Centralno i etazno grejanje.

@ljubek

Ne mora da znaci da bi dim izlazio na klapnu ,kako ne izlazi gorionik kad se ugradi u kotao i pod pritiskom je.

Nece tu biti pod pritiskom, kroz malu cevcicu duvati u balu direktno, videli ste na njivi kako gori kad duva vetar a kako kad nema vetra

( ne mozes uduvati kroz malu cev tipa 2-3mm vazduha koliko moze vruceg proci kroz fi200)

Sto vise kiseonika to manje dima i bolje sagorevanje

U kotlu je problem kad nestane kiseonika i tad dimi jer nema dovoljno za sagorevanje,i tako kulja unutra pa povuce vazduh i onda grune kroz klapnu

Znaci klapna se zatvori i jedini dotok vazduha kroz cev i nema problema

Ja cu experimentisati cim ugrabim vremena

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Jos jedno pitanje,na koliko sati od prilike ubacujete balu u kotao?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
To je jako rastegljiva kategorija, zavisi od vremenskih prilika, kuće, temperature koja se želi u kući. Ja na dva sata u ovakvim uslovima kad je temperatura oko nule. Doduše, ne ložimo ceo dan pa je onda u početku taj period kraći od dva sata, a kad se kuća doobro zagreje onda je duži.
 
ja na 3h kad je preko dana konstantno 0 a nocu minus ili na 6h ako dve bale ubacim

trenutno oko 4 bale na ceo dan, stim da ne pada temp u kuci ispod 22 ( zitnu slamu trenutno lozim ,stekam soju)

kad je bas hladno i minus i danju i nocu onda 8 bala dnevno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Pokrenut kotao na pelet.Preporodio sam se.Napunim rezervoar,podesim termostat u sobi i uzivam sa porodicom.Za dan ili dva dopunim spremnik za pelet jer nije velike zapremine zbog ergonomskog izgleda i miran sam.Ostaje da nabavim pretvarac sa 12v,na 220v da bih bio spokojan i u slucaju nestanka struje.Za potrosnju me ne pitajte jer jos nisam imao vremena da je merim u odnosu na spoljnu temperaturu ali mislim da nece biti prevelika.
51432ec19aaee5b9a40e776591ce21ee.jpg
 
Mislim da nije to problem jer sam klapnu proširio da bude veca od fabričke (vidi se na slici, originalna je bila do "strafte"). I regulator je dovoljno otvori. Evo koliko je otvorena klapna dok jos nije upaljena pec:
40a8867825b55849920d9594d0d3c934.jpg
a95403167b0692b5209ef3da2268fda6.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pokrenut kotao na pelet.Preporodio sam se.Napunim rezervoar,podesim termostat u sobi i uzivam sa porodicom.Za dan ili dva dopunim spremnik za pelet jer nije velike zapremine zbog ergonomskog izgleda i miran sam.Ostaje da nabavim pretvarac sa 12v,na 220v da bih bio spokojan i u slucaju nestanka struje.Za potrosnju me ne pitajte jer jos nisam imao vremena da je merim u odnosu na spoljnu temperaturu ali mislim da nece biti prevelika.
51432ec19aaee5b9a40e776591ce21ee.jpg

Bice 2x skuplje od obicnog ogreva (drva, cuke itd) ali je komfor posle plina ubedljivo najbolji. Teca ima od 2012 grejanje na pelet, kod njih ako hoces da bude 22 onda posrce 6-7t peleta. Kuca je izolovana, pvc veka 7komorni profil stolarija i oko 200m2 povrsine x 2.82m visina.
 
Kod mene je zbog izvedbe grejanja veoma skupo grejanje na gas.Ako budem potrosio pola od cene gasa bicu zadovoljan.Za sada mislim da cu biti i ispod toga ali videcemo.Moja prednost je sto ovaj gorionik guta i agro pelet bez problema,zato sam se i opredelio za njega.
Bratova kuća je od početka gradnje planirana za grejanje na gas.On ima takvu potrosnju i racun za gas da mu se ne isplati da prelazi na bilo koji drugi vid grejanja.
 
Kod mene je zbog izvedbe grejanja veoma skupo grejanje na gas.Ako budem potrosio pola od cene gasa bicu zadovoljan.Za sada mislim da cu biti i ispod toga ali videcemo.Moja prednost je sto ovaj gorionik guta i agro pelet bez problema,zato sam se i opredelio za njega.
Bratova kuća je od početka gradnje planirana za grejanje na gas.On ima takvu potrosnju i racun za gas da mu se ne isplati da prelazi na bilo koji drugi vid grejanja.

Aj malo pojasni gradnja kuce plinni pelet.Milsis na izolaciju?
 
Bice 2x skuplje od obicnog ogreva (drva, cuke itd) ali je komfor posle plina ubedljivo najbolji. Teca ima od 2012 grejanje na pelet, kod njih ako hoces da bude 22 onda posrce 6-7t peleta. Kuca je izolovana, pvc veka 7komorni profil stolarija i oko 200m2 povrsine x 2.82m visina.

Ja sam lane potrosio 7 tona peleta za grejanje 300 m kvadratnih
 
Rodjak se od ove sezone greje na pelet. Dok nije ovako zahladilo kaze da je potrošnja bila oko 15 kg za jednu noć. Izolacija stiropor 8 cm,dobra stolarija,površina oko 120 kvm.
 
Da napomenem da su stariji ljudi i greje im non stop samo nocu je na 18 podeseno a danju na 22. Pre ugradnje su im raznorazni majstori tipovali na 3-4-4.5t max medjutim u praksi je vise.
 
Kod mene je nocu na 20,danju je 22-23,greje se 110kvm radijatorima,a 110kvm podno grejanje

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Posto je tona peleta?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh