Zastita od krpelja

  • Začetnik teme Sumadinac-Gruzanin
  • Datum pokretanja
S

Sumadinac-Gruzanin

Guest
Postoji li neka krema ili nesto , da se kupuje ili neka travka ili bilo sta sto odbija krpelje? Moj otac ne moze da se odbrani od njih.

Ako sam pogresio temu molim moderatore da obrisu post
 
Na mene se jedan juce zakacio i to drugi ili treci put u zivotu jedva sam ga izvadio pincetom rotirajuci levo desno a posle ranu alkoholom premazao i ocistio vatom .Postoji onaj sprej i gel za komarce Repelin koji odbiva krpelje i komarce i Autan koji odbiva komarce korisno za poljoprivrednike lovce pecarose izletnike .Krpelj najcesce padne sa drveta ili iz livade sa trave prece na coveka i trazi mesto na telu 5-6 sati nakon toga se zakaci na meki deo koze pa cak i na testise . Ne treba ga mazati alkoholom i lakom za nokte zato sto tad u protiv odbrani se ukruti i ubacuje otrov u domacina vec ga skinuti pa dezinfikovati ranu ili se obratiti lekaru .Redovno tusirannje pomaze u odbijanju ove napasti...
 
jedva sam ga izvadio pincetom rotirajuci levo desno a posle ranu alkoholom premazao i ocistio vatom.

Пинцетом да,али крпељ се боље откачи ако га не "дрмамо" лево-десно.Ако га ротирамо лево-десно он реагује исто ко што си описао да реагује кад би га мазали алкохолом или лаком за нокте(брани се и избаци отров).
Не треба га ни руком додиривати кад га уочимо да се закачио.
Треба га само у једном смиреном потезу стиснути пинцетом,што ближе кожи, и заокренемо у круг с десна на лево (тј. у супротном смеру од казаљки на сату) и тада кратким трзајем енегргично исчупати.
 
Ja sam ga okretao suprotno od kazaljke ali nije urodilo plodom cak se prekinuo na pola pa sam posle motao i desno i levo . I sad se poznaje tackica gde je bio .
 
Ja sam ga okretao suprotno od kazaljke ali nije urodilo plodom cak se prekinuo na pola pa sam posle motao i desno i levo . I sad se poznaje tackica gde je bio .

To mora pod hitno lekar da vidi!

Sredstva koja uspešno odbijaju krpelje, komarce i sve druge zgadije koje ne želimo na sebi mogu da se kupe u svakoj apoteci. Rado bih rekao šta ja koristim ali ne verujem da će moderatori, nadaleko čuveni po strogoći, tolerisati reklamiranje robne marke na forumu.
 
Najjednostavniji način i najbolji da se izvadi je lagano pritisnuti prstom i vrtiti kružnim pokretima 10-15m kolko treba i on se sam pusti kad ga to izludi . Ne pritiskati mnogo samo ovlaš.
 
To mora pod hitno lekar da vidi!

Sredstva koja uspešno odbijaju krpelje, komarce i sve druge zgadije koje ne želimo na sebi mogu da se kupe u svakoj apoteci. Rado bih rekao šta ja koristim ali ne verujem da će moderatori, nadaleko čuveni po strogoći, tolerisati reklamiranje robne marke na forumu.

Nije problem navesti robnu marku preparata koji se koristi.Problem je, kada se javi distributer i reklamira svoje proizvode.
Inače ja za gotovo 20 godina bavljenja ovčarstvom, nikada nisam imao krpelja na sebi,kako ....ne znam :sta:
 
Ja ga se bojim neverovatno. Zato što znam kakve zdravstvene probleme ima jedan moj poznanik koga je krpelj zarazio.
 
Ja ga se bojim neverovatno. Zato što znam kakve zdravstvene probleme ima jedan moj poznanik koga je krpelj zarazio.

I ja poznajem čoveka koji pati od lajmske bolesti. To je stvarno grozno. Inače, pošto moderatori neće praviti problem, ja koristim Autan u stiku i za sada nije bilo problema. Par puta sam nalazio na odeći i čak na svojoj koži kako mile i skidao ih pre nego što su uspeli da se zakače. To me je poplašilo i počeo sam od tada da koristim hemiju.
Istini za volju, sada se sve ređe upuštam u parloge, zapuštene fabričke krugove i druga rizična mesta, tako da više skoro da i ne koristim zaštitu.
 
Nazad
Vrh