Šljiva

Mislim da je latinski naziv Ailanthus altissma,kao deca smo ga zvali smrdljivo drvo jer kad ga dodirnes usmrdi ti ruke,mislim da ga jos zovu Ruj,Pajasen,Brezorest,... Sad sto se tice toga sta je fungicid a sta insekticid dobro sam upamtio jer me bas zanimalo,i ja bih batalio otrov pa makar imao manje roda.Sta ti Richu koristis u Sljivama od organike?
 
Sutra krecem na ranc,pa danas kupih sumpor prah kako bi sa njim i krecom premazao sljive.E sad na vrecici ne postoji u kom se promeru mesa sa vodom,pitam ja gospodju u kojoj razmeri da pomesam da ne bih spalio nesto-kaze ona koliko hoces ne moze da skodi.Uhh..... bila je guzva poprilicna u apoteci pa nisam hteo da je masiram(bas sam fin neki) Pa ako bi neko mogao da mi kaze koliko punih supenih kasika da stavim na 10 litara vode,a da to ne bude preslabo ili pre jako?
 
Sutra krecem na ranc,pa danas kupih sumpor prah kako bi sa njim i krecom premazao sljive.E sad na vrecici ne postoji u kom se promeru mesa sa vodom,pitam ja gospodju u kojoj razmeri da pomesam da ne bih spalio nesto-kaze ona koliko hoces ne moze da skodi.Uhh..... bila je guzva poprilicna u apoteci pa nisam hteo da je masiram(bas sam fin neki) Pa ako bi neko mogao da mi kaze koliko punih supenih kasika da stavim na 10 litara vode,a da to ne bude preslabo ili pre jako?

5 kg kreča , 0.5 kilograma kuhnjske soli i 0.2 kg sumpora u prahu.
 
Поздрав драги људи. Нажалост прво морам унапред да вам се извиним јер немам времена да излистам читавих 175 страна да бих нашао оно што ме занима па ћу сад сигурно поновити питање али бар ће новопридошли имати и на овим странама прилике да нађу ако их слично занима. Не бавим се пољопривредом нити имам појма ишта о томе тако да сам лаик али морам чисто да вас питам за савет пре него што узмем дотичну садницу коју треба да засадим испред куће и то читава 3 комада. Да ли ми можете рећи да ли је сад право време за садњу било које врсте пошто не знам да ли у мојој околини има најбоља врста а рекли су ми да је јесен око новембра или почетак пролећа прави тренутак. Пролетос сам имао неке ринглове испред куће и олуја је наравно исчупала све и сад имам тотални отвор на трави тако да ме ветар и сунце нимало не штеде. А и има ту још неких ментолских људи који ми уништавају траву пошто је кафанчуга преко пута па ми буквално приђу са својим идиотским паркирањем скоро да прозора. Ово све пишем да бих вам показао колико ми је битно да та воћка уопште успе било шта да роди и колико имам неке илузије у томе али не бих баш ни хтео да све пропадне у току зиме. Наравно можда је и небитно што написах ове околне факторе за које ми је потребна воћка али чисто сам желео да вас упутим у целокупну ситуацију. И знам да су ми рекли да је најбоље да погледам по расадницима него по пијацама па онда молим да ми баците где по Новом Саду да тражим и колико би требала бити висока садница пошто то треба да телопортујем до гајбе без кола. Хвала и извините на роману. ::namigivanje::
 
И ја сам чуо да су чачанске јако добре само немам појма да ли их има где будем тражио али ћу се потрудити. Јел су отприлике по комаду око 200 динара?
 
И ја сам чуо да су чачанске јако добре само немам појма да ли их има где будем тражио али ћу се потрудити. Јел су отприлике по комаду око 200 динара?

netreba da trazis posalju ti kurirskom sluzbom imas u kacu dobar rasadnik nazovi ih i naruci
 
netreba da trazis posalju ti kurirskom sluzbom imas u kacu dobar rasadnik nazovi ih i naruci

Знам видех сад на нету ако мислимо на исти али има исто у Ченеју па ћу видети да изаберем. Јел имаш искуства или било ко са неким расадником који му је слао. Ако има нека слободно напиште.
 
Знам видех сад на нету ако мислимо на исти али има исто у Ченеју па ћу видети да изаберем. Јел имаш искуства или било ко са неким расадником који му је слао. Ако има нека слободно напиште.

Pa kazem ti ja od njih uzimam vocke,rasadnik kac MAVM,
 
Kuhinjska so daje lepljivost smesi i bolje prijanjanje za koru prilikom premazivanja a sumpor ima i zaštitno dejstvo.

Ko se baš plaši soli na kori ovde kod mene dodaju pepeo kažu isto povećava lepljivost.Ja već dve godine dodajem sumpora i soli i ne fali im ništa a npr. ove godine pored svih kiša ostala su relativno bela stabla,skoro do juna.E sad šta je tu najpametnije :sta: ,đavo bi' znao?.
 
Nazad
Vrh