Jabukovo sirce kao zamena za antibiotike

U humanoj medicini se koristi za otklanjanje tegoba sa viskom Ca (okostavanje zglobova),a ostalo zakljuci...
 
dobro veče drugari !!!!
što se tiče jabukovog sirćeta u vodu za piliće je odlična stvar i sam sam davao svojim pilićima i pokazalo se super. Takođe sam davao mojim pilićima suvi kvasac u hranu i to na jednu hranilicu 4 kesice suvog kvasca. Suvi kvasac pospešuje rast a smanjuje debljinu ili salo. Moji pilići u ovoj turi su bili lepi veliki od 7 nedelja 4,2kg. :D ::
 
Pravila sam sama jabukovo sirce, al prosle godine. Pretekla jedna boca, prosto zaboravljena. Sad imam tovne pilice, za par dana pune 2 nedelje, dal da pocnem da im dajem to sirce, ili je previse staro, ili koncentrovano? Kako da znam? I jel moze neko te odnose sirce/voda da mi prevede na broj kasika po litru? Hvala unapred, mada vidim umrla tema.
 
chickenlover je napisao(la):
Pravila sam sama jabukovo sirce, al prosle godine. Pretekla jedna boca, prosto zaboravljena. Sad imam tovne pilice, za par dana pune 2 nedelje, dal da pocnem da im dajem to sirce, ili je previse staro, ili koncentrovano? Kako da znam? I jel moze neko te odnose sirce/voda da mi prevede na broj kasika po litru? Hvala unapred, mada vidim umrla tema.
e bolje nemoj da im dajes, ono je sad sigurno jace kiselosti, a pilici su mali jos, da im ne sagoris jednjak.tako i ja jedne godine experementisao pa zamalo ode mast u propast :ideja:
 
Ma ljudi sirće ne može da se pokvari, ako je dobro napravljeno i nezagadjeno. Jačina je odredjena u startu slatkoćom jabuka, odnosno procentom alkohola. Sve što se dešava kasnije je slično dozrevanju vina i nema uticaj na kiselost već na ukus koji je bolji ako se pravilno čuva.
 
Sve je ovo divno, ali da li bi onda, najzad, neko mogao da mi kaze koliko sirceta na litar vode i koliko cesto to davati?
 
a mogu li ja nekako ostalima da pomognem da do toga ne dodje?
hvala na odgovoru ! :)

procitala sam da im dajete jabukovo sirce...da li da pocnem i ja da im dajem? da li ce im to odgovarati sada s obzirom da je pocela zima,a vi ste davali leti...
 
Možeš da daješ jabukovo sirće ali što se tiče infarkta nema svrhe, po meni jedino rešenje da se smanji rizik je da non stop imaju hrane, jer može da ti se desi kad ostanu bez hrane da se prejedu i da im bude previše, mimo toga milslim da ne možeš ništa da uradiš.
 
Nije ni to resenje.Jednostavno je tako moralo biti i nek na tom piletu bude sva steta.
 
Dajme pilicima jabukovo sirce u kolicini 1%, kucne radinosti, sirce je pravljeno ove godine pa jos uvek nije dovoljno kiselo, ima miris sirceta, nije dovoljno kiselo da bi se koristilo za salate.
Proces vrenja se zavrsio i sirce je pocelo da hvata po povrsini belu sluz ali takvo je upotrebljivo za salate tek na prolece kad ostoji i izbistri se.Da li ce im skoditi nesto ili nece?
 
100g belog luka,1dl jabukovog sirceta,1casica (0,5) ljute rakije~sve staviti u "blender"(sokovnik,multipraktik),samleti(umutiti)õstaviti da odlezi u staklenoj tegli 7 dana.Onda davati jednu supenu kasiku na 5l vode(5 dana bez prekida)~100% OCISCENI OD PARAZITA I NE TREBA NIKAKVA VAKCINACIJA. Ja tu terapiju primenjujem na golubovima i zivini vec deceniju i po i nemam nikakvih bolesti niti problema.Dajem tri puta godisnje obicno pre i posle mitarenja.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -
Izvinjavam se na nedorecenosti.Zaista ne znam kako je izaslo samo pola teksta(smeo bih glavu staviti na cepalo da sam napisao sve~ãli nema veze),evo~Pomenutu smesu ostaviti da odstoji 7~10 dana u staklenoj tegli sa odskrinutim poklopcem a posle toga koristiti~1supena kasika na 5l vode,davati 5 dana bez prekidaihSvrha je sledeca~cisti zivinu od svih parazita(unutrasnjih i spoljnjih),deluje kao antibiotik i bukvalno "cisti krv" kod zivine i golubova.Ovo vam odgovorno tvrdim jer sam golubar preko 20 godina i nikada za razliku od vecine mojih kolega nisam vakcinisao golubove.Imam oko 250 golubova,takodje imam i zivinu~ zdravlje je na zavidnom nivou.Ja sam ovaj recept dobio od jednog starog golubara,a pre 2~3 godine sam nasao na internetu da nesto slicno koriste i golubari u Belgiji i Emgleskoj (nije 100% identicno ali je sustina ista).Daje se 3 puta godisnje(2 puta pred mitarenje i jednom izmedju tog perioda).
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala na receptu.Dali je neko isprobao ovaj recept.Meni kokoske jedna drugoj kljucaju peruške sta to moze da bude i dali će ovaj napitak tome da pomogne?
 
Napravio sam ovaj lek i 5 dan je postao nekako zelenkasto plave boje za dva dana ga isprobavam pa cu da javim rezultate za desetak dana.Ako je neko vec probao neka napise iskustva.
 
Glupo pitanje ali ajde da pitam. Moje kokoške su različitih uzrasta tj starosti. Ne mitare se sve u isto vreme pa dali je moguće ovo podeliti na 3 kvartala godišnje i tako im dati. I pitanje može li se ovo davati i pilićima i ako može koji uzrast?
 
Moram priznati da sam zbunjen sa odnosom sirce / voda, pa vas molim da mi pomognete. Na 5l vode koliko iz sprica ili kojom kasikom / kasicicom da aipam sirce? Hvala na pomoci i razumevanju....



:sreca:
 
Nazad
Vrh