Centralno i etazno grejanje.

Koristi li neko brikete od drveta ili slame za ogrev , kakva su iskustva, da li je tacno kao sto proizvodjaci tvrde da 1 tona briketa zamenjuje 4-5 m3 drveta ?
 
Koristim ja na salašu "farmi".Ali ne ložim redovno bolje greje od drveta ali ima dosta pepela drugar je ložio u centralno kaže dalje jače od drva a slabije od uglja.Pišem o briketu od bio mase iz Bođana
 
Probaj obicni da rasklopis pa da otpusti oprugu. Nakacis ga na kompresor i pustis mu 2 bara i polako otpusas i kad pocne propustati bar malo, ostavis
 
Ljudi jel zna neko sta bi moglo biti u pitanju iz kotla u sporetu na izlazu na termomanometru pokazuje 70 stepeni a u kotlu se cuje neko hucenje isto kao da voda pocinje kuvati . Jel moguce da na tako maloj temperaturu voda pocinje viti . Otvoreni je sistem
 
Sto zbog sigurnosti?

Voda na otvorenom sistemu kuva na 100 stepeni a u zatvorenom 6-7 stepeni vise treba da bi je prokuvalo mozda i vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sto zbog sigurnosti?

Voda na otvorenom sistemu kuva na 100 stepeni a u zatvorenom 6-7 stepeni vise treba da bi je prokuvalo mozda i vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
[/QUOTE sporet je prerađivanje i kotao je varen i nisam siguran kako je to zavareno bas pa me pritisak u kotlu u zatvorenom sistemu malo plašio ovako u otvorenom mali je pritisak i nema naprezanja kotla velikog
 
Molim vas jos jedno pitanje ako ko zna . Otvoreni sistem sa protočnom posudom . Dali je ok kad se ukljuci pumpa koja je na hladnom vodu potiskuje vodu prema posudi a povrat iz posude ide na topli vod .
 
I ja imam protocnu posudu, dve cevi idu ka njoj. Zašto? Da bi uvek bilo cirkulacije vode da ne smrzne (onda se ponaša kao grejno telo).
 
I sa jednom cevi je grejno telo, ide na toplu cev, voda prenosi temperaturu, malo izoluješ posudu i gotovo
A pošto je naj višlja u sistemu toplota ode gore
Npr mi smo ih pravili od prohrom i redje cink bojlera i samo vratimo onu bojlersku izolaciju i nema brige
Ako ideš 2 cevi obe kači dole na posudu
Mada se bojim da ćeš dobiti mešanje vode toplo hladno mada i to nije problem ako je izoluješ
A ako prigušiš vodove ka posudi gubiš expanziono dejstvo iste
A uvek smo na kotao stavljali sigurnosni ventil zlu netrebalo, da nema razmišljanja zbog 20e


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh