poljolink
Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 330

Tema: Centralno i etazno grejanje.

Prijatelj Foruma dukej avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,089
    Zahvalio se
    880
    Zahvaljeno 642 puta na 344 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Najjeftinije je ono grejanje za koje imaš svoj ogrev (tj. ne moraš da ga kupiš). Kad bih ja npr. želeo da se grejem na piljevinu, koju nemam, verujem da bi me skuplje koštalo nego klasika (drvo, ugalj, slama ...).
    Ambrozija - neprijatelj br.1 u poljoprivredi!

jeR ≠ da li (je li, je l') ?

jeR = zato što

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku dukej na ovoj poruci:

Spajki (26-12-12)

Član mikser avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    415
    Zahvalio se
    62
    Zahvaljeno 80 puta na 65 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ovo sam davno video a sad razmisljam uraditi da se smanje malo troskovi struje
    [IMG][/IMG]
    "Smeh je muzika za dusu"

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    777
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 181 puta na 112 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Дукеј,угаљ није за равницу.Користите га зими па се после чудите што вам се суше воћке и лоза а поврће слабо успева.

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    11,560
    Zahvalio se
    1,215
    Zahvaljeno 2,263 puta na 1,156 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Deda Lala Pogledaj Poruke
    Дукеј,угаљ није за равницу.Користите га зими па се после чудите што вам се суше воћке и лоза а поврће слабо успева.
    Bilo sta,samo da nije preskupi plin.

Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    11,560
    Zahvalio se
    1,215
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Da li mozes da postavis slike od tog Ceskog?
    Ne bi bilo lose i neki kontakt od firme gde si uzeo.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    130
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ja sam isto kupio tu cesku viadrus imam je vec pet godina koristim mrki ugalj banovic i ekstra je imao sam pre stadler i mislio sam da je najbolja a ovo nemoze da se meri i sa cenom i sa kvalitetom lozim samo ujutru i uvece.Napunim je prvo punu uglja pa onda potpalim odgore kad nabije odredjenu temperatu zatvorim cug i vise ne dolazim govorim ovo zato sto je ovo bitno kod ove peci znati kako loziti,i samo jedno da kazem moja pec je sa 10 clanaka i teska je 500kg

Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,089
    Zahvalio se
    880
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ti liveni kotlovi (npr. Viadrus), imaju prednost u odnosu na čelične kotlove što nisu podložni koroziji i traju mnooogo duže u odnosu na čelične. Mana im je da imaju manji stepen iskorišćenja nego čelični (vareni) kotlovi, te su veći potrošači ogreva.

jeR = zato što

Član milanristicks avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    191
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: aron Pogledaj Poruke
    ja sam isto kupio tu cesku viadrus imam je vec pet godina koristim mrki ugalj banovic i ekstra je imao sam pre stadler i mislio sam da je najbolja a ovo nemoze da se meri i sa cenom i sa kvalitetom lozim samo ujutru i uvece.Napunim je prvo punu uglja pa onda potpalim odgore kad nabije odredjenu temperatu zatvorim cug i vise ne dolazim govorim ovo zato sto je ovo bitno kod ove peci znati kako loziti,i samo jedno da kazem moja pec je sa 10 clanaka i teska je 500kg
    Ja imam isto viadrus ali nikad nisam palio ugalj u kotlu odozgo uvek zapalim prvo malo drva pa naspem uglja na koji nacin zapalis ugalj u vrhu kotla.

Član mucobieno avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,966
    Zahvalio se
    165
    Zahvaljeno 363 puta na 259 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    sve pohvale i od mene za viadrus. Koristimo ga evo druga godina, prezadovoljni smo.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    119
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja imam FEROMONTOVU Slovenacku 25 KW grejem blizu 200 kvadrata proslu zimu potrosio 6 tona suseni vreosi i tonu camovog briketa,izuzetno sam zadovoljan grejanjem samo imam problem smolenja peci a temperaturu na peci nisam presao 50C ni kada je napolju bilo -15 ali kuca mi je izolovana u fulu,sada sam uveo gas kupio pec BERETU 28KW ali prvenstveno radi sanitarne vode a grejanje nek ostane za ubuduce,neznam dali bi mi se isplatilo grejanje na gas.

Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    11,560
    Zahvalio se
    1,215
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: lacarac Pogledaj Poruke
    Ja imam FEROMONTOVU Slovenacku 25 KW grejem blizu 200 kvadrata proslu zimu potrosio 6 tona suseni vreosi i tonu camovog briketa,izuzetno sam zadovoljan grejanjem samo imam problem smolenja peci a temperaturu na peci nisam presao 50C ni kada je napolju bilo -15 ali kuca mi je izolovana u fulu,sada sam uveo gas kupio pec BERETU 28KW ali prvenstveno radi sanitarne vode a grejanje nek ostane za ubuduce,neznam dali bi mi se isplatilo grejanje na gas.
    Mogao si uvesti bojler sanitarne na centralno grejanje,pa bi tu imao ustedu u struji i plinu.

