Centralno i etazno grejanje.

Ma to je ugalj nemogu to ovce jesti

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Videću za sledecu sezonu šta ću.Za ovu sam obezbedjen.@Jbrtka,koliko pepela ostaje od agropeleta i koliko ga više trošiš od drvenog ako si poredio to?Da li si ti prekopirao onu peć što ti je procurila i da li se grejes na nju?Meni šljaka nije problem jer imam pomerljivu rešetku koja sve moguće probleme rešava.
 
@spajki,pepela ima kako kad,zavisi kako koji proizvodjac ocisti od prasine...definitivno najvise pepela ima od peleta od zitne slame,.suncokretova stabiljka i kukuruzovina nemaju puno pepela ali stvaraju dosta sljake,jer oboje se skuplja suncem pa balira,pa nakupi puno zemlje i jednostavno nea sanse da se iz njih izvce sva prasina.dok kod sojine ili repicineslame,moze da se izvuce skoro sva prasina.pravio sam prosle godine od sojine slame,bila je jako lepa slama,i joswsam je naknadno ocistio od prasine,i komsija koji ima gorionik na drveni pelet bez problema je potrosio 10vreca bez ikakvih zastoja.pepela je bilo za 2 pepejare.znaci pepeo je sav od prasine.
@brankovicu ako razgledas pogledaj metal ing iz kule,kotao se zove ozon.[video=youtube_share;thTs2e4p2YE]https://youtu.be/thTs2e4p2YE[/video]
 
Ovakav je drugar kupio pre par dana,kažu da netreba ođžak za ovaj kotao samo se postavi cev od aspiratora
 
To su i meni rekli sad kad sam ih zvao,i rekli mi da je to podpritisni kotao,da ima ventilator koji izvlaci dim a ne koji gura vazduh..i da ne mogu da se otvore vrata,a da vidis kako gori,jer radi na pod pritisak,koliko su mi rekli kotao ima 7 motora.,svidja mi se sto ima fabricki ugradjeno odpepeljavanje,tako da nema prasine kod lozemja ugljem.jedina zamerka sa moje strane je mala zapremina rezervoara za gorivo,koja je samo 80litara...mislim da je jako mala..na mojem je mozda i 180l,i to je nekad malo kad je veliki minus.cena za 25kw je 2150e a za 35 kw je 2350e.
 
Ja u mojoj a tata u svojoj kući imamo terming kula kotao na biomasu,po preporuci drugara kupljeni,kod druga je od 2006ste ili 7me, kod nas od 9te,i lane je tatina procurela,odnešena u kulu a za nekih 400e promenjen ceo zadnji deo,sami su zsmenili i zaštitne limove,nalepnice,šamotnu ciglu,ručku na vratima...a dogovor za tu cenu je bila samo zamena dela koji je procureo,ovo ostalo je gratis,uz izvinjenje...sad izgleda kao nova... htedoh reći da se takve stvari dešavaju,al nije u redu da ze firma kinji zbog toga kao brtku recimo...
 
Nazad
Vrh