Cena suncokreta rod 2012. g.

Mislim da sam je cena oko 750e po ha a trebalo bi da da 1000-1700kg po ha, ali je ulaganje skoro nikakvo.
 
Ja sam naucio da uz veliko ulaganje imam malu, do srednju zaradu. Ova prica, ekstra zarada, uz skoro nikakvo ulaganje mislim da u poljoprivredi ne pije vodu!
 
Kod nas u Dolovu cujem da placaju suncokret 40 i 45 dinara avansno. . . veceras stavljeno. .. veceras cu proveriti sutra obavestavam da li je tacno. . .
 
5000 din po hektaru ugovorene povrsine,5000din bez obzira na povrsinu,5000 po toni....:sta::sta::sta:


E sad si se ispravio.
 
Ja sam danas pricao sa ovima iz milenijuma,i kazu akontno od 37 do 40 verovatno,ali ce u cetvrtak da se zna koja je akontacija.A za konacnu kazu 45 do 48.Ako tako bude moj suncokret nece da vide.
 
Dobra stvar za nas je ove godine što je većina zadruga (bar u našem kraju) isključivo htela da da repromaterijal vezan za euro a ne na paritet.
Tako da se roba nosi tamo gde se bolje plaća.
Juče sam čuo da Raca plaća 50 din avansno(nije provereno) ostali ćute.
 
Ja sam u ponedeljak sedeo sa Racom i nije znao da mi kaže neku konkretnu cenu za akontaciju.Zvaću danas da proverim tvoju informaciju.
 
Lepo boga mi, pomunju se akontne cene i od 35- 40 din. a u Madjarskoj cene 490eur x 118.57= 58000din/t. Pa sad vi gledajte.....
 
Nazad
Vrh