Šljiva

Sta moze biti?
adbafd61d4931faabf41b467d2b0cda4.jpg
Шта мислите да прихраним фолијарно младе саднице шљиве? Шта препоручујете и шта ми ово напало стенлија ?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je danas grad obrao šljive.
Na mladim stablima do 5god starosti šteta je 100%, a na starijim tj većim stablima možda nešto malo i ostane.
2016-te mraz, 2017- sneg i mraz, a ove grad. Napravio sam samo nekoliko fotografija, za više nisam imao snage.

https://ibb.co/eeaCVo

https://ibb.co/iqSFi8
https://ibb.co/cdnbqo

Kolega samo odma odradi ( Slavol+Amiksol+Signum ili Kaptan )
Kod mene je isto tako bilo cak i gore, imaju slike pa vidi.
Svi ti plodovi sa ostecenjem su vecinom zarasli i ostali, tako da obavezno odradis ovu zastitu, iznenadit ces se rezultatima vjeruj mi.
Pozzz...
 
Ove godine haos sa Lepoticom, opala je 90%... Stenlej je OK, Rodna OK, Rana nema ni jedan plod ali to nije neuobicajeno za nju, Ali zato Lepotica tesko sranje...

Kakvo je stanje sa Lepoticom kod vas?
 
Osetno više opadanja nego obično, ostalo polovina od uobičajenog roda, negde malo bolje ali u mlađim zasadima prepolovljeno, naravno pod uobičajenim rodom već uračunato njeno redovno čišćenje. Stenlej je dosta bolji, rodan je odlična.
 
adbafd61d4931faabf41b467d2b0cda4.jpg

Видим да је механичко оштечење. Болест сигурно није. Премажи рану са воском.

- - - - - - - - - -

Зелене ваши има много, као никад. Прскао сам са Актаром, сада су чисте. Ја користим и фолијарну прихрану са Калиумом 40%.
 
Sve se rede, neke vise, neke manje, ali rana je definitivno sampion.

Veceras kad zadje sunce ide signum,kozak i prihrana, i to je to sto se tice prskanja, eventualno prihrana jos jednom.

Jel deluje kozak na vasi?

Nisam bio nekoliko dana u sljiviku, pa tek kad odoh predvece videh da na stenleju ima sarenih listova od vasi.
 
Poslednja izmena:


Dugo sam razmisljao u kojoj temi da postavim pitanje i Izvinjavam se jer cu sigurno otici u offtopic.
Izvinjavam se i zbog kopiranja poruke sa druge teme ali niko mi ne odgovara.

Naime, zelim da oformim sljivik (ili neko voce od kojeg bih mogao i rakiju da pecem kajsija kruska dunja) ali nemam bas toliko sredstava koliko bih zeleo da ulozim da to bude, kako se kaze po PSu. NJiva mi je blizu Dunava sto ne bi bio problem za bunar za navodnjavanje nadmorska visina je oko 70. Zeleo bih i neke predloge iskusnijih vocara za sortu sljive ili drugog voca odgovarajuceg za tu visinu. Ali ono sto me najvise interesuje gde i kako mogu da se raspitam, konkurisem, ostvarim pravo, potpisemu govor za plasman (naravno kad dodje vrem za plasman) Da li uopste postoji tako nesto gde ce mi neki investitor-drzava izaci u susret da oformim po najvisim standardima i kvalitetu vocnjak? gledao sam po pokrajinskim i drzavnim konkursima sve je nekako sbrda sdola, nista ne razumem, da li ako konkurisem za jedna sredstva gubim pravo na druga. Na primer ako konkurisem za sadni materijal da li gubim pravoda konkurisem za mehanizaciju, protivgradnu opremu, opremu za navodnjavanje itd. Za ovu godinu sam znam zakasnio, ali zelja me drzi dosta dugo pa sam sad resio da se raspitam do detalja da li je tako nesto isplativo truda i rada, pored ljubavi prema vocarstvu.
Ako nije problem da me neko posavetuje ili da me uputi gde se dobijaju takve informacije uopste, da li je to opstina ili sta vec?

Hvala u napred.​


 
Takodje lepotica imala roda na pocetku, ali sada ne mogu jednu da pronadjem.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Pitanje je samo da li prosla neverovatna godina kada su se obrazovali pupoljci ili ova u cvetanju. ili obe, a moze se reci nenormalne, sto se izgleda i u buducnosti ocekuje. Kod mene ni ostalog voca nema

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh