Centralno i etazno grejanje.

Mogu ce je da je losa izolacija dimnjaka pa se sporo ugreje. Imao sam slicne probleme sa starim pa sam ga srusio i nov ozidao. Potpuno ususkan. Razlika kao noc i dan. Nema tih problema sto ti pises, beli dim i tinjanje.
 
Čitam danima postove.Te ovakvi ventili te glave....te zatvaranja...Moj kotao na drva(solida 5) ako stavim da voda u njemu bude 60C biće samo toliko bez obzira da i sve radijatore zatvorim.Možda da ode samo par stepeni gore ali to je to i to samo ako je ugalj u pitanju.Termodavac radi(zaboden u kotao)-klapna dihtuje i to je to.
Izkomplikovaste vi to grejanje jako.
I moja solida [simens solid 8] radi ekstra bez ikakvi ventila ,i nekodenzuje ni kad je temperatura ispod 50.A na drugoj kuci mi je solid term Turski,taj kondezuje i na 60 stepeni,dal je do protoka vode u samoj peci ,ili od kvaliteta odlivka ,neznam al je razlika bas ocigledna.Probavo sam sve i svasta na kraju sam digo ruke pa kolko traje traje,samo znam nikad vise Turska pec,na njenom mestu je ranije stajao stadler koji je dobro radio ,do sistema nije samo do peci.
 
Mogu ce je da je losa izolacija dimnjaka pa se sporo ugreje. Imao sam slicne probleme sa starim pa sam ga srusio i nov ozidao. Potpuno ususkan. Razlika kao noc i dan. Nema tih problema sto ti pises, beli dim i tinjanje.

Ne bi trebalo da je loše izolovan, original šidel elementi - iznutra su cilindri, spolja četvrtasti oklop, između onaj šnir, i na kraju sve obzidano fasadnom ciglom.
 
4-kraki ventil
94adcbfba645087f89c3d0ba6e8e5102.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Temo u peci
Temp. na izlazu
Temo u povratku
e4a750f1332d5371ac6193c96e8f12d7.jpg
76562e5bd0fb8a2b2be8b0063697095f.jpg
22066529719784950657ee52820413a3.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kupi jos koji radijator pa okaci na zid.U danasnje vreme to je jeftinije nego da guram drva i ugalj kroz odžak :osmeh:
 
Isto i kod mene Gorane, s tim da je za 5-10 stepeni veca temperatura u kotlu i u mrezi.
Isao sam da lozim pa sam slikao,i kod mene je malko veca temp.Kad smo prepravljali sistem ostavili smo jedan sat u kuci pa preko njega pratim temp.vode da ne bih morao da idem do šupe bez neke potrebe :osmeh:
 
Kod mene na tim temperaturama možeš samo da se smrzneš u kući i ništa više.

To je poenta svega, svaki sistem je priča za sebe. Različiti su objekti, navike, sami sistemi (broj rebara i sl.)...

Meni je zapalo za oko onih 2.5 bara kod Gorana. Ima li potrebe za tolikim pritiskom? Može li to da smanji vek kotla? Pitam jer sam skoro sam čuo da je tu kod mene u selu dva puta pucao var na Bajus kotlu zbog toga što je pritisak bio skoro 3 bara (neispravan sigurnosni ventil, otvarao je tek na 3.5 bara).
 
Na svakom kotlu piše najveću dopušteni pritisak. U mene radi da 1.5 bar, jeste sistem mali 7 radijatora i kombinovani bojler, peć centrometal 23 Kw. U mene je pumpa spojena direkt na strujnu mrežu. E sad pošto kod mene često nestaje struje imam problema. Mislio sam rastaviti kabal i stviti utičnice. Kad nestane struje da prebacim na agregat. Jedan " majstor" mi reče da moram strogo da vodim računa na spajanje nule i faze na pumpu da nebi vrtila u kontra smjeru?
 
Na svakom kotlu piše najveću dopušteni pritisak. U mene radi da 1.5 bar, jeste sistem mali 7 radijatora i kombinovani bojler, peć centrometal 23 Kw. U mene je pumpa spojena direkt na strujnu mrežu. E sad pošto kod mene često nestaje struje imam problema. Mislio sam rastaviti kabal i stviti utičnice. Kad nestane struje da prebacim na agregat. Jedan " majstor" mi reče da moram strogo da vodim računa na spajanje nule i faze na pumpu da nebi vrtila u kontra smjeru?
Ne kapiram kakve to veze ima , ja obrcem utikac od pumpe kako hocu, uvek u istu stranu vrti pumpa.Nije ti to trofazni motor da obrnes faze

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
jel radi neko ovako . de sedi i spava odvijen radijator ,u ostale sobe zavijen????
Разлика у температури у просторијама 2-3º иначе се у хладнијем простору јавља кондензација па долази до појаве буђи на хладним мостовима.
 
Ako je pumpa monofazna onda nema nikakve veze ako okreneš nulu i fazu,ali ako je trofazna ima veze ako promeniš faze jer možeš promeniti smer pumpe.Mislim da su sve te male pumpe monofazne tako da možeš slobodno da okreneš utikač kako god hoćeš.
 
Разлика у температури у просторијама 2-3º иначе се у хладнијем простору јавља кондензација па долази до појаве буђи на хладним мостовима.
mlogo brze zagres sobe i mlogo manje drva idu. ja sporet lozim i kotao do 15 metra izgorim.
 
Nazad
Vrh