Centralno i etazno grejanje.

Pala kupovina. Kupljene termoglave sve akupa 3500 i litar sljive
bc93fcb83455f402a4e783cefb4e635e.jpg
8150f106843170da87ba6f7bbbb5b056.jpg
5bba9927a00557947f147bcc1e002038.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
da stavim na sve radijatore ili ne ?
U kupatilo ne stavljam?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
A u cemu je ta fora sa tim cetvorokrakim ventilom? Sta postizes sa njim? Ja to uopste nemam,prvi put kad sam stavljao grejanje islo mi je etazno jednocevni sistem,pa posle par godina sam izbacio pec i stavio na bale i glavni vod sam samo spojio na taj sistem,ali ubacio sam par radijatora kao na dvo-cevni sistem sad vidim da mi pre ugreje ove na dvocevni nego na jednocevni sistemu,pa das za sledecu god planiram da izbacim te ventile za jednocevni i stavim t komade zbog boljeg protoka vode

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Meša vodu iz kotla sa vodom iz sistema tako da postižeš u kotlu vecu temperaturu a u sustemu koja ti odgovara.U kotlu se neskuplja toliko šljaka većim delom izgori,od kada sam menjao kotao i ubacio mesni ventil smanjio sam potrosnju za oko 20% .Da li je do kotla(bio 60 KW a sada 50 KW)ili ventila ili oba po malo ne znam ali je tako.
 
Miloše,
najmanje jedan radijator mora biti bez termo glave. Obično je to u kupaonici. Inače može stradati pumpa. Ja imam kombinirani bojler za toplu vodu (struja-centralno) pa mogu zatvoriti sve ventile ako želim da brzo ugrijem vodu. To je praktično u prelaznim periodima.
 
Sta taj crtvrti krak sluzi kod cetvorokrako vemtilu?
Ok da trokraki ima ulaz tople, redukovan izlaz tople ka mrezi do treci sluzi iznos vode za koliko je redukovano ode nazad u hladan vod. Sta bi bio cetvrti?
 
Ostsvi jedan za svaki slučaj mada kao što kaže Dener ako je sve ok i klapna odradi dobro posao na kotlu i sigurnosni ventili ,ne bi trebalo da dođe do havarije.Ja sam imao na svim ali sam skinuo u kupatilu.
 
ostsvi jedan za svaki slučaj mada kao što kaže dener ako je sve ok i klapna odradi dobro posao na kotlu i sigurnosni ventili ,ne bi trebalo da dođe do havarije.ja sam imao na svim ali sam skinuo u kupatilu.
у кући имам два сушача и њима нису стављене главе...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Poslednja izmena:
Opet kazem,ja imam svuda termo glave,ali termo glave ne smes da smanjis na manje od 60-70%,meni se to desilo prve godine,pa sam pregrejao kotao.
 
Opet kazem,ja imam svuda termo glave,ali termo glave ne smes da smanjis na manje od 60-70%,meni se to desilo prve godine,pa sam pregrejao kotao.
Ja imam termo glave svuda , eto pozavrtacu sve glave na 0 i naloziti dve bale , temp nece otici preko zadate .

Ako vam je neispravan regulator promaje tu nema price , kod masu ljudi sam video drvce ili sta vec podmecu pod klapnu oni steluju jer je regulator riknuo a novi bas skup 30e , za 30e rizikuje da pokvari kotao . Van svake pameti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod mene je sve bilo ispravno,i sad je ispravno. Jednostavno puno radijatora je bilo smanjeno,a zar je 1000 C i kotao nije mogao da se rashladi,a nisam imao cetvorokraki.
 
Kod mene je sve bilo ispravno,i sad je ispravno. Jednostavno puno radijatora je bilo smanjeno,a zar je 1000 C i kotao nije mogao da se rashladi,a nisam imao cetvorokraki.
Opet ti kazem radijatori nemaju veze sa tim kao ni cetvorokraki ventil, moze ti biti ispravan ali dzabe ako nije ustelovan kako treba. Ako je rugulator ispravan i nastelovan nema teorije da prukuva, mozes sve pozavrtati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Opet kazem,ja imam svuda termo glave,ali termo glave ne smes da smanjis na manje od 60-70%,meni se to desilo prve godine,pa sam pregrejao kotao.

Nisu termoglave tu u pitanju.Kotao ti druže gledaj.Ima on jedan mali regulator promaje koji nije zatvorio na zadatu temperaturu.

- - - - - - - - - -

Najgore je kada je sve "ispravno" a kotao kuva li kuva.
 
Zavisi sta se lozi. Dzabe klapna zatvori a u lozistu ruski ugalj ili suseni vreoci i znas kad ce stici da se ugasi vatra tjs smanji temperatura da ne prokuva.... na sveti nikad. Imao sam taj slucaj pa znam. Obavezno jedan veci radijator da ostane bez termo glave!
 
Ali nije kod mene nista zatajilo niti se pokvarilo,to je bilo prve godine,evo od tad proslo 4 godine i sve radi perfektno. Ja sam nalozio oko 23h i otisao na spavanje,i oko 2 ujutru cujem udarce kao da neko bije cekicem po cevima,strcim dole a kotao presao 120 C i 3 bara,otvorim sve glave na 6 i pootvaram sve prozore i vrata i zovew majstora koji mi je radio grejanje,bukvalno se covek stvorio za 5min u pola noci,odvrnuo sraf video pumpa vrti,klapna ispravna i odma otvorio vrata kotla,kad ono usijan zar kao lava. Odmah me je upitao da li sam mozda smanjivao radijatore i kad je cuo sta sam uradio,rekao mi je da ne smem toliko radijatora da zatvorim tj.smanjim. inace covek radi 30 godina kao glavni majstor u toplani,a privatno je stavio kotlova ne zna ni on sam.
 
Nazad
Vrh