Centralno i etazno grejanje.

sremac,mozda sam te pogresno shvatio,,,ne kinjim ja njih sto je kotao tj dva procurela nekoliko dana po isteku garancije,desava se,mada dva zaredom ne bi smeli nikako,jos ako gledamo da je svaki placen 2300evra,pa trebalo bi barem 7,8 sezona da izdrzi...da se razumemo,ni ja,ni drugar nismo od proizvodjaca trazili da nam zameni novi kotao,vec da kupimop kotao bez elektonike,i ostalih gluposti koje su ovde ispravne,..znaci kotao bez gorionika,nebitno,da li kosta 800,1000,ili 1200evra,opet imam funkcionalan kotao i boli me uvo...jedino sto je bilo ponudjeno da nam zakrpi ove stare po ceni od 150evra i svaku sledecu rupu po 50 evra pa koliko ih bude,bez ikakve garancije da nece da popusti dalje,i sve to da otkloni u roku od 45 dana ,a barem u mokm slucaju,vrc je bio 10 oktobar,drugaru se to desilo negde sredinom decembra...po meni,ja to vidim isto kao kupim nov auto,razbijem karte,i ne mogu da kupim drugi,cak ni motor,vec moram ceo avto,,,po meni to nije fer,znaci nisam cekao nikakvu zamenu,vecda lepo kupim,samo deo kotla,kao reezervni deo.iiskreno meni je puno da svakih 5 godina bacam 2300evra na kotao...
 
Ja sam lani ugradio TVTspecijal na drva, 89 godište, plaćen 150€. Za sada je ok i dosta lijepo gori, drva su suha.
1ac25591938858400c7483a755041900.jpg


https://youtu.be/w-WGmvA-FKU
Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Ja stvarno ne znam kakvi su to kotlovi.Imam švedski gusani Salamander kotao stavljen 1979 i radio sve do 1997.Tada prešao na toplovod ali ostavio i svoj kotao za svaki slučaj.Svake godine ga koristim koji dan da popalim otpatke od orezivanja loze.Po meni da vam kotao procuri na 7-8 god bežao bih od toga što dalje.Inače po tom Salamanderu je radjen Radijator -Zrenjanin.I po meni su bolji gusani kotlovi.Takodje za selo kupio od drugara Radijator-Zrenjanin za 100evra kotao na naftu i spremam ga za selo na loženje drvene sečke.
 
Kod caleta,burazera imene sva tri procurela u garatnom roku,moj je procureo tako da se nije mogao zavariti (odmah posle isteka garancije) pravio nov a nije video ni k od kotlovskog lima ukratko nikad i nikom vise.

Koje godište ti je kotao, da uporedim sa mojim, tj. da vidim da li mogu da očekujem da i moj nije od kotlovskog lima ukoliko je iz istog perioda? I da li ti je rešetka u ložištu od cevi ili onih vinkli zavarenih u trougao?
 
Moj je od cevi a caletov i burazerov od vinkli znaci da su stariji al 1 i 2 god.Mom bisad bilo 6 godina.Caletu su menjali ceo gornji deo pecke posto se nije mogao zavariti (nepristupacno ) Burazu je procurio posle osam godina (pre mesec dana) spolja bem ti materijal kad procuri ispod polate,ruku na srce dosli iz Sente njih trojica sa svim alator i zavarili za 1200 din. Ja sam bio spreman da se zakunem u njih dok nisam zavirio unutra.Burazu su do tada dvaput varili kotao.
 
Ti čelični kotlovi su dugotrajniji ako imaju zaštitu od podhladjivanja kotla,odnosno trebalo bi da imaju mešni vetil i temperatura vode u kotlu preko 70 stepeni.
 
@ MDrasko

Ja sam moj kupio 2010. godine u oktobru, i bio je sa cevima u rešetki. Moja sestra je kupila takav kotao (samo manji, onaj od 40kW) mislim godinu dana ranije i kod nje su vinkle, pa sam ja mislio da su od 2010. krenuli sa cevima u ložištu. Sad si me zabrinuo, ovakav kotao ima još par mojih drugara, svi su stariji od mog i za sad niko nije imao problema...
 
Jbrtka nisi me razumeo...ne ti njih,neg oni tebe što zajebavaju...u mom slučaju,za razliku od tebe,proizvodjač je za određenu cenu,koja je kud i kamo manja od novog kotla,pristali da remontuju kotao a ne da zakrpe...da ga krpim mogao sam i sam, ustvari ne bi ni vredelo jer bi uvek procureo negde pored vara,a i sam lim je verovatno loš i porozan čim je procureo uopšte...
Slažem se sa tobom da su ti trebali izaći u susret i prodati golišav kotao,svakako bi se ugradili u cenu i zaradili...

