Šljiva

Blago tebi.
Kod mene pozicija je okrenuta kako treba za smrzavanje.
Dao sam sve od sebe ove godine.Prosle ni cvonjka zbog izmrzavanja pretprosle rodna ni cvonjka zbog toga sto je takva.
Trenutno spremam sajlu i 560 na jesen da ih sve povadim i pozdravim se sa ovim projektom.
Da je makar 50 posto ostalo predomislio bi se.Ovako ::samo bes::::samo bes::
 
Blago tebi.
Kod mene pozicija je okrenuta kako treba za smrzavanje.
Dao sam sve od sebe ove godine.Prosle ni cvonjka zbog izmrzavanja pretprosle rodna ni cvonjka zbog toga sto je takva.
Trenutno spremam sajlu i 560 na jesen da ih sve povadim i pozdravim se sa ovim projektom.
Da je makar 50 posto ostalo predomislio bi se.Ovako ::samo bes::::samo bes::


Biće bolje... nemoj da odustaješ.... mora jednom da se okrene...
 
Moja sestra je spasila ovim
8fe2200cffac3600b85231057ba19730.jpg
a610816244262da8495804cd3043900c.jpg
ae9393ff1efde9031471fbd202341857.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Moja sestra je spasila ovim [e

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


milos.jovic.140 sve su to šećerne vodice... pogledaj na pakovanju piše "...prvo tretiranje posle cvetanja kada se formira lisna masa..." ja sam u kajsijama tretirao sa "Epin exstra" i opet izmrzle tamo de ih je uhvatio mraz...

- - - - - - - - - -

A tada je već (jako) kasno.
 
I moje mišljenje je isto. Pre par godina kada je izmrzlo skoro svo voće u Srbiji krajem aprila, u već pozamašno poraslim plodovima, tretirao sam aminokiselinama, biostimulatorima, čime sve nisam. Jadnostavno bilo je najave za mraz pa smo pokušali sve, bilo je i lisne mase. Kad je prošao mraz a bio je -3 do -5 gde je bilo vlažno zemljište odneo je 100% šljive, gde je bilo suvo i vetrovito ostalo je pola. Višnja preživela kompletno. Bez obzira gde sam radio "antifrize" ili gde nisam. Od tada ne dajem pare na to, to su tečna djubriva, sa aminokiselinama, služe da podignu malo kondiciju biljke, da se lakše sama izbori, ali to vam uveliko zavisi od opšte kondicije i stanja voćnjaka, da li je ishranjen, zdrav kako je tretiran u prethodnoj godini, ili se jedva drži, a ne od samo tog jednog tretmana, i to folijarnog.
 
Kod mene se naziru beli baloni na cacanskoj rodnoj dok stenlej nije ni blizu cvetanja a njiva iznad moje a i vislja i sunceva strana u punom cvetu i uvek ide sa cvetanjem par dana ispred mene.Kolika je nadmorska visina kod Ljubeka
 
Kod mene smrzla Stenlej,a Lepotica Najbolja i Rana nema oštecenja,sve je u istoj parceli iste kondicije,a Stenlej je bio najmanje kreno..
 
Nazad
Vrh