Centralno i etazno grejanje.

Ja sam dao jednom dedi što mu radim 1,5 kj prikolicu od 3 tone,kako je padalo bez nekog nabijanja,kada sam bio da platim arendu pita on koliko računamo šapurine ja mu kažem koliko ti hoćeš .On kaže 8000 din tako ide,mene bila sramota kažem da je 5000 din sasvim ok.
 
Ja prikolicu od 5 tona prodajem za 6500 din, i 90 % prodam sve u mojoj ulici koja je dugačka 300 metara, uvek imam oko desetak prikolica ,a da imam još 3 puta toliko prodao bi sve bez problema.
 
Кажеш да за те паре купиш 1500 кг пелета....код нас га има за 16 динара по кили. Значи код вас је приколица чокањица (шапурина) око 24000 динара, код нас 8000......или је неки други паритет?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
То су сакрили на снимку. Ни из далека се не види.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ovo izgleda da je fabrički sistem ima rotaciju koliko sam uspeo da vidim od 180 stepeni i transportni položaj.
 
Nazalost,tako je,kako si napisao...
Кажеш да за те паре купиш 1500 кг пелета....код нас га има за 16 динара по кили. Значи код вас је приколица чокањица (шапурина) око 24000 динара, код нас 8000......или је неки други паритет?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Код вас онда скупље оне него огревно дрво ц ц ц ц
Онда је стварно боље узети пелет.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Veceras vatromet upalio se sidel i vetar ga je dobro izduvao nosio zizke po 10 metara.Plamen je picio metar iz odzaka.Malo panike nije na odmet.
Sada jos jednom obidjem tavan i do sutra nema lozenja.Nadam se da nema stete na odzaku.A i ako ima sta da se radi idemo dalje bitno je da nema stete neke ozbiljnije.
 
Meni se isto jednom samo desilo a direktan krivac ja sam bio. Hteo sam da ugrejem kotao kako bi ga ocistio lakse i skidao unutrasnji leptir (centromelal kotao) da bi vatra lakse ugrejala unutrasnje komore, ne misleci da ide direktno u odzak.
Upalio se ko od sale, gotov sam bio, ali zatvaranjem skroz promaje vatra se smirila u kotlu i polako sam izvadio zar vani.
Odzak pustio sam da gori polako sa otvaranjem i zatvaranjem regulatora promaje na kotlu.
Kad je sav izgoreo ko da je od juce bio zidan, nov novcat iznutra.
 
Nebi trebalo sa ima stete ako je samo metar iznad odzaka,to bi odzacari rekli kontrolisano paljenje.
 
I pravilo kod vatrogasaca kada dođu na mesto gde se upalio odžak, jeste da obezbede okolinu i da ga puste da izgori tj. nikako se negasi.I meni se upalio pre dve godine,a krivac je bio zadnji metar odžaka pri vrhu koji nikad nisam ljudski uspeo da ošistim (probijem četkom) .Odžak je dosta visok ,posle toga sam se popeo na krov i sa gornje strane očistio taj zadnji metar,i posle toga više nemam tih problema,četkom očistim kompletan odžak pre u toku i pred kraj sezone loženja i to je to.
 
Ja sad kad vec imam iskustva :osmeh: samo da vidim sve snegom pokriveno, palim ga bez problema.
Ne dopustam da plamen izlazi vani, ali zato ni parna lokomotiva ne dimi tako.
 
купите ове сецкалице за гране на ел. погон

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imate u uradi sam set za čišćenje, kači se na bušilicu. Mene je to spaslo pre par godina i uštedelo bar 200e do sada. A kosta nekih 1800din.
 
Imam, ali ne mogu da ubacim sliku sa telefona u komp. posalji mi br u PP pa cu ti poslati slike preko vibera. Prodaje se sa zutom cetkom,koju sam ja posle nekoliko ciscenja ostetio,pa sam navario 15 cm lanca sa tri strane i to obrije sve sa zidova dimnjaka. Preslikano ovo sa linka https://www.youtube.com/watch?v=GzaiNve1zMs
 
Nazad
Vrh