Centralno i etazno grejanje.

Врло сличан котао као на сајту (стојећи). Пиљевина је била сува (2 год. стајала на тавану). Кондензације је било око 1-1,5л од бурета од 200л,. Морао сам испод врата да ставим винклу (као олук) па у посуду, да ми се не разлива на све стране. Од осталог огрева нема конденза, а вода је на истој температури. Пиљевина дуго тиња после ватрене фазе, можда је то разлог конденза, поред подхлађености котла. Видео сам котао на пиљевину, око 60-65 степени вода (радијатори су у кући) није било конденза.
 
Hoće i kod mene u sobi da se oseti ponekad.Obično kada je nizak vazdušni pritisak pa dim ulazi kroz kutije od roletni unutra.Da ne ulazi i kod tebe u sobu tuda?
 
Hoće i kod mene u sobi da se oseti ponekad.Obično kada je nizak vazdušni pritisak pa dim ulazi kroz kutije od roletni unutra.Da ne ulazi i kod tebe u sobu tuda?

Nazalost ne ulazi tuda nego kroz zid dimnjaka,provereno.Evo sad idem za grad da kupim plocice pa cu da nalepim na taj zid a fuge cu odraditi sa samotom,pokupio sa neta,videcemo da li ce uspeti,a ako ne onda mi ne gine za narednu grejnu sezonu da napravim drugi dimnjak van kuce i premestaj kotla.::samo bes::
 
Ove godine mi procurila peć Kostajnica trajno žareća izdržala je 9 g. Zavario sam je pošto je bilo pristupačno ali moram se odlučiti koju kupiti kad ponovo procuri. Sa kostajnicom imam dobro iskustvo mislim da bi trajala i duže zato što je prve dvije godine rosila zbog neiskustva. Sada je FAMOK Kostajnica pod nazivom Protherm i garancija im je 7g. Dali neko ima iskustva sa Protherm kotlovima novije generacije i dali je ostao stari kvalitet mada i garancija od 7g. nije baš mala.
 
Dal neko zna kakva je ovo pumpa i koliko je jaka da se upasuje na kotao od 32-40kw?
Samo da nije za celu zgradu :haha:
attachment.php
attachment.php
 
imam jedno pitanje za iskusnije dali treda da se ugradi baj pas kada se stavi mesani ventil
 
Kod mene je ugrađen.Da li treba ili ne ne znam ali nije na odmet.U svakom slučaju staviš pretvarač za struju i akumulator jel kada pošteno naložiš a pumapa stane teško da će bajpas nešto pomoći.
 
Ova stvarcica me je spasla kad je u pitanju ciscenje dimnjaka,imao sam problem sa kondenzom samo zato sto je Fi 200 bio jako suzen
cetka.jpg
cetka-2.jpg
. Svaka se spaja jedna sa drugom,a na donji kraj sam navrnuo osmicu sraf kome sam isekao glavu i nakacio busilicu na taj kraj.. Ocisti sve kako treba,mada sam malo unistio cetku. Na cetku cu da zavarim lance duzine oko 6 cm sa tri strane da lepo odelje sve sto je na zidu dimnjaka..
 
Očisti i zatvori kotao regulator zatvori da bi klapna za vazduh bila zatvorena da ne bi uvlacio vlagu u loziste, pumpu iskljuci mozes ako se setis jednom mesecno da je ukljucis na minut da poradi.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Potpisujem! Kotao pravljen od kotlovskog lima,6 ili 8 cevi sa jedne starne tako i sa druge.... E jedino su rešetke bile problem. Svima su se istopile... Komšija je imao takvu Sigmu i uz totalno bahato ponašanje i par krpljenja je trajala neke 22-23godine. Mi smo je takodje imali i uz normalno održavanje nam je krepala posle 16 godina. Kako zašto nzm. Pokušao sam da je popravim ali bezuspešno.... Možda bih i uspeo ali se shebala u sred grejne sezone kad je bilo najhladnije i bio sam prinudjen da ubacim drugi kotao. Sad imamo Tam stadler isto 35kw i služi svrsi a sigmu sam isekao u paramparčad. Jbg onda sam bio besan jer me matorci gnjavili da je ne krpim,kao ne isplati se,a sad mi žao kad vidim da nisu bili u pravu.... Dobri su to kotlovi ali imaju i mane. A mane su joj donji deo gornjih vrata tj sam kraj prema ložištu. Tamo ima jedan var koji hoće da popusti. Donji deo unutar samog kruga kod ložišta, hoće da istruli. I mana je takodje izlaz iz dimnih cevi u dimni kanal,e tu hoće takodje da probije. Znači po završetku sezone je poželjno da se dobro očisti,a u toku sezone je poželjno da što manje smolavi. Čutke-šapurike je ubijaju.
Pozdrav! Imam kotao Sigma 35kw, slovenacki, 86. godiste, kao na slici ispod. Da li o tom kotlu govorite?
29zsmeh.jpg
[/IMG]
 
Da li se peć sa kazanom namenjena za centralno (etažno) grejanje, može koristiti samo za grejanje prostorije (bez povezivanja na sistem) ..? Tačnije da li to može štetiti kazanu pošto u njemu ne bi bilo vode ..?
Unapred hvala ...:ppozdrav:...
 
Poslednja izmena:
Код мене је у упутству била напомена да се пећ (у мом случају шпорет) не користи ако у систему нема воде.
Не знам да ли важи за све пећи и шпорете намењене за етажно грејање.
 
Nazad
Vrh