- - - - - - - - - -

Ja stvarno ne znam kakvi su to kotlovi.Imam švedski gusani Salamander kotao stavljen 1979 i radio sve do 1997.Tada prešao na toplovod ali ostavio i svoj kotao za svaki slučaj.Svake godine ga koristim koji dan da popalim otpatke od orezivanja loze.Po meni da vam kotao procuri na 7-8 god bežao bih od toga što dalje.Inače po tom Salamanderu je radjen Radijator -Zrenjanin.I po meni su bolji gusani kotlovi.Takodje za selo kupio od drugara Radijator-Zrenjanin za 100evra kotao na naftu i spremam ga za selo na loženje drvene sečke.

Ja sam mislio da je Zrenjanin radio po štadleru...

- - - - - - - - - -

Imali smo taj kotao,i bio je dobar..tačnije još uvek je,sad je kod tetke i još uvek se koristi redovno...
 
Jel imaš sa motornom pogonom ili ga ručno okreneš u neki položaj.Taj mešni ventil bi trebalo da ima motorni pogon,a još bolje je da taj motorni pogon dobija signal od nekog termostata iz kuće i da on diktira kolika će temperatura vode ići prema radijatorima.Tako u kotlu možete imati temperaturu vode 70-80 stepeni a da prema radijatorima pušta 45-65 stepeni.
 
Ima neku skalu na kojoj se podesava,stoji otvoren do kraja,kako je mastor namestio ja nisam dirao. Znam za taj sa motoricem ali mi je rekao da nema potrebe jer sa 10m visine ide slobodnim podom voda e sad da ga j...
 
Gusani jeste bolji i dugotrajniji ali troši mnogo više ogreva pa se ne isplati.

Ima razlika u načinu kako gori vatra.

Za vatru kratkog plamena (ugalj), gde se prenos topline vrši preko žara, koriste se gusani kotlovi. Dok se za gorenje dugoga plamena (drvo) služe limeni kotlovi.

Kvalitet ima od -do od limenih od par decenija do gusanih što su pukli prve zime.

Još oko mešnog ventila, problem je, kad se oduzima manje energije što ju kotao stvori, zatvo si se klapna i eto smole i naslaga u odžaku.
Stoga se svaki kotao s puferom 'preporodi', jer gori s punom snagom.
I ako se planira ostat na korištenju drva, a kotao nije baš neka raketa, bolje uzet pufer nego novi kotao.
 
Nema veze motročić mešnog ventila sa visinom instalacije (odnosno visinom vodenog stuba), motorčić služi da zakreće taj ventil da bi se izbeglo njegovo ručno zakretanje jer je ono različito prilikom potpale i kasnije kad se sistem ustali i zagreje. Kod tebe ako je stalno u položaju skroz otvorenog onda je kao i da ga nemaš.
 
Gusani jeste bolji i dugotrajniji ali troši mnogo više ogreva pa se ne isplati.
Pre 3 god kupio sam nov liveni bergen i trosi jednako kao i komsijin limeni.Mozda su neke starije generacije trosile vise ogreva sad je to jednako

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Cekaj,u principu bi trebao kad potpaljujem da ga zatvorim pa posle kad sezagreje da se otvara ili??
 
U principu bi trebalo da ga pritvoriš,ne da ga zatvoriš.Prilikom potpale ga pritvoriš i kada postigne temperaturu odvrneš ga da ide temperatura vode koja je tebi dovoljna za radijatore a u kotlu bi trebalo uvek da imaš 70-80 stepeni.Zato se i stavlja motorni pogon na njega.Sada imaš i motorne pogone na kojima možeš zadati temperaturu vode na izlazu(recimo 50 stepeni)i on će uvek težiti ka tome da drži tih 50 stepeni prema radijatorima.
 
