Sjenicka ovca

ja nazalost nemam grla ove rase ali to mi je cilj da nabavim,zaista su odlicna grla ova,imamo nesto mesanaca za svoje potrebe uglavnom...
 
Uzeo sam napokon jednog jagca od Latifa i to od 54 kg,brzo se adaptirao na moje malo stado,a zbog njega stari ovan ostade bez m... pa za mesec na lubinu.
 
img4479.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

img4478.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

img4480.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

img4477.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

moje stado i ovnic od Latifa
 
DSC08400.jpg
[/URL][/IMG]
DSC08418.jpg
[/URL][/IMG]
DSC08426.jpg
[/URL][/IMG]
DSC08423.jpg
[/URL][/IM

Pozdrav kolege, da obnovimo stranicu o sjenickim ovcama i evo ja saljem fotografije mladog ovna koji nema ni godinu dana a stigao je do 95kg. Linija je kanjevacka i jos uvek formom, sastavom vune i eksterijernim detaljima (odsustvo cube na glavi, duzina repa i pravilno u prvom navoju pripijeni rogovi uz glavu) istice izvorniji tip a pored njega su dve mlade, mladje od njega jedna je kanjevacka a druga je budjevacka. U pozadini u drugom boksu je trogodisnji ovan Šeki pobednik na kurban Bajram izlozbi u Tutunu koji uskoro ide u drugo stado sjenickih ovaca koje su posebna linija i izmestene su kod brata. Sada ocekujemo Šekijeve potomke. Uskoro slike jaganjaca.
 
IMG_3802.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_3803.jpg
[/URL][/IMG]
Danas se na mojoj farmi odigrao dramaticni dogadjaj koji se retko desava u svetu ovcarstva pa da podelim sa vama taj nesvakidasnji slucaj.
Na slici su heroji, prelepa ovca najbolja u Budjevu (najvisa tacka Pesteri) za koju sam dobio mogucnost da biram jer sam sa ocem pomogao da se u tom srpskom selu napravi crkva i pored priloga darivali smo celivajuce ikone. Pored nje iz drugog stada imam jos dve od te linije. Dve su se vec obliznile i sve je lepo krenulo u ovom periodu jagnjenja. Ova ovca sa slike dala mi je prosli put dva prelepa jagnjeta musko i zensko koje ste videli na prethodnoj slici. Vec dva dana priprema se i ima kontrakcije za jagnjenje, tek danas veterinari su ustanovili da joj se nije otvorio cerviks i da je to usled reakcije hormona. Pod hitno smo joj radili carski rez i izvukli dva muska jagnjeta u poslednjem casu. Drugo musko nije prezivelo a Djuru pobednika mozete videti na slici. Veseo je i primio je dozu mleka a majka ga je prihvatila posle 4 sata odsustva. Ovca se brzo oporavila, vec jede i najverovatnije ce zadrzati mleko u vimenu. Sve ovo sam naveo da bi istakao neverovatne sposobnosti pesterskih grla, snagu i cvrstinu, brizno majcinstvo i jak instikt. Ukoliko dalje Djura dobije zivotnu bitku bice savrsen primerak svoje rase. Pozdrav!
 
Nadajmo se da ce tako i biti vec je pokazao borbeni temperament,a za tebe koji se pripremas da nabavis grla ove rase,neka ti moj primer bude argument vise ka tom cilju ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh