Šljiva

sasvim je sve jedno koja je kolicina pakovanja bitno je koliko ide po litru(10l),a ti druze ako ne zelis da pomognes niko ti nije ni trazio da se izjasnjavas ako mislis da ces posle piti kriv,a posteno pitanje uopste nije trik vec je zaista pitanje na mestu
 
Ко је говорио о паковању ??? Ја сам говорио о разлици између 75вг и 50вг ..
тј. у једном је 75% масеног удела активне супстанце у другом 50% .. ако то не утиче на дозирање онда незнам шта утиче ... ал ако Ви то сматрате увредљивим нећу се мешам ...
 
Ovaj novi chorus 50wg ide 30 grama kesica na 100 litara vode. Pre je kesica bila 25 grama za 100 litara vode ali je bio i 75 wg.
 
Pa na kutiji pise od 3 do 5 grama na 10 litara,Chlorus50wg,mada i ja sipam 30gr na 100litara vode e sad sto je to tako ne znam ali da deluje deluje.I prosle godine se prodavao 50wg,neznam za ranije ne secam se kad se prodavao 75wg,mada znam da je bio 75wg.
 
Pozdrav forumasi,evo danas sam slikao par sljiva u ovom novom zasadu,sadjenom u januaru,video sam skoro sve ozelenele i neke procvetale..Pa evo i po koja slika :


2im2tsx.jpg


33bo7er.jpg


34oufxx.jpg
 
Danas sam na Sljivi imao najezdu rutavih buba. Retko koji cvet nije imao po jednu bubu, neki i po dve koje se pare ::jako_besan:: nisam smeo da cekam ni sekundu odmah sam opsrskao Afinex-om. Pred mrak sam isao da proverim kakva je situacija nema ni jedne jedine bube, ali je ostalo ostecenje cvetova da sam sacekao sa prskanjem unistile bi cvet.

Afinex je odlican insekticid danas mi je spasao sljive.
 
Ne samo što ćeš pobiti pčele, nego će ti slabo i oprašiti jer jedna dok sleti na dva tri cveta ima da umre, a ovako bi ceo dan letela od cveta do cveta pa čak i pozvala društvo na gozbu :D

Stahinja, poskidaj cvetove sa ovih mladih šljiva da bi imale dobar porast, izeš par plodova po sadnici kad zbog njih neće ništa narasti celu godinu, sve će da crpe...skini odmah dok je cvet da ne moraš da razmišljaš o moniliji...
 
Ne samo što ćeš pobiti pčele, nego će ti slabo i oprašiti jer jedna dok sleti na dva tri cveta ima da umre, a ovako bi ceo dan letela od cveta do cveta pa čak i pozvala društvo na gozbu :D

Stahinja, poskidaj cvetove sa ovih mladih šljiva da bi imale dobar porast, izeš par plodova po sadnici kad zbog njih neće ništa narasti celu godinu, sve će da crpe...skini odmah dok je cvet da ne moraš da razmišljaš o moniliji...

Da nisam prskao verovatno vise ne bi ni bilo cvetova.

- - - - - - - - - -

Hemija kod rutave bube ne pije vodu!

Sta pije vodu?
 
Fizičko-mehaničke mere. Plave, bele kantice i posude napunjene vodom uz dodatak jeftinog deterdženta, radi povećanja vodnog potencijala, što za rezultat ima "uvlačenje" insekta u vodu, samim tim njegovo brže uginjavanje!
 
Само мала исправка ради терминологије опростите морам .. детерџент смањује површински напон .. то не помаже увлачењу него олакшава пробијање површине воде ногицом па лакше "пропадне" кроз површину .. нема никаквог увлачење само гравитација и површински напон као силе које су у игри ...
 
Ne samo što ćeš pobiti pčele, nego će ti slabo i oprašiti jer jedna dok sleti na dva tri cveta ima da umre, a ovako bi ceo dan letela od cveta do cveta pa čak i pozvala društvo na gozbu :D

Stahinja, poskidaj cvetove sa ovih mladih šljiva da bi imale dobar porast, izeš par plodova po sadnici kad zbog njih neće ništa narasti celu godinu, sve će da crpe...skini odmah dok je cvet da ne moraš da razmišljaš o moniliji...


Ok druze hocu,znaci svaka na kojoj ima cvet da poskidam... Hvala ti na savetu!

A evo danas sam obisao i ovaj stari ucvetao samo tako..
2rxh008.jpg
:ppozdrav:
 
Post postavljen u temi visnja i sljiva jer imam i jedno i drugo.

Ja sam juce i prekjuce oprskao moje vockice sa nekim Vertimec 018 EC preparatom od Syngente, ovi zastitari su me ubedili da je to ok ali evo malocas sam bio da obidjem mrava i dalje ima...doduse znatno manje nego pre prskanja ali ih ima...

Gledao sam da li ima jos nesto od insekata ali nisam nasao nista sto mrda sem par buba mara i dva pauka...

E sad, da li je prskanje uspelo ili ne? Da li ga treba ponoviti i za koliko?

Najveci problem ovde je sto ima zastitara bas dosta a svako ima neku svoju pricu a ja iskreno vise ne znam koga da slusam.

Bas danas popodne smo na pitanje da li prskati protiv monilije obzirom da je zasad od jesenas dobio od dvojice zastitara suprotne odgovore. Jedan kaze da ne treba obzirom da nema cveta a drugi da je obavezno jer monilija napada i grancice i pravo da vam kazem vise pojma nemam sta da radim...

Aj ako neko zna iz iskustva nek da pomoc prijatelja nama gradskim vocarima :)
 
Nazad
Vrh