Centralno i etazno grejanje.

Da li neko zna kako da rešim misteriju,na satu kotla pokazuje 70 stepeni a regulator promaje zatvorio na 80..ko tu laže?

Послато са Tab2A7-10F
Moras dodatnim termometrom izmeriti realnu temperaturu jer taj na kotlu vremenom pocinje lagati, u mom slucaju i 20 stepeni. Sad sam stavio digitalni pa nemam vise tih problema, regulator stelujes kad utvrdis tacnu temperaturu

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kod mene na regulatoru promaje nisu ni obeleženi stepeni već brojevi 1-7. Lanac (lančić) je sa sitnim karikama i prosto gledam koja je temperatura vode pa onda na željenoj temperaturi namestim lanac da klapna bude otvorena nekih 5mm. Konkretno lanac regulatora je namešten tako da između podeoka 4-5 na 80 stepeni vode klapna bude otvorena samo 5mm.
 
Motorne pogone za trokrake i četvorokrake ventil imaju sve malo bolje snabdevene prodavnice opreme za grejanje.To su Seltron,Esbe, First,Danfos......
 
Roditelji mi uvode centralno ili ti ga "narodno" grijanje, dakle stednjak sa kotlom itd... majstor im bio neki dan, gledao situaciju i preporucio da rade podno grijanje? To znaci da nema radijatora, vec se po podu razvuku cijevi, kojekakve spirale itd...

Zna li iko o cemu se radi, koliko je to dobra opcija? Da li preporucujete ili pak ne?
 
Podno grijanje traži bolju regulaciju temperature i teško radi na drvo bez akumulacije.

Radiatori su mnogo elastičniji po tom pitanju.
 
Ode juce hiljadarka evrica
Otisla 3 po redu peć.Nestalo struje pretvarac ili akumulator zakazao, a i sigurnosni ventil.Buderus 32kw je u pitanju.Pukla na dva mesta iznutra gde se nemoze ni zavariti
 
Roditelji mi uvode centralno ili ti ga "narodno" grijanje, dakle stednjak sa kotlom itd... majstor im bio neki dan, gledao situaciju i preporucio da rade podno grijanje? To znaci da nema radijatora, vec se po podu razvuku cijevi, kojekakve spirale itd...

Zna li iko o cemu se radi, koliko je to dobra opcija? Da li preporucujete ili pak ne?

Podno grijanje zahtjeva dobru izolaciju kuće. Ako je loša izolacija za postizanje temperature u prostoriji mora se podići temperatura vode a to znači pečenje tabana. Osim toga ako imate naviku stavljati neke tepihe, pogotovo zbog djece, Dolazi do dizanja prašine (sitna ali ipak prašina) a to može uzrokovati i neke alergije. Nisu svi osjetljivi i skloni alergijama ali može doći do toga. Ako je sve dobro izvedeno dobar je to način grijanja. I na nižoj temperaturi ugođaj je dobar.
 
Ode juce hiljadarka evrica
Otisla 3 po redu peć.Nestalo struje pretvarac ili akumulator zakazao, a i sigurnosni ventil.Buderus 32kw je u pitanju.Pukla na dva mesta iznutra gde se nemoze ni zavariti
Zato ja cim nestane struje idem proveriti jel pretvarac radi i svima sam kuci predavanje odrzao u slucaju da nisam kuci i struje nestane

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kad ovo procitam sta se desilo Nikoli,kanda cu i na drugoj kuci prepraviti na otvoran sistem.
 
Nazad
Vrh