Centralno i etazno grejanje.

da li je neko radio izolaciju kuce iznutra planirao sam da uradim plafone i zidove koji imaju kontak spolja a unutrasnje zidove da omalterisem .kuca je spolaj omalterisana jako lepo pa bi samo spolja da navucem fasadu a iznutra nije malterisana pa bi da uradim izolaciju ali da je omalterisem iznuta a spolja uradim izolaciju ko sav svet
 
Vi svi što pričate kako podno ne valja verujem da i nemate podno grejanje.Ko god je stavio podno više se ne bi vratio na neki drugi tip grejanja.Slobodno ih pitajte.Problem sa podnim grejanjem je što mora da se radi kad se radi nova kuća ili kada se renovira da se skroz lupaju podovi da bi se ubacilo podno grejanje.Po meni idealno bi bila kombinacija podnog i zidnog grejanja jer se onda može ići sa jako malom temperaturom vode u sistemu zato što je velika grejna površina.

@markojx

Tebi je idealno ako nisi omalterisao iznutra da uradiš zidno grejanje.
 
Poslednja izmena:
Peta je zima od kada imam podno grejanje. Nepada mi na pamet da trazim bolje. Mala potrosnja ogreva, nema prasine, jednom kad se nalozi i ugreje jako dugo odrzava toplu kucu i nebi ga menjao nikada. Ja sam sam vukao PEX AL PEX creva, nemoze da bude jednostavnije i povoljnije. Sve je u kosuljici, nema nigde grejnih tela, cevi za razvod...milina. Kod sestre su ove godine radili podno grejanje i spojili na gasni kotao, kod njih se voda u sistemu zagreva do 32C non stop a u kuci 25C. Plocice su mlake, cak nisu ni tople.
 
Jako dobra kombinacija grejanja je pelet-bale. Kada ste kod kuce lozite bale ako iz nekog razloga izostane ubacivanje bale pec na pelet se aktivira i odrzava toplotu. Najveca potrosnja je kada su velike varijacije u temperaturi vode. Sto se vise tezi liniji potrosnja je manja. Koliko se cega potrosi zavisi od xy faktora, ali bale kao jeftino ali prljavo, puno pepela, problem sto treba ba svakih 1-3sata ubaciti novu balu. Ovi nedostaci se peglaju jednim delom skupim ali komfornim peletom.

Agropelet ja jos nisam video sistem koji LEPO RADI.
 
Ima u selu jedan drugar kupio mini liniju za agro pelet, moze bukvalni svasta da se ubaci da se pravi pelet on je pravio jedno vreme od sitnog uglja i prasine. Kasnije dobio posao u sudu i sad je prodaje. Razmisljam da pazarim masinu i da se upustim u proizvodnju pelete od bio mase i uglja. Par puta sam isao u rudnik u kovin i video da imaju tog sitnnog uglja gomile. Ne znam kako se krecu cene tog peleta, po netu sam nasao oko 100e/t ne znam koja je tu realna cena, i koja zarada bi se ostvarila.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
od tog uglja pelet neces da pravis,jer nemoze,mora biti lignit,a ako je mini linija napisi koji je kapacitet,ja imam dve peletirke ,bas za agro pelet,i porodajem celu liniju,mogu ti reci da se ne upustas ako nemas trafo stanicu,a evo snimka peletiranja uglja,ali da ti kazem da taj pelet od uglja ne gori nesto naj,isto kao i sitan ugalj,tako da tesko da ce neko da plati 100 evra tonu,kad ima grasak,koji se dobro pokazao po 30evra tonu,opet,da pravis od slame,da dnevno napravis 1 tonu treba peletirka bar 11kw,isto tako cekicar,i masina koja kida bale,to ti ja vec 35kw,da ne racunamo jos neke motore,koji trebaju,a svi moraju da rade i istom momentu,to obicna mreza ne izdrzi.

[video=youtube_share;4PPUUO3qTNU]https://youtu.be/4PPUUO3qTNU[/video]


a evo i peletiranje slame od repice
[video=youtube_share;OQPaDJ3C7_U]https://youtu.be/OQPaDJ3C7_U[/video]
 
Mislim da je kapacitet 150kg/h. Za brikete je masina skupa kao djavo, 15-16000e, od toga sam odustao. Ovo sam mislio na slamu od psenice i soje.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
dodji kod mene,za te pare dobijes kompletnu liniju sa dve peletirke,cekicar mesaonu dozer,i za svaku peletirku rezervnu garnituru rolera i matrice.
 
Ima u selu jedan drugar kupio mini liniju za agro pelet, moze bukvalni svasta da se ubaci da se pravi pelet on je pravio jedno vreme od sitnog uglja i prasine. Kasnije dobio posao u sudu i sad je prodaje. Razmisljam da pazarim masinu i da se upustim u proizvodnju pelete od bio mase i uglja. Par puta sam isao u rudnik u kovin i video da imaju tog sitnnog uglja gomile. Ne znam kako se krecu cene tog peleta, po netu sam nasao oko 100e/t ne znam koja je tu realna cena