek i sa jednim drvetom je izbacuje po potrebi. Jednostavno, to je jedna dnevnica više, pa par puta u toku godine, a nema šta da se pokvari. Ovo zadnje jeste malo neumesna preporuka, ali mora se kalkulisati tj. uložiti što manje sa ovakvim cenama.

9. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili ZICAPROM na ovoj poruci:

cika_laza (17-12-18), jucin (17-12-18), kanački (17-12-18)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ZICAPROM Pogledaj Poruke
    Pa za 2-3 hektara možeš da uzmeš bilo koju frezu pipalicu, osim onih baš sklepanih i odradiće ti posao. Ti, naime imaš jedan dan freziranja i to je to. Tako nešto bi trebalo da izdrži bilo koja malo ozbiljnije napravljena mašina, ili polovna italijanska. O novim stranim nema potrebe da razmišljaš. Čak mi pada na pamet da ne bi pogrešio ni sa onom bez hidraulika, gde pozadi ide jedan čovek i sa jednim drvetom je izbacuje po potrebi. Jednostavno, to je jedna dnevnica više, pa par puta u toku godine, a nema šta da se pokvari. Ovo zadnje jeste malo neumesna preporuka, ali mora se kalkulisati tj. uložiti što manje sa ovakvim cenama.
    Takvu običnu,kod nas je zovu Čaprljko ili Čaprkalo imam odavno,ali nemam sa kime da radim,nema ljudi ni za dnevnicu niti ikako!!Sin mi još na školovanju,a i kad je tu baš mu se nešto ne mili da vuče ili gura sa onom izbačenom šipkom,a ni meni,pošteno.Imaš li neku adresu od tih majstora u tvom kraju,ili gde bi tamo mogao da pogledam neku polovnu stranu pipalicu.Po Šapcu ih ima koliko hoćeš,ali pitam za tvoj kraj,a i ti si već u tom poslu,mnogo ozbiljnije nego ja,pozdrav
    Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 22 puta na 13 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Meni je juce stigla Deljanin pipalica. Izgleda dosta kvalitetno. Mislim da sa njom moze bez problema da se pokrije 10-ak ha.

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cvele 82 na ovoj poruci:

jucin (19-01-19)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: cvele 82 Pogledaj Poruke
    Meni je juce stigla Deljanin pipalica. Izgleda dosta kvalitetno. Mislim da sa njom moze bez problema da se pokrije 10-ak ha.
    I daklem,koliko love je bila,ako nije tajna

Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    2600 e je bila , s tim sto je mene sa subvencijom za mlade kostala 1000 e

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cvele 82 na ovoj poruci:

jucin (20-01-19)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    2600 e je bila , s tim sto je mene sa subvencijom za mlade kostala 1000 e
    Koliko si čekao od predaje papira do stizanja mašine

Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: jucin Pogledaj Poruke
    Koliko si čekao od predaje papira do stizanja mašine

5.meseci. Samo sto nisam uzeo samo nju vec nekoliko masina. To je standardna procedura za taj konkurs.

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cvele 82 na ovoj poruci:

jucin (20-01-19)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    5.meseci. Samo sto nisam uzeo samo nju vec nekoliko masina. To je standardna procedura za taj konkurs.
    Pa ja čitao,da neki čekaju dugo i još ništa nisu dobili,ili ja grešim,znači da si u avgustu podneo zahtev? A i sa čime si garantovao,kada si dobio pare za nekoliko mašina,,??Sa površinom poseda ili nečim drugim,ako mnogo pitam a ti odgovori na šta hoćeš,poz,
    Ajd slikaj tu pipalicu,a i šta si još kupio.

Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa ja čitao,da neki čekaju dugo i još ništa nisu dobili,ili ja grešim,znači da si u avgustu podneo zahtev? A i sa čime si garantovao,kada si dobio pare za nekoliko mašina,,??Sa površinom poseda ili nečim drugim,ako mnogo pitam a ti odgovori na šta hoćeš,poz,
    Ajd slikaj tu pipalicu,a i šta si još kupio.