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    7,493
    Zahvalio se
    1,322
    Zahvaljeno 689 puta na 416 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Grejanje na gas će uskoro biti luksuz, jer opet podigoše cenu gasa.
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član steva44 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    927
    Zahvalio se
    312
    Zahvaljeno 192 puta na 135 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Ja imam Tam stadler orginal 20 godina stara a koristio je samo jednu polu sezonu,jos stoji voda u njoj ,majstori se zeznuli u proracunu,meni bi trbalo oko 25 hiljad kalorija a oni izracunali 65 samo u nju stane prko 300 litri vode.te godine kad smo je kupli,bila restrikcija struje i popucali radijatori na spratu,od onda je nisam vise ni palio.Stavicu je u oglase ovi dana.Prosle godine smo uzeli simens solide za drugu kucu od 32 hiljade kalorija ,nije losa pec samo da su vrata malo drugacije naprevjena ,mogle bi puno vece cepanice da stanu,nesto su inzenjeri tu zeznuli.I jedna preporuka za za buduce kupce radijatora ,samo aluminijumski ,puno su bolji iskoricavaci toplote, nema farbanja a razlika u ceni je tek neznatna.

Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,089
    Zahvalio se
    880
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: lacarac Pogledaj Poruke
    Zbog toga i imaš problem smoljenja, jer ispod šezdesetak stepeni temperature povratne vode dolazi do smolisanja zidova kotla iza kojih je voda te temperature, a ako je ta temperatura veća onda smola sagori sa zidova kotla. Zbog toga se koristi mešni ventil (četvorokraki) koji obezbeđuje da kotao uvek radi za njega najpovoljnijem režimu (sa visokim temperaturama vode), a u kuću ide ona temperatura vode koju namestiš sa tim mešnim ventilom. Majstori izbegavaju da stavljaju taj ventil jer nepravilnim rukovanjem može doći do prokuvavanja kotla (iako većina proizvođača kotlova traži ugradnju tog ventila kao uslov za važenje garancije), a može se staviti i termostatski (trokraki) mešni ventil i tad nema opasnosti da će neko okrenuti ventil u pogrešnu stranu...

jeR = zato što

Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,089
    Zahvalio se
    880
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Pavle. Pogledaj Poruke
    Taj ventil kad se trazi u prodavnici oni bleje kao telad a i majstori se prave blesavi da nemaju pojma o cemu se radi.
    Onda treba potražiti bolju prodavnicu i majstore!

jeR = zato što

Član steva44 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    927
    Zahvalio se
    312
    Downloads
    20
    Uploads
    0

ima ga u malo boljim prodavnicama

Citiraj Citiram: Pavle. Pogledaj Poruke
    Taj ventil kad se trazi u prodavnici oni bleje kao telad a i majstori se prave blesavi da nemaju pojma o cemu se radi.
    Mada ima moj kum kaze da ga nekoristi jel za njega treba biti proracunato u dllaku kaloricnost peci i odnos radijatora,tako da ti ga nebi preporucivo bacanje para,bole probaj sa zadnji cugom na peci, malo da eksperimentises.Ako dozvole moderatori napisacu ime prodavnica da ne ispadne da ih reklamiram,imaju ad a do s sto se tice grejanja.
    Poslednji uredio steva44; 25-01-13 u 12:35.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    709
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 119 puta na 92 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: steva44 Pogledaj Poruke
    Mada ima moj kum kaze da ga nekoristi jel za njega treba biti proracunato u dllaku kaloricnost peci i odnos radijatora,tako da ti ga nebi preporucivo bacanje para,bole probaj sa zadnji cugom na peci, malo da eksperimentises.Ako dozvole moderatori napisacu ime prodavnica da ne ispadne da ih reklamiram,imaju ad a do s sto se tice grejanja.
    To ti je cetveroputni mis ventil i koristi se recimo ako u peci imas temp. vode 80 stepeni a ti trebas 40 onda ga narikras da na odlazu bude ta temp , imas ih takodjer i automatskih i s prikljuckom od 3/4 vam kosta oko 45 eura.

Član steva44 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    927
    Zahvalio se
    312
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Znam ja sta je samo ovde je bila rec da nema da se nadje,a taj konkretno sto pominjes3/4 je 3700 dinara ili oko 35 evra.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mikser Pogledaj Poruke
    Ovo sam davno video a sad razmisljam uraditi da se smanje malo troskovi struje
    [IMG][/IMG]
    Za sta ovo sluzi? Za iskoricavanje toplote dimnih gasova svakako samo ne znam da li za grejanje ili za zagrevanje vode...

Član mikser avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    415
    Zahvalio se
    62
    Zahvaljeno 80 puta na 65 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    astrea za zagrevanje vode...
    "Smeh je muzika za dusu"

Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.