Sjenicka ovca

kolega bosnian reci nesto vise o tom turnusu , koliko ovaca od ukupnog broja se drugi put jagnji koliko jagnjadi i sve ostalo sto treba da se zna cisto da se vidi koliki su dometi ove rase kada je u stadu vec uradjena ozbiljna selekcija i pruzena maksimalna nega
 
75 % sjenickih ovaca se janjilo u ovom turnusu, prosjecna plodnost po grlu 2,25 ojanjenih, uz nekoliko gubitaka sto mrtvo-ojanjenih sto ugusenih u toku janjenja (vidljivo sa fotografija).
 
to su izuzetni rezultati ,zapravo mislim da niko na ovom forumu a i na nekim drugim forumima nema boljih rezultata. sve cestitke:ppozdrav:
 
to su izuzetni rezultati ,zapravo mislim da niko na ovom forumu a i na nekim drugim forumima nema boljih rezultata. sve cestitke:ppozdrav:
Iskren da budem ne radi se o velikom broju grla tako da je kontrola nad stadom skoro potpuna, mada i ovi primjeri dokazuju da se ipak na neke stvari nemoze uticati bez obzira koliko covjek bio prisutan. Ali bez obzira na cinjenicu da je u pitanju uzorak sa malim brojem ponavljanja, on je sasvim dovoljan da se konstatuje da su u pitanju grla sa visokim proizvodnim potencijalom u skoro optimalnim uslovima. Jer sva su ova grla i u prethodnom trunusa janjenja (novembar i decembar) dala isti broj janjadi, dvojke su opet dale blizance, a ovca sa trojkama je i prosli put dala trojke. Sve u svemu moglo bi se zakljuciti (sto je i opce poznato) da genetika samo u sinergiji sa ishranom i njegom grla, moze dati vrhunske rezultate.
 
ja sam zimus prodao coveku pocetniku pet matorih ovce sa jagnjadima (6 jagnjica)i obzirom da ih je jako dobro hranio sve su se ponovo ovih dana izjagnjile i to sve obliznile dok kod mene zbog jako loseg sena kojeg sam imao i bez ikakve prihrane zitaricama od njih 20 koje su se ojagnjile u tom pariodu kad i one prodate samo se jedna ponovo ojagnjila i to jedno.dakle stvarno hrana ima ogroman uticaj
 
ja sam zimus prodao coveku pocetniku pet matorih ovce sa jagnjadima (6 jagnjica)i obzirom da ih je jako dobro hranio sve su se ponovo ovih dana izjagnjile i to sve obliznile dok kod mene zbog jako loseg sena kojeg sam imao i bez ikakve prihrane zitaricama od njih 20 koje su se ojagnjile u tom pariodu kad i one prodate samo se jedna ponovo ojagnjila i to jedno.dakle stvarno hrana ima ogroman uticaj
Da taj pocetnik nije pustio romanovca da ih pari pa dobio blizance ::namigivanje::
 
citajuci teme o romanovcima ja mislim da je dovoljno samo da se pojave u blizini i sve ovce ostaju sjagnjenje i to po minimum dva komada.zato treba i kolega bosnijan da to primeni ako hoce da poveca procenat na tri jagnjeta po ovci pri jagnjenju
 
Milutinovic

Kako da ti se javim, ne mogu da ti posaljem privatnu poruku?

Pokusaj ti meni da posaljes privatnu poruku u inbox ili neki tvoj br da mi javis, treba nesto da te pitam?
 
Nazad
Vrh