Novosadski sajam 2012- izložba ovaca

Nema slika,tj niko nije nosio aparat.Nego da vam ja kazem dobro sam ja i izdrzao,sam protiv trojice Francuza,malo mi Miljko priskocio u pomoc dok se degustirao sureni Sarole koji mekece.:)Bilo je lepo,sudijske odluke necu komentarisati Miljko ima lepog ovna i Colic ali onog manjeg od onog famoznog i mogu vam reci da ovi tovljaci nece nas Virtembergase stici iha-haj.:osmeh:
 
Mirkane,onaj Maijlovac slucaj da ne pominjem....opteretio Pasu i u boxu i van njega.:haha:A i kolega Zemun je ostao bez prospekta na izlazu sa sajma,znaju dame da su kombinovani momci bolji a ne ovi tovnog francuskog tipa.:haha:

---------- Poruka napisana u 20:46 ---------- Prethodna poruka je at 20:39 ----------

S obzirom da mi je Miljko objasnio da je sve odokativna sac metoda i znajuci naseg coveka nema sigurno,jeste robusan ali je kao vreca i glava mu je losa,sitna,dok mu onaj drugi od navodno 191 ima dobru glavu i telo.

---------- Poruka napisana u 20:49 ---------- Prethodna poruka je at 20:46 ----------

Sramota je da na medjunarodnom sajmu vlada sac metoda,to je totalna katastrofa, i onda sudije proglase za Sampiona neko levo grlo,zbog takvih sudija i jesmo dosli do ovde.
 
pozdrav forumasi,danas je bilo interesantno na sajmu,upoznao sam nekoliko forumasa i bas mi je drago sto smo malo popricli i videli uzivo,veliki pozdrav
 
Jedan nas kolega koji nije bio u mogucnosti da poseti NS i sajam me je zamolio da mu prenesem utiske pa to cinim ovde.
Pre svega , drago mi je da sam upoznao nove kolege (forumase) i sreo neke koje sam poznavao od ranije a sa nekima sam se na zalost mimoisao jer su bili zauzeti drugim obavezama (sve za ljubav).Pod pretpostavkom da je tacna tvrdnja da svi vlasnici pasa manje-vise lice na svoje pse, onda je slicna situacija i kod ovcara.Neki su visoki i strkljavi, neki nizi a siri,za neke kazu da su mali,sitni a brzi a za neke kazu da su pomesani.
Moram da se zahvalim kolegama @miljko i @majlovac sto su izlozili osisana grla jer je to meni licno pomoglo da vidim gde se trenutno nalazim sa svojim grlima.
Sto se izlozenih zivotinja tice, pocevsi od najbrojnije rase a to je i ovog puta W, moram da kazem da je bilo i dobrih i manje dobrih grla.Ono sto meni licno smeta a tice se ove rase odnosi se pre svega na odgajivace tj, izlagace.Izgleda da polako postaje praksa da se izlazu visoko gravidna grla koja se jagnje u toku samog sajma ili neposredno pred njegov pocetak.Jagnjad su u glavnom nikakva a nekoliko njih ima cak i tzv. otvoreno runo koje nije u merino tipu sto je za mene licno totalna antireklama.Nebih da budem grub ali ja bih iskreno jedva cekao da se takvog jagnjeta resim a ne da ga izlazem na Sajmu.
Sarole nije imao konkurenciju u svojoj rasi a sto se "Madjara" tice ocekivao sam da ce biti malo markantniji i dominantniji u odnosu na zenke.Barem sam takve ja vidjao.
Idf= sve po starom.Zao mi je sto nisam izlagao jer je zahvaljujuci grlima gospode Miljkovic ovaj put vise nego ikada moglo da se vidi gde je ko u odnosu na originale. Jos jednom se potvrdilo da kod nas postoje dva tipa idf-a, "karadjordjevacki" i "opovacki" s tim sto je ovaj drugi, bez uvrede, pre svega po obliku i boji glave sirini i duzini trupa, runu i debljini nogu itd.itd., slicniji originalu.
I na kraju, posto sam cuo za neke price, evo ovim putem javno pozivam sve kolege koji su izlagali idf na sajmu kao i one koji nisu a zainteresovani su da organizujemo jednu specijalku za idf na teritoriji Srbije.Neka kolege izlagaci osisaju ovce i neka odrede mesto, vreme i datum.Svi forumasi i oni koji to nisu a gaje idf,kao i oni koji znaju nesto o ovoj rasi ili misle da znaju, neke budu sudije.Bilo bi dobro u tom slucaju da se u koliko zele pojave i gospoda Miljkovici sa svojim grlima koja su najsvezija i koja su elitna, da nam ako ne konkurencija barem budu reper.
Naravno, pre izlaganja grla bi bila merena barem po tezini ako ne po sirini, duzini i visini grebena.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
sajam zavrsen,licno smo zadovoljni sa sajmom jer smo upoznali dosta forumasa a i naucili nesto,situacija je bila takva da smo izlagali tosto smo izlagali,svesno smo izlagali najmlaadjeg ovnica jer je stariji ovnic koji ima lepsu liniju u poslu jer se ovce pare,sto se izlagaca tice su ljudi super,hvala miljkovicima na savetima i pomocu,grla su bila razlicita mada po mom misljenju su miljkovici bili u posebnoj klasi jer po meni su imali ekstra grla i u idf i w,sve u svemu sm stekli iskustvo koje ce nam pomoci i dati iskustvo za dalji rad,zalosno je sto se vise ljudi nije organizovalo sa foruma da posete sajam ali otom potom,veliki pozdrav svima sa kojima smo se upoznali i izlagacima
 
Da, sajam smo dugo cekali, puno pricali o okupljanju ali je sve jako brzo proslo. Ja sam bio svih dana na sajmu pa mi nije bilo bitno kad ce ko od forumasa doci, tako da sam vecinu koji su bili na sajmu i upoznao ili ponovo video. Sa nekima sam/smo moli malo vise sa nekima malo manje da se ispricamo ali mi je bilo drago da je i ovako bilo. Fino smo se druzili sa sarole odgajivacima (Majilovac i njegova pasa) i mnogim drugim na sajmu sto sajam posle odlaska posetilaca cini za izlagace posebnim. Iako mozda vremenske prilike nisu bile idelane, iznenadilo me je veliko interesovanje za ovcarstvom i mogu vam reci da je bilo jako ozbiljnih ljudi sa dobrim idejama i zdravom osnovom za uzgoj ovaca. Mozda ce nekom drugom prilikom biti bolje organizacije pa da se veci broj ljudi okupi.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh