Sjenicka ovca

iskreno ne mogu da verujem da ima 150kg.mada fotke mogu da zavaraju.ja sam imao wirta 144kg.znam koliki je bio jos uvek je crvena linija u boksu do koje je izrastao,imao 3.5godine kada sam ga prodao,posle njega sarolea od 110kg,neverovatno kolika je to razlika.oba su prodata vasim zemljacima,ali 150kg za sjenickog ovna,morao bi biti veci od svakog teleta...
 
iskreno ne mogu da verujem da ima 150kg.mada fotke mogu da zavaraju.ja sam imao wirta 144kg.znam koliki je bio jos uvek je crvena linija u boksu do koje je izrastao,imao 3.5godine kada sam ga prodao,posle njega sarolea od 110kg,neverovatno kolika je to razlika.oba su prodata vasim zemljacima,ali 150kg za sjenickog ovna,morao bi biti veci od svakog teleta...
Nije od svakog, ali od vecine teladi jeste veci. Visina grebena 95 cm, kriza 94 cm, duzina od korijena repa do korijena rog 134 cm obim prsa 143 cm i obim cjevanice 16 cm. Da mozete stvoriti malo bolju sliku o gabaritima. Uostalom imate pravo da budete skepticni.
 
sta to znaci oplemenjen,mislite ukrsten sa nekom drugom rasom?da li moze malo pojasnjenje od strane kolega?ako ne gresim rec je o nekakvom melezu,ili sta vec?
Da izvorna sjenicka je jos sredinom proslog vijeka oplemenjivana savremenim rasama (malo poduza prica) i od tog perioda je poceo njen nestanak. Nije melez ali nije nazalost jos uvijek ni rasa. Da bi postala rasa neophodno je da se posloze jos neke kockice u tom mozaiku.

- - - - - - - - - -

Malo doprinosa temi. Nekoliko zalucenih janjadi koji ostaju za priplod, janjad pred zalucenje i odrasle ovce (majke janjadi) u "akciji"
2s99n3m.jpg
wlc1me.jpg
2rxu361.jpg
2m76f7p.jpg
k1s9if.jpg
4lrl9t.jpg
o04ec7.jpg
 
Nazad
Vrh