Centralno i etazno grejanje.

U tom uputstvu pise da ima na 90 stepeni bimetalni zastitu koja gasi spiralu i ventilator

Na 70 stepeni ima zastitu isto , kad dodje do 70 gasi se ventilator ,ako to ne pomogne spirala se pali da zatrpa ( ugusi) gorionik a ako ni to ne uspe ima neki spoj na kom se nalazi vosak, koji kad se otopi pustice vodu iz rezervoara da zagasi gorionik

Nista tu meni nije jasno, za sta sluzi onda ta zastita na 90 kad nema teorije da dodje do nje, jedino da neki senzor temp zakaze na ovoj prvoj zastiti ili taj vosak :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Ovo drugo ti vazi sa spiralu, ako bi proces otisao (gorenje) u nezeljenom pravcu.

- - - - - - - - - -

jbrtka zna šta priča i teško će objasniti šta misli i ja pokušavam ali ne mogu.
Ako nagura temperaturu u prostoriji kotao će dobiti komandu da se gasi.Da bi recimo u ovom prelaznom periodu dobio komandu da krene ponovo,voda može da spadne i ispod 30 stepeni,zato čovek sve vreme priča da ide sa nižom temperaturom.Ne znam da li je sad malo jasnije.Kod kotlova je najbitnije da nema velike oscilacije u temperaturi.A s obzirom koliko danas radi mala privreda i Kinezi,Korejanci u celome Svetu što Vas čudi da je kotao procurio pa makar bio i Mercedes:ppozdrav:

Zato je proizvodjac dao minimum snage na kojoj kotao radi a za 25kW mislim da je 8kW, to ti je na onoj tabeli sto je neko stavio od kovarsona drugi podatak koji daje proizvodjac, prvi je nominalna snaga 25kW. Ako ti netko tko zna problematiku dodje ugraditi grijanje i vidi da ti je dovoljno 10kW , ne ugradjuje ti 25kW, ovdje ne vazi od viska ne boli glava vec od viska boli glava. Na vecini kotlova na cvrsto gorivo ti je slovima od 5cm napisano upozorenje da je minimum 65C temperatura vode.
 
Dajte molim vas preporučite mi dobar kamin za etažn grijanje na drvo . Prizemnica oko 100kv , ali kamin koji bude u dnevnoj sobi . Cijevi bi razveo po tavanu i spuštao u sobe . Treba mi kamin modernijeg izgleda a kvalitetan . Pelet nije u opciji jer imam veću vlastitu šumu i drveta u izobilju.
 
Mislim da je na forumu bilo riječi o gusnatom kaminu ali ne znam koje marke. Problem s kaminom je mali kapacitet predaje topline i mala količina vode unutar kamina pa možda neće zadovoljavati tvoje potrebe.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Obična klima ima samo sklopku start stop. Zimi kad se aktivira takva klima naglo se stvara rosa na vanjskoj jedinici a kako je vani hladno odmah se stvori led i nema cirkulacije zraka pa samim time nema ni grijanja. Inverter klima ima elektroničku regulaciju okretaja kompresora pa prilikom dostizanja temperature jedinica samo smanji gas i radi na nižim okretajima te lagano održava temperaturu i jedinica stalno radi pa postoji manja vjerojatnost da će se zalediti. Takva klima troši i manje struje jer nema oscilacija između starta i stopa pa se ne dolazi do pregrijavanja za onaj stupanj koliko kasni sobni termostat.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
@ zoran.matejcijc

Kotao

@ T110

Zavisi koju uzmes kvalitetna greje i na -20.

I jeste toplotna pumpa.

@ Brankovic

Inverter zagreje kucu i posle samo odrzava zadatu temperaturu.Zbog dobro modulacije spusta potrosnju i do 200-300w zavisi da li je grejanje/hladjenje spoljana tem.gubitci(izolacija)...

Dobra je usteda u ceni grejanja.Primer obicna grejalica 1kwh toplote mora potrositi 1kwh struje dok klima za 1kwh struje moze dati 3.5-4kwh toplote a neke i vise 5-6kwh.
 
Planiram da kupim klimu,a ona mi je više potrebna za grejanje u prelaznom periodu izmedju zime i proleća i u toku jeseni. I to samo za uveče malo da se zagreje kuća,a da se ne loži kotao. Za hladjenje mi bas nije mnogo potrebna. Sad vidim da je ova invertorska bolji izbor od obične.
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:
 
Neki japanac i nemas problem.Zavisi od povrsine koju planiras da grejes.

Inverter se ne gasi pusti je slobodno da radi 24h, samo uvece spusti temperaturu koju zelis za spavanje.

Pusti je da radi sama ce ona spustiti modulaciju kada zagreje.Ako je stalno gasis/palis nema ustede bice kao obicna on/off klima.
 
Planiram da kupim klimu,a ona mi je više potrebna za grejanje u prelaznom periodu izmedju zime i proleća i u toku jeseni. I to samo za uveče malo da se zagreje kuća,a da se ne loži kotao. Za hladjenje mi bas nije mnogo potrebna. Sad vidim da je ova invertorska bolji izbor od obične.
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:

I ja sam to planirao mada mislim da ce i obicna klima odradjivati posao za ovaj prelazni period a to je mesec dana na pocetku i mesec dana na kraju sezone , manja muka sa lozenjem
 
Neki japanac i nemas problem.Zavisi od povrsine koju planiras da grejes.

Inverter se ne gasi pusti je slobodno da radi 24h, samo uvece spusti temperaturu koju zelis za spavanje.

Pusti je da radi sama ce ona spustiti modulaciju kada zagreje.Ako je stalno gasis/palis nema ustede bice kao obicna on/off klima.

Malo si pogrešio da se inverter klima ne gasi, gasi se kad se nahvata led na spoljnu jedinicu i kad je potrebno da se ista odmrzne,u tom periodu nema nikakvog grejanja.Što je hladnije napolju to se češće gasi da bi se odmrzla.

@ Branković
Evo i jedne preporuke za inverter klimu marka je dobra a model jedan od ređih u tom cenovnom rangu da može raditi na -20 spoljne temperature.Takođe podržava wi-fi modul

https://www.winwin.rs/bela-tehnika/...n1-qrd0gw-12000btu-inverter-wifi-6772942.html
 
Ako je lijepo suho i burno vrijeme tada nema puno odmrzavanja ali ako je magla i hladno tada je problem.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Juče mi se zapalila garež u odžaku, zaboravim da spustim klapnu na kotlu dok se razgorevao, zidan je šidelovim elementima fi 20 cm, zatvorio sam odmah sve cugove. Postoji li opasnost da pukne keramička cev unutar odžaka ? Doduše nije prvi put da mi se to desi, svake godine mi se desi po jedanput, dvaput... ::sramota::
 
Ja to namerno popalim kad je neka dobra kiša.Za sad od (2004) nisam primetio pukotine.
Kući u Subotici su mi odžačari isto namerno upalili da ga očiste.
 
Nazad
Vrh