Šljiva

slike.php
[/url][/IMG]Sledi prva zaštita protiv monilije.
 
Ja sam sa vretenastim formama prezadovoljan, ne bi vise nikada sadio ekstenzivne zasade.
Ali opet kazem svako neka radi kako hoce i kako misli da je najbolje.
Skoro sam gledao prof. Keserovica, konkretno tema je bio uzgoj jabuke, i ljudi normalno protivnici guste sadnje i vretena.
Kaze on njima mozemo mi biti tvrdoglavi koliko hocemo ali dovoljno je samo da pogledate statistiku, ko je najveci proizvodjac i izvoznik jabuke. Vidjet cete da je to Italija, dalje vam ne treba pamet samo odete i vidite kako to ljudi rade i sve ce vam biti jasno.
 
Gledan ove slike i ne znam šta se dešava, mojih 30-ak šljiva (ne znam sorte) nisu ni blizu cvetanja,po svemu sudeći sa jabukom će cvetati što se do sada nikad nije desilo.
 
Drugaciji su uslovi privredjivanja u Italiji i Srbiji. Oni teraju New Hollanda vocarskog, a mi IMT 539. I jedan i drugi rade posao, stim da prvo kosta 40.000e, a drugi 7-8000e dok se pravio nov.
 
Требава, наводњаваш ли воћке?

Prosle godine uzeo komplet sistem, ali bila kisna godina pa ga nisam postavljao, planiram ove godine da to odradim.

- - - - - - - - - -

Kod mene cacanka rana procvjetala 70%, ljepotica 40% a rodna je u fazi bijelih balona.
jutros bio mraz -3, vidjet cemo za par dana sta je napravio.
 
Gledan ove slike i ne znam šta se dešava, mojih 30-ak šljiva (ne znam sorte) nisu ni blizu cvetanja,po svemu sudeći sa jabukom će cvetati što se do sada nikad nije desilo.
Moje c.lepotice i c.rodne takodje nisu ni blizu cvetanja, nesto ne mogu da se setim ranijih godina kako je bilo...Il one kasne ili su vase pozurile
 
Kakva je sitacija sa mrazom. Kod mene najveća šteta na rodnoj, bilo -2. Ona je procvjetala 50%, a od toga sigurno je 80% stradalo. Ljepotica iako je sva prcvjetala ima možda 10% da je smrzlo. Stenli jedva da sam našao par izmrznutih cvjetova. Slijede kasnije slike.
 
Nazad
Vrh