Centralno i etazno grejanje.

Na Sinisinoj 2 i 3 slici sto se vidi gar i smola sta li je vec kako to skidate?Ja ostruzem ali opet ostane.Jel bi moglo brenerom da se zapali pa da se ostruze ili ima nesto drugo?U pitanju je pec na bio masu
 
Smola je tu jer mu je mala radna temperatura, kod mene se to topi i spada sa kotla samo, nomad ga unutra nisam cistio, prodzagam dimnovodne kanale i to je to

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kako god skines nova ce se navatati nema sanse da bude bez toga.Najbolje se skida kad je kotao ugrejan na 60-70 ide do metala onda strugaču u ruke i vošti..
 
Smola je tu jer mu je mala radna temperatura, kod mene se to topi i spada sa kotla samo, nomad ga unutra nisam cistio, prodzagam dimnovodne kanale i
to je
Na70 drzim temperaturu,od oktobra danas mi drugi put da cistim pec.Smola pocne da se lista i to samo spadne al ja hocu do lima da ostuzem al nevrdi
 
Na Sinisinoj 2 i 3 slici sto se vidi gar i smola sta li je vec kako to skidate?Ja ostruzem ali opet ostane.Jel bi moglo brenerom da se zapali pa da se ostruze ili ima nesto drugo?U pitanju je pec na bio masu
Pa ubaci deo bala samo da ti podigne temperaturu na nekih 50 stepeni i onda ostruzi do metala

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pa kad si ga zadnji put cistio? Ja cistim na kraju sezone i isto,oko dve kante imam Kad ocistim dimnjak

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
ja sam vadio komade kao izgorele smole sa dna dimnjaka, bude oko 1 kanta na 3 meseca, ali to bukvalno gori kad se zapali.
ja pospem uvek po bali i zapalim . kao da se odlepljuje sa dimnjaka sa zidova i pada dole. zidovi na dimnjaki su cisti. nikakvih naslaga nema.
mozda ima veze sto drzim vecu radnu temp kotla 80-90 stepeni

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jel se nekom desilo da u taložnik dimnjaka ima dosta pepela oko 2 kante od farbe 25kg kako može tolko da bude ili zbog čega se to dešava?
da li imaš šidel dimnjak i koja visina ,da li je ozidan po propisu tj kakva mu je promaja i da li ima kondenzacionu posudu na dnu dimnjaka pošto ložiš sojinu slamu ovo sve utiče na pravilnosagorevanje
 
Imam termomont kotao kombinovani od 48 kw dvocijevno odradjen sistem ,meni je sasvim dovoljno kada je temp u kotlu 60 stepeni !
Da bi postigao 60 stepeni treba bas dosta i da se tovari u njega sto drva sto uglja.Pitam se kako kod kolege Centrometalov dolazi i do 80 stepeni!?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Nazad
Vrh