Šljiva

Trebava sta podrazumevas pod dobrom negom stabla.

Pa da se odrzava u dobroj kondiciji tj redovno djubrenje i zastita od stetocina i patogena.
Jer ako je napadne nesto i iscrpi stablo onda sarka uzima danak, u protivnom nece je ni osjetiti osim simptoma koje izbaci na list, ali to nista ne smeta. pozzz...

- - - - - - - - - -

@TREBAVA

Čačanska Rodna kod mene nije promasila ni jednu godinu a da ne rodi dobro. Sto se tice rezidbe nema ko je nije rezao, dok ja nisam poceo sam da rezem. Najbolje je kad manje rodi, bude krupnija, Fazon je samo da ne prerodi, tad bude sitna (ostrija rezidba resava sve) Moze gusce da se sadi, ostro reze i svake godine ce biti dobra...
Ne gajim je u komercijalne svrhe i najmanje paznje obracam na nju, a ne da radja nego ubija kako radja! Za rakiju zakon!


@iroman
Ako gledamo izvoz (konzum) tu tek Stenleju nema premca (ide za sve) i potraznja je velika, nema hladnjace koja ga ne otkupljuje. Sto nije slucaj sa ostalim sortama...

Slazem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom, i ja imam isto iskustvo sa njom. Najbitnije da ne prerodi i obavezna mjera ostra rezidba i podmladjivanje stabla, ja je imam u gustoj sadnji i za sad zadovoljan. Zastitu radim samo jesen - bakar, proljece - bakar ulje, i u precvjetavanju i to je sto se tice hemije. Posle samo idem prihrane preko lista i zemlje. Pozzz...
 
Da li je normalno da se na cacanskim sortama grane previse izduzuju?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Ova godina je jako kisovita i stabla bujaju kao luda tako da je normalno da je porast mladih lastara i po 1,5m
Zato je potrebno odraditi ljetnu rezidbu i redukovati duzinu buducih rodnih elemenata, kao i vadjenje lastara koji rastu uspravno tj vodopija.
Dok kod Cacanke Rodne isti se mogu redukovati na 3-4 pupa.
 
Trebavs, poslednje prskanje precvetavanje, da li to znaci da ne prskas protiv trulezi i crvljivosti? Ima li trulezi, crva...?
 
@oktopod

ja sam ove godine Lepoticu zadnji put oprskao u precvetavanju, znači kada su skroz otpali krunični listići i video se čist plodić. Kasnije je krenulo masovno opadanje plodova i delovalo je kao da od Lepotice za ovu godinu nema ništa pa sam preskočio naredna prskanja, na kraju je Lepotica sasvim korektno rodila a na plodovima nije bilo ni truleži ni crva... e sad... em rana šljiva, em ranija godina pa možda nije ni bilo vremena za tako nešto dok ove šljive koje stižu u avgustu-septembru duže su na grani i duže su izložena uticajima prirode pa i verovatno postoji potreba za kojim prskanjem više.
 
Malo je preterala sa rodom. Nisam siguran da ce izdrzti jaci nalet vetra. Misljenja sam da sedece nedelje pocinje skupljanje. Jer se berba ne isplati po 16din kg.
ed6df1427aeab98e81bde7f5077dbbb8.jpg
ef3150695f072b8a329a0239aabdb332.jpg
4066499f7ab53a5b932d8133c8385dbd.jpg



Srdjan Žorž, Лепо је родила Шљива. Моја препорука је да удуче године кад режеш шљиву мораш да планираш и да оставиш дебље гране да не би дошло до таквог савијања па и пуцанје танких грана.
 
Ove godine sam minimalno prskao, ali crva nigde nema, dok trulezi ima na lepotici mestimicno... Zadnje prskanje sam imao 3 nedelje po precvetavanju. Cacanska rana ista prica, nije imala crva uopste, a manje trulezi je bilo. Cak i krimska zuta imala oko 5% trulezi
 
Crva bude veoma malo, zanemarljivo tako da insekticide ne koristim posle precvetavanja, ove god cak nema ni jednog crva, bas zanimljivo. Vidjet cu kako ce biti na rodnoj. Do sada nisam morao ni protiv trulezi ali ove god cu mzda morati jer je sljiva ponijela mnogo a kise svaki dan, ali jos cekam da vidim hoce li se pojaviti monilija za sada je nema.
 
Lepotica se ne crvlja i kad nije prskana. Najbolja se crvlja i zelena. Ima ,,iznegovanih" vodopija, da se ubijes ne moze da se istrese. Inace, sljiva je brana zelena, nije jos za rakiju ali tako su insistirali. Obrasmo i Rodnu i Najbolju, ispratismo i kamion. Gotovo do Stenleja, a i on ce brzo
 
Ja po pravilu prskam sljivu zimsko I u precvetavanju zbog ose. Ove godine sam prskao jos jednom zbog zelenih vasi. To nikada nisam nesto video. Mislio sam da cumorati dvaput da prskati ali sve je zbrisano samo sa jednim prskanjem.
Inace ljudi sa foruma su mi pomogli da izaberem pravo sredstvo ... njima kapu skidam u to ime ...
 
Stenleju cesto padne cena u sezoni, to mu je najveca mana sto se mene tice...

Da, to je to, vreme zrenja...
Dok traje kupovina šljive za konzum, a to je otprilike početak zrenja stenleja, bude jača cena, kasnije, za sušenje, a tu gro stenleja odlazi, cena padne.

Inače, rodna za rakiju, 15 dinara, brale!
Šta će biti sa cenom stenleja za sušenje videćemo, pričaju i neke sulude cifre.

Ajd i ja da okačim neku sličicu, nisam odavno.

IMG_20180718_221916.jpg
 
Evo da prijavim,
da smo u selu kod Uzica skupili
10 kazana ( 1000 kg) crvene ranke za rakiju.
Po pcelama rekao bih da je slast nesto slabija zbog kise.
Medjutim nocas je po celoj povrsini kace izbila pena oko
I to 7 do 10 cm debela sto je dobar znak.
Ostalo je jos oko tri lampeka da se potkupe.

Interesantno jedna ranka sami 10 metara pomerena od drugih ni jednu jedinu nije rodila. Sta je to ne znam.
Otac kaze da to do sada nije imao.
 
Nazad
Vrh