Cena suncokreta rod 2012. g.

380 eura ce biti najverovatnije cena,veceras cuo! Znaci 42-43 din,jako lepo jos kada bi rodio kao prosle godine ihhaaa...
 
Od jednog od najvećih otkupljivača iz Banata sam čuo da cena neće biti ispod 400Evra/t.
 
Svi oni pričaju o ceni iznad 400evra/t ,a niko da kaže ajde ljudi kod mene da vam dam akontaciju 45 din/kg.Kad to budu počeli da rade onda ću verovati.
 
Cuo sam da su neki kod nas prodavali na zeleno po 35 dinara, e sad valjda ce u zetvi premasiti tu cifru bar za cetvrtinu!!
 
[h=2]Berza u Budimpešti[/h]
TONA SUNCOKRETA 416 – 419 EVRA
Budimpešta, 17. juli 2012.
suncok.JPG
Prema zaključenim ugovorima o prodaji, cena suncokreta na berzi u Budimpešti sa isporukom u septembru je 416,35 evra po toni, a u decembru 419,82 evra po toni. Prema informacijama do koje je došao „AgroServis” u Zadružnom savezu Mađarske, ratari u ovoj zemlji očekuju da ove sezone najmanje 420 evra po toni bude prosečna otkupna cena prema analizi zrna (nivo ulja). Cena uljane repice sa isporukom u avgustu je 464,92 evra po toni. Na ovoj berzi, kukuruz u decembru ima zaključenu prodaju po 177,33 evra po toni. Stručnjaci u ovoj zemlji procenjuju da kukuruz u većini regiona još uvek odoleva suši, a takve vesti stižu i iz Francuske i Rumunije.
 
Pa koliko vidim suncokret je oko 130 hiljada forinti, sto mu dodje preko 450 eura/t.

---------- Poruka napisana 20-07-12 u 13:46 ---------- Prethodna poruka je 18-07-12 at 12:15 ----------

Izgleda da ce suncokret oko 370 eura/t.
 
Jedan tekst iz susedne Hrvatske.

http://www.vecernji.hr/biznis/psenica-izrael-novac-racunu-dva-dana-clanak-432435

O
dlomak iz teksta

– Dok je cijena kilograma pšenice od početka žetve tri puta skakutala, uglavnom nabolje, tako smo od 1,30 došli do 1,40 kuna, za kilogram suncokreta plaćalo bi se 3,20 kuna, soje 2,60 kuna, a uljane repice oko tri kune. Uljarice su uvijek tražene i lako ih je plasirati i prodati. Sve se dogovara u trenutku žetve, izravno, kad vidimo koliko robe imamo – nastavlja Pranjić koji u Baranji vidi malu, hrvatsku Kaliforniju.
Po ovoj ceni od 3,2 kune suncukret je oko 50 dinara.
 
Tesko da soja i uljana repica mogu da budu jeftinije od suncokreta. Cudno mi i to sto sad ispade da repica skuplja kod nas nego kod njih, sto nikad bilo nije.
 
sve se menja a pogotovo kada neceg ima u deficitu,nego su nas oni preveslavali kako su hteli,dovoljna je bila donacija stranci i nekom od ministara i radis sta hoces, Saljes i inspekciju kome hoces.Nadam se da ce to konacno prestati jer ni evropljanima to vise neodgovara.
 
Danas se priča o ceni suncokreta 50 i 52din.I to da je ta cena u ponudi za ugovreni otkup.Lično sam to čuo od velikih vlasnika zadruga.
 
Nazad
Vrh