Centralno i etazno grejanje.

Meni ne vraca nista kako god bilo napolju. Imam kotao na bale sa vestackom promajom(ventilatorom). Nema nazad samo napred :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imo je moj stric takav problem na vikendici,kad duva nema spasa.
Produzio je cev iz odzaka i stavioo ono H na vrh, nikad nije vracalo vise.
 
Koliko su meni pricali kad odzak predje korugu 1.5m onda nema p*cke da vraca bilo sta.
 
Kod mene veselo, procureo Termomont 34kw. Za koj kotao se odluciti ? Moze i da je 30 kw posto je kuca 170 kv ali je dobro izolovana.
 
Kod mene veselo, procureo Termomont 34kw. Za koj kotao se odluciti ? Moze i da je 30 kw posto je kuca 170 kv ali je dobro izolovana.
Viadrus ili solida od liveni,a od celicni mi se jako svideo ,,steco,, kotao neki Turski vido sam ga uzivo jako zgodan za lozenje ,i mislim da je dosta kvalitetan ,posto lik sto prodaje kotlove njega je bas odabro za svoje roditelje,.Ja sam ipak za livene,no ti odlucujes.
 
Posle 10 godina, koristio sam sapurinu, bukva i suseni vreoci, steta bas je procureo na jako ne zgodno mesto gde je ne moguce variti.
 
Pa to je taj prosek,sa livenim kotlom ne bi razmisljao na kratak rok trajanja ali sigurno na manju iskoriscenost ogreva. Ja sam za fk radijator Kraljevo..nekako mi deluje naprednije od svih kotlova u ponudi i ima prinudnu promaju,sto je super za bio masu i drvenu secku uz normalno koriscenje drva,uglja i briketa.

Послато са Tab2A7-10F
 
Posle 10 godina, koristio sam sapurinu, bukva i suseni vreoci, steta bas je procureo na jako ne zgodno mesto gde je ne moguce variti.

Meni je remontovao covek iz Sapca kotao kada je progoreo. Duplo je jeftinije nego nov da kupis. Ako hoces mogu ti poslati na pp telefon pa se raspitaj.
 
Meni je posle9 godina procurio termomont 60 kw,sada imam centrometal 50, i prezadovoljan sam kvalitetom ,jedino mi se ne svipa ložište,kod termomonta je koso ložište i zgodno je loženje a kod ovoga ne. iskorištenje centrometala bar 15% bolja.
 
Kod mene veselo, procureo Termomont 34kw. Za koj kotao se odluciti ? Moze i da je 30 kw posto je kuca 170 kv ali je dobro izolovana.

Mislim daje najeftinije produžiti vek istoj peći ,nemaš nikakve prepravke za postojeću instalaciju koje iziskuju dosta para . Garancija za te peći je 5 godina izdržala je duplo više i odplatila se, garancija za popravku posle isteka njene garancije je dve do tri godine . Potrebna ti je veza dabih uzeli odmah u posao oko popravke (zbog praznika) ali prvo ide procena dali se isplati popravljati koliko je potrošen ( izgoreo ) materijal u ložištu . Znam dasu dosta peći popravljali do pre dve godine.
 
Ja ne znam, u vezi curenja peći tako brzo (bar za mene) ,ovih dana radio sam kod par ljudi nešto privatno,i gledam ugradili su centralna grejanja ove ili prošle godine,ono što se meni ne sviđa kod svih je pritisak u sistemu,kad je hladna voda 1 -1,2 bara a kad je topla 2,5-2,8 bara.Ja koliko znam to je prevelik pritisak ,i tu sigurno trpi i peć i instalacija,jedan me je čovek zvao da mu zavarim peć ne znam koja je tačno marka,procurela na 4 mesta i sva 4 na varovima, (sistem je star možda 15 godina) pritisak u sistemu je bio 2,6 kad je topla voda.Ja mu kažem to je puno,kod njega je bio problem u eksapnzionoj posudi,bio premali pritisak,naštelovao pritisak u posudi i odmah mu srušio pritisak u sistemu za 0,8 bara.Moja bivša peć na čvrsto gorivo,je izdržala tačno 28 godina,tek je tad procurela ali pre toga mi se istopilo ložište komplet,nisam je hteo opravljati jer sam prelazio na loženje bio masom.Pritisak u sistemu mi je od prvog dana pa do danas, hladno1 bar toplo1,5 bar.
 
Pritisak nema veze sa kotlom već sa ekspanzionom posudom, tj. njenom zapreminom i ispravnošću. Kod mene je neka italijanska EP stara koliko i grejanje. Dok je bio kotao na ugalj pritisak od toplog do hladnog se menjao za max 0.2 bara. Kad smo u sistem ubacili kotao na baliranu slamu EP je postala mala i sad mi pritisak varira za 0.8 max (1.1-1.9 (hladno-toplo)). Problem je što novi kotao ima zapreminu vode ako nisam nešto pobrkao oko 270l, a stari kotao nije imao zapreminu veću od 50tak litri.
 
Nazad
Vrh