Nisu ti potrebne nikakve garancije. Imas pravilnik i konkurs jos uvek na sajtu uprave za agrarna placanja, nije nikakva filozofija ispuniti uslove, prikupljas poene, sve lepo tamo pise kao i za svaki drugi konkurs. Moras ispuniti uslove koje konkurs namece. ne smes dugovati nista poreza po bilo kom osnovu, moras imati manje od 40.godina i jos puno drugih stavki. Koliko znam jos isplate nisu zavrsene i isplacuju nekim redom po broju ostvarenih poena. Nesto je jos jesenas bilo price da je konkurisalo nesto ispod 1300 mladih a da ce sredstva dobiti tek polovina. Vredi svaku paru skupljati dokumentaciju i konkurisati. Pozdrav

21. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cvele 82 na ovoj poruci:

jucin (20-01-19)

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja čitao neke pravilnike na sajtu UAP,ništa mi nije jasno,a u vezi pomoći za mlade poljoprivrednike.Niti sam našao koji su uslovi u konkursu,niti kakvi poeni se skupljaju,pa ako neko ima neki link gde bi to mogao da pročitam,neka ga postavi,poz.
    Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja čitao neke pravilnike na sajtu UAP,ništa mi nije jasno,a u vezi pomoći za mlade poljoprivrednike.Niti sam našao koji su uslovi u konkursu,niti kakvi poeni se skupljaju,pa ako neko ima neki link gde bi to mogao da pročitam,neka ga postavi,poz.

Skinuli sa sajta uprave. Evo ja nadjoh ovde http://subvencije.rs/vesti/podsticaj...joprivrednike/

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cvele 82 na ovoj poruci:

jucin (21-01-19)

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    405
    Zahvalio se
    66
    Zahvaljeno 102 puta na 72 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Koliko obrtaja bi trebala da ima freza na motikama? Ja mislim da tu ne treba neki veliki broj obrtaja gledajuci po frezi na kultivatoru dok freziram.
    Gledam neke snimke na jutubu vrte kao da je kosacica i baca zemlju metar okolo.
    Mozda bih je pravio. Traktor ionako ne moze da ide brzo dok frezira tako da ni freza ne treba da se vrti prebrzo.
    Mislim da je nekih 300 o/min sasvim dovoljno.
    Interesuju me obrtaji da bih znao kakav reduktor da trazim ( sa kolikim prenosom )
    Pravio bih na pomeranje ali ne kao pipalicu nego mehanicku sa horizontalnim tockom na kraju koji bi pomerao frezu i naravno opruga koja bi je vracala u red.
    Ne bi bila siroka,svega 5 ..... mozda 6 motika,zavisi od motika.

Član jucin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    245
    Zahvalio se
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dali neko ima ili zna neku adresu ili sajt,ili šta već ,gde bi mogao da potražim i pogledam oglase za frezu pipalicu,u Italiji?Imam neku adresu ali tamo sam našao samo dva komada nešto bez veze,a neznam ni jezik da bih mogao da ukucam pravilno.Jedan čovek mi reče da toga ima slabo po oglasima ,već mora da se ide kod tih seljaka koji imaju voćnjake,lično,ustvari ko tamo več radi a da je voćarski kraj.Hvala unapred
    Bice bolje,samo napred

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dali neko ima ili zna neku adresu ili sajt,ili šta već ,gde bi mogao da potražim i pogledam oglase za frezu pipalicu,u Italiji?Imam neku adresu ali tamo sam našao samo dva komada nešto bez veze,a neznam ni jezik da bih mogao da ukucam pravilno.Jedan čovek mi reče da toga ima slabo po oglasima ,već mora da se ide kod tih seljaka koji imaju voćnjake,lično,ustvari ko tamo več radi a da je voćarski kraj.Hvala unapred
    Moj ti je savet da sacekas konkurs za mlade i uzmes novu Deljanin za 1000 evra.Ove godine su skoro svi prosli konkurs. NOVO je NOVO. Garancija 2 godine, delovi stizu postom za jedan dan, a radi kao sat. Ja sam je uzeo za 4ha voca a mislim da bi mogla da radi i preko 10ha. Kad jednom udjes u sistem novog posle ga samo menjas, posle si ti onaj koji za 5-6 godina prodaje polovnu pipalicu i kupuje novu.

Strana 28 od 28 PrvaPrva ... 18262728