Šljiva

Pa ostane i kod mene, ali opet dosta i popada dole.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nemam pojma druze. Ja imam jedno 40 stabala, za kucu. Slabo se razumem u sljivu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Vidi te sljive sto su opale da li imaju kao oziljke . I nisu sazrele vec samo pocele da plave I manje su.
I kada rascepis sljivu tu gde je oziljak meso je crvenkasto.
 
Nemam pojma druze. Ja imam jedno 40 stabala, za kucu. Slabo se razumem u sljivu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Za početak koju šljivu imaš, ako je Čačanka rodna to joj je sortna osobina i pored dosta dobrih osobina baš zbog tog opadanja je ljudi izbegavaju. Inače svaka šljiva po malo opada dok skroz nesazri ali je to skoro pa zanemarljivo osim kod Rodne de je to baš izraženo.
 
Meni se čini da ove godine ima manje 'slatkoće' u voću... I oni plodovi šljiva što su opali a prilično su zreli nekako nemaju tu slast.
 
da li se vec zna cena sljiva na tonu dve za rakiju naravno i ako neko prodaje nek mi se javi na pp
 
Poslednja izmena:
Meni se čini da ove godine ima manje 'slatkoće' u voću... I oni plodovi šljiva što su opali a prilično su zreli nekako nemaju tu slast.

Slatkoca je nikakva zbog ovih kisetina koje padaju svaki dan.. :ppozdrav:


Kod mene Lepotica vise opada od Rodne. Rodna je zakon sto se tice sljive...

Lepoticu sam obrao, nesto prodao, nesto ostavio za rakiju. I pored silnog opadanja ostao je solidan rod...
 
Ja obrao lepoticu.
Ostaje mi po zrenju da vidim koja mi je cacanska rodna a koja cacanska najbolja.
Po cemu jos mogu da ih razlikujem.
Stenlejku I madzarku znam kakve su I utvrdio sam njihova stabla.
 
Najbolja je veličine lepotice. Stiže odmah posle lepotice. Suv plod. Neće da otpadne, nego mora da se kida sa grane. Slabija po ukusu, bar meni. Krošnja velika i bujna. Slabo i ploda ima na drvetu.
 
Koliko Lepotica treba da je široka preko "stomaka" da bi bila u klasi npr za ruse, ove godine sam imao prvi osetniji rod i preko stomaka je bila oko 45mm. Mislim da je zbog ovog usiljenog zrenja generalno voće ostalo nešto sitnije ali opet...
 
Marko & Brka
Gledao sam po netu. Najbolja je dosta veca od rodne.
Najbolja ima sav po sredini. Rodna zri kasnije. Rodna dosta neujednaceno zri I na stablu ina zrelih I nezrelih.
Rodna je neujednacena po velicini na istom stablu.
Lako cu ih sada razlikovati.
Cak cu I da merim tezinu pa cu pisati.
 
Rodna stiže krajem avgusta, kao stenlej. A što se veličine tiče nisam neku razliku primetio između najbolje i lepotice, duplo veća bude rana. Mada ja i nisam neki voćar, mašim prskanja, retko đubrim, ne zalivam...
 
Najsitnija najbolja je veca od najkrupnije lepotice, posle nje krece da zri, boja joj je drugacija... Retko kad prerodi, ali retko kad i totalno podbaci. Ukus? Kad skroz sazri ok je, rujna bas i nije nesto :)
 
Nazad
Vrh