Centralno i etazno grejanje.

Važi za sve peći i šporete koji su isključivo namenjeni za etažno grejanje , ne mogu da se koriste bez vode grejnih tela, i pumpe.
 
Te peći su uglavnom dobro izolovane pa teško da bi one mogle da emituju toplotu punom snagom. Otišlo bi sve u odžak i možda bi se i pokrivila.
 
Mene interesuje cena pećke koja greje na pelete. Imamo kući centralno grejanje pa me interesuje da li može ova da se preradi pa da radi na pelete?
 
Drugari koristi li neko pelet za grejanje? Gde se moze kupiti kvalitetan a ne mnogo skup?





ima u Baćkom Novom Selu pelete proizvodi Pero Janjević ali ne

DR ZORANA ĐINĐIĆA 27, 21429 Bačko Novo Selo
(Bač)
021/779-209


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
mislim da je ovo njihov broj tel
 
Koliko tona kvalitetnijih peleta se potrosi za jednu sezonu kad se greje nekih 200 m2 (zgrada bez spoljne izolacije - jedino na tavanu je postavljen stirodur)? Mogu jos da napominjem da za jednu sezonu potrosim oko 15 m drva (hrasta) i oko 4 - 5 t kamenog uglja Banovic!
 
Skokni do mog komšije Dabomleka on je stavio zbog mlekare i ujedno koristi i za grejanje koliko mi je rekao da je zadovoljan i da je drastično smanjio potrošnju u odnosu na ranije ali nisam pitao na šta je grejao,pretpostavljam na gas.
Najviše mi se sviđa što je prilično automatizovan proces napuniš i miran si dan,dva ,pet .
 
imas u B N selu u milenijumu po 120 eura tona,i u Debeljaci po 140 evra tona,ali to je agro pelet,dveni mislim da nema dobar ispod 170 evra po toni...

Uzeo sam u Kovacici u Domusu bukov 100% pelet,danas su mi doneli. Svi ga hvale kao da je najbolji u Srbiji, e sad videcemo kako ce se pokazati.
 
Skokni do mog komšije Dabomleka on je stavio zbog mlekare i ujedno koristi i za grejanje koliko mi je rekao da je zadovoljan i da je drastično smanjio potrošnju u odnosu na ranije ali nisam pitao na šta je grejao,pretpostavljam na gas.
Najviše mi se sviđa što je prilično automatizovan proces napuniš i miran si dan,dva ,pet .

Pricao sam nesto sa njim o tome ali on kaze da je smanjio potrosnju i zbog velikog rezervoara kojeg je dodao u kojem ima onu vrucu cedjenu strukturu iz sira, ili kako li se zove!!!
 
To je malo problem zato što koristi i za mlekaru pa nije merodavno za savet ,prvo zagreva surutku do 95 pa izdvaja urdu (albimine i globuline) a zatim takvu surutku iskorištava za povrat u grejanju objekta tj ta količina surutke služi kao akumulator toplote.
 
2727807f211edc776ce26382f89d4568.jpg


068a8acab592aabd96d2ef98a29ecf36.jpg


5b0b7c72b5c0d27415f7cda734febb92.jpg


2400ad8c7e5cc5a38d60a4a20a3075e6.jpg


Malo se ponovio

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
170 000 , sa automatikom i vestackom promajom, ima klapnu moze i ovicna promaja da se koristi, nisam ga jos postavio i probao za koji dan ce se pustiti u pogon, ali odokativnom metodom mi deluje da ce moci dve bale na kant stati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh