Centralno i etazno grejanje.

Ima li neko kombinovani kotao na pelet i čvrsto gorivo (drvo-ugalj) i kako se to pokazalo u praksi?
Svidja mi se to što kada drva izgore i počne da pada temperatura,automatski se aktivira pelet (ako sam ja to dobro razumeo) što je odlično za jutro ili kad se ode negde.
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da ugradim kotao na pelet. Kuca je 180kv, solidno izolovana. Do sad je dobro grejala pec od 30kw, mada moze slobodno ona od 28. Koj kotao se najbolje pokazao ? Koji pelet ?
 
Ja gledam danas nas kotao i divim se Vranjancima. Kotao Zavarivac Vranje mesto gde se vadi pepeo jedva 25cm sirine a loziste je siroko 85cm...
Inace 15 sezona
1cfa54cf90481c4f19e7eebbb307789f.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko kombinovani kotao na pelet i čvrsto gorivo (drvo-ugalj) i kako se to pokazalo u praksi?
Svidja mi se to što kada drva izgore i počne da pada temperatura,automatski se aktivira pelet (ako sam ja to dobro razumeo) što je odlično za jutro ili kad se ode negde.
Nemoze i jedno i drugo!Za pelet treba veoma cista pec,a kad radis kombinaciju to loziste je preveliko i trosi puno peleta. :ppozdrav:
Moras da izaberes jedno.
 
Pre neka 2 meseca mi je istrulio kotao,pisao sam o tome, a pre otprilike 10dana,isto se desilo i drugaru na istom kotlu.koja ga je kupio otprilike mesec,do mesec i po dana poslde mene..(tako da sam siguran da nije greska do mene).ponovo smo obojica zvali proizvodjaca,da nam nekako izadje u susret,da nam barem kotlove proda,bez elektrnike i ostale opreme,koja je ispravna,i ne treba nam da nam stoji.posto nas je odbio i bio jako neprijatan,iskmentarisao sam na njegovoj fb stranici i na nekoliko yt snimaka kakva je saradnja sa njima,i dobio pretnju da ce poslati izvrsitelje ako mu se ne izvinim u roku od 24 sata,jer njegova firma gubi profit sa nasim lazima,,toliko o tome...znaci,dno dna
Zanima me da li neko ima ovakav kotao,ili zna nekog ko ga ima,jer imam u planu da kupim dogodine.u pitanju je terming kula ozon 35
[video=youtube_share;thTs2e4p2YE]https://youtu.be/thTs2e4p2YE[/video]
 
Ima firma u Ratkovu radi sve vrste kotlova,drugar radi tamo dva meseca kaze da imaju posla preterano mnogo verovatno kvalitetno rade ,a kaze daje gazda neverovatno korektan prema radnicima kao I prema kupcima.Cak imaju serviznu službu koja izlazi na teren
 
Pre neka 2 meseca mi je istrulio kotao,pisao sam o tome, a pre otprilike 10dana,isto se desilo i drugaru na istom kotlu.koja ga je kupio otprilike mesec,do mesec i po dana poslde mene..(tako da sam siguran da nije greska do mene).ponovo smo obojica zvali proizvodjaca,da nam nekako izadje u susret,da nam barem kotlove proda,bez elektrnike i ostale opreme,koja je ispravna,i ne treba nam da nam stoji.posto nas je odbio i bio jako neprijatan,iskmentarisao sam na njegovoj fb stranici i na nekoliko yt snimaka kakva je saradnja sa njima,i dobio pretnju da ce poslati izvrsitelje ako mu se ne izvinim u roku od 24 sata,jer njegova firma gubi profit sa nasim lazima,,toliko o tome...znaci,dno dna
Zanima me da li neko ima ovakav kotao,ili zna nekog ko ga ima,jer imam u planu da kupim dogodine.u pitanju je terming kula ozon 35
[video=youtube_share;thTs2e4p2YE]https://youtu.be/thTs2e4p2YE[/video]

Ja imam njihov kotao na bio masu sa je deveta zima,jesenas procureo na jedno mesto a pre par dana jos na dva a interesantno je da uvek spolja procuri i pored vara a ne u lozistu,to sam sanirao i sad cekam kad ce sledeca rupa da se pojavi.
 
Naravno da procuri pored vara,malko su ga jace navrnuli sa amperazom pa progoreli lim :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Naravno da procuri pored vara,malko su ga jace navrnuli sa amperazom pa progoreli lim :ppozdrav:
@jbrtka,kakav bre kulski kotao na pelet.U danasnje vreme ima sve svetske marke da se kupe zasto bi rizikovao sa elektronikom iz male radionice u Kuli.Losa elektronika se odrazi na povecanu potrošnju :ppozdrav:
 
Koliko kosta recimo Viesmann a koliko mala privreda? Ako je razlika do doplo, isplati se kupiti nemca.
 
Naravno da procuri pored vara,malko su ga jace navrnuli sa amperazom pa progoreli lim :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


@jbrtka,kakav bre kulski kotao na pelet.U danasnje vreme ima sve svetske marke da se kupe zasto bi rizikovao sa elektronikom iz male radionice u Kuli.Losa elektronika se odrazi na povecanu potrošnju :ppozdrav:
Iskreno,nisam naisao na nijedan strani,da moze da sagoreva agro pelet,ili ugalj.sve strano je na drveni,a to me ne zanima,kad sam kupovao sa drugarem ovaj trulex sto imam,on je navodno po nemackoj licenci ,i sto se tice funkcionalnosti nemam apsolutno zamerke,cak nisam se nesto "strecao"ni kad je meni procureo,ali kad je posle par nedelja kod drugara,to nikako nije slucajnost.lepo smo pozvali coveka,i skinuo nas na finjaka...ali nek mu bude..zato bi ovaj iz kule...bas mi deluje ok..jedino ne znam kako rade ti turbulatori,kad naidje garez,i malo mi deluje mali rezervoar za gorivo,koji je 80litara,a to je upola nego sto sad imam na kotlu..a recimo.kad je ispod minus 10,potrosi oko 10,12 kanti stvog uglja to je skoro 150litara..
 
jatreba sledece godine da zavrsim adaptaciju stare kuce pa razmisljam o podnom.Neznam ni sam za cega cu se odluciti mozda plin ili agropelet a mozda se odlucim i na toplotnu pumpu
 
Mene Kulski kotao na pelet za sada lepo greje,radi od pocetka grejne sezone , samo nikako da nadjem vremena da gurnem u njega onaj sitan ugalj sto imam pa da vidim kako stvarno radi na nesto drugo osim drvenog peleta.
192f0f02b95a1faa0d573872736d19fe.jpg

Evo i jedna uzivo:
8d21c062c883fbb41c91ae6fb1128066.jpg
 
Nazad
Vrh