Miš ventil ne potpomaže stvaranju smole u kotlovima već upravo suprotno. Kad je plamen već dobro razgoren na samsonu se podesi da se vrata zatvore na 85°C a sa miš ventilom se regulira kolika će temperatura vode ići prema radijatorima a samim time regulira i temperaturu u kući. Kad kotao radi na 85°C katran se u peći počinje sušiti i polako se ljušti sa stijenka kotla.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
@ zoran.matejcic

Ne prate ovde svi ramzay-a i ekipu :osmeh: da bi znali šta je samson. Pa onda samo za neupućene da napomenem da je samson sleng sa jednog odličnog hrvatskog foruma o grejanju za regulator promaje. :ppozdrav:


E sad par reči o mešnom ventilu, kad se zna njegova namena i kako funkcionišpe onda više nema problema sa upotrebom istog... Svi kotlovi na čvrsto gorivo pate od problema rada na nižim temperaturama zbog stvaranja kondeza i smolisanja koje je uz sadejstvo konfdeza smrt za čelične kotlove. Za te kotlove je najbolje da rade tako da je temperatura vode u njima veća od 65 stepeni jer smola na tim temperaturama sagori i ne lepi se na zidove kotla. Npr. kad ujutru potpaljujete kotao u njemu je hladna voda, a i kuća se ohladila. Kad krenete sa vatrom voda u kotlu se sporo greje jer radijatori oduzimaju vodi puno toplote jer imaju prostora da istu izrače u kuću koja je još hladna. To znači da na povrat kotla stalno stiže hladnija voda i kotao radi u pothlađenom režimu što ne valja za njaga. Takav režim bi se nastavio sve dok se kuća postepeno ne ugreje, tad radijatori teže izračuju toplotu u kuću pa manje uzimaju toplote iz vode i na povrat stiže toplija voda pa je i kotlu lakše da podigne temperaturu u njemu. E sad, proizvođači kotlova zahtevaju (da bi dali garanciju na kotao) da taj period dok se kotao ne zagreje bude što kraći, i zbog toga zahtevaju uvođenje mešnog ventila u sistem. On se postavlja između kotla i radijatorskog dela (u najprostijem sistemu), i predstavlja jedan najobičniji raspodeljivač vode, koji će omogućiti da iz kotla ne ode svih 100% tople vode u radijatore, već da se jedan procenat te tople vode odmah sa izlaza kotla vrati na njegov ulaz kako bi povećao temperaturu vode na ulazu u kotlu. Naravno, ako ste vi deo vode sa izlaza kotla vratili odmah nazad na ulaz u kotao, to znači da se isti toliki deo vode iz radijatora neće moći vratiti u kotao, već će se preusmeriti nazad preko istog tog mešnog ventila na ulaz tople vode radijatore. Evo slika pa će sa nje biti sve jasnije:



Lepo se vidi da se klapnom (odnosno koliko ste zakrenuli drugme na mešnom ventilu) može odrediti koliki deo tople vode će iz izlaza kotla otići u radijatore (i naravno ostatak nazad u povrat na kotlu). Takođe se istovremeno isti deo vode iz povrata od radijatora preusmerava nazad u radijatore a ostatak ide u povrat kotla.

Tako ako namestimo da se veliki deo tople vode odmah preusmerava nazad u kotao, tad će se kotao brzo zagrejati i nema smole. E sad, kako se kotao zagrejao trebalo bi postepeno vraćati dugme mešnog ventila tako da se povećava količina vode ka radijatorima, da bi na kraju trebalo mešni ventil potpuno otvoriti da sva topla voda iz kotla ide u radijatore. Naravno, ovo niko ne radi jer niko ne sedi celo vreme pored kotla da šteluje mešni ventil već se u praksi prilikom potpoale mmešni ventil postavi na neku malu vrednost a kad se vatra ragori posle nekog vremena onda se otvori skroz ili skoro skroz, ili se koriste ventili sa motorčićem kojim upravlja neka elektronika ili čak termostatski ventili... To je osnovna namena ovog mešnog ventila, ali se istovremeno koristi da se i reguliše temperatura vode koja će ići u radijatore. Npr ako je pretpolo unutra (npr. topao dan) onda se može smanjiti temperatura vode koja ide ka radijatorima, tako što se neće pustiti 100% tople vode iz kotla u radijatore već će se uzeti deo ohlađene vode iz povrata radijatora i izmešati sa toplom vodom iz kotla i tako smanjiti temperaturu vode koja dalje ide u radijatore. Naravno, u tom slučaju mora deo tople vode otići nazad u kotao i tako dodatno podići temperaturu vode u kotlu, pa se onda mora imati ispravan regulator promaje koji u tom slučaju mora ugušiti vatru da ne bi kotao prokuvao. Ovo je malo škakljivo, jer ako se npr. u kotlu nalazi puno žara i vi mu ne dozvolite da odvede svu vrelu vodu iz kotla već je delom vratite u njega, on može da prokuva čak i ako je regulator promaje zatvorio potpuno klapnu za dovod vazduha u kotao. Zbog ovoga majstori ne vole da ugrađuju taj mešni ventil jer im on može doneti glavobolje ako korisnik ne razume njegovu namenu i funkcionisanje.
 
Nazad
Vrh