Centralno i etazno grejanje.

Prvi put čujem za takav kotao ima li kakva slika, kod mene ima Termofluks automatski sa pužom i danas sam u radnji centralnog grijanja saznao za još jednog proizvođača Stil Metal iz Kalesije. Ja grijem sa jednim kotlom kuću, pomoćnu zgradu i rasadnik ali mi je dodijalo ložiti ugalj u klasični kotao ali je već i ostario. Čini mi se da nije loše riješenje automatski kotao na sitni ugalj tu bi imao stalno stabilnu temperaturu.
 
Nije ni ovo loše, mana je jaka cijena i nema slabijeg od 40kw. Automatski kotao termofluks 35 na sitni ugalj je oko 1800e. za Stil Metal još nisam dobio cijenu. Što se tiče sitnog uglja kod nas ima Banović i Ugljevik, gledao sam Ugljevički kod čovijeka u košu kotla bio je čist bez prašine i kao on se najbolje pokazao jer ne pravi šljaku na gorioniku. Cijena u rudniku je 50e tona.
 
Ima li ko kombinovani bojler na centralno povezan, zanima me koliko vremena je potrebno da se voda ugreje,Na netu nalazim samo povrsinu izmenjivaca ali ne i npr snagu izmenjivaca na odredjenoj temperaturi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Imam ja,posle druge bale voda je već topla ugrejana.Račun za struju je manji za 3-4 hiljade mesečno.U suštini nikad nefali tople vode
 
Imam ja,posle druge bale voda je već topla ugrejana.Račun za struju je manji za 3-4 hiljade mesečno.U suštini nikad nefali tople vode
Ma meni u principu treba za uvece jer tad se kupaju svi , a ima nas sad :)

Mada sam nesto kontao neki solarni grejac da pravim leti, i da povezem sa kotlom da ceo dan greje vodu u kotlu da akumulira , a nocu taman topla voda bude i da greje bojler . Koja ti bude temperatura vode u odnosu na temperaturu u sistemu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Sta znam bude temperatura kao u sistemu evo već 3 dana je dovoljno 45-50celzijusa u sistemu
A kad je bilo -13 trebalo je 65 celzijusa
Gotovo do kraja okrenem rucku na slavini u korist vruće i kupam se po 2h jer imam još 2500 bala i cisternu za septičku
Sam svoj majstor boli me tuki još da struju počnem praviti, bunar imam za vodu, kazan za rakiju, još mi fali struja i mini pivara

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I duvan mi fali, možda bi mogao malko kudelje za sopstvene potrebe

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nemam centralno grijanje a vdim da ti kotlovi nemaju baš dug vijek trajanja, ili se javljaju samo oni koji imaju problem. Pitam se zašto se ti kritični djelovi skloni curenju ne prave od inoksa? Nije valjda cijena tako visoka da to nebi niko kupovao?
 
Koliko bi onda trajao kod podnog grejanja,gde polazna temp. kolko znam ne bi trebalo prelaziti 35-40c,da bi konacna temp. poda bila oko 26-28C.
 
Tu se stavlja mesni ventil, tako da kotao moze raditi npr na 80 a na podno saljes 30

Taman iskoristis kotao i za bojler,povezes ga u mrezu sa njim da koliko bude na kotlu toliko na bojleru , a podno odsecas sa mesnim ventilom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
A da ,zaboravio na taj famozni ventil :p.Svejedno ,ne bi trebalo ti kotlovi biti toliko osetljivi ne te temperature vode,kao da ih prave od plastelina majku mu,das par k eura za kotao da traje nekoliko godina.
 
Nemam centralno grijanje a vdim da ti kotlovi nemaju baš dug vijek trajanja, ili se javljaju samo oni koji imaju problem. Pitam se zašto se ti kritični djelovi skloni curenju ne prave od inoksa? Nije valjda cijena tako visoka da to nebi niko kupovao?

I od inoksa stradaju , u pekarskoj industriji stavljaju u industrijske peci, i opet stradaju , jeste tamo rade 24/7 ne samo sezonu grijanja i malo drugacije konstrukcije i rade na plin.

Imam centrometal kotao 30 ili 35kW ima vise od 10 godina i jos radi, ove godine mu otisla brava na donjim vratima pa se sama otvara i moram je vezati zicom , to je jedini kvar do sada, a prvi je bio stadler maribor i 5 sezonu procurio ali je bio 50kW.
 
Najviše je krivo nepravilno rukovanje i postavljanje bez podizanja povratnog voda.
Voda u kotlu bi trebala stalno biti oko 80°C a za podno je najbolje imati pufer i miš ventil i tada ne bi bilo problema.
Moja peć TVT je proizvedena 1989g i još radi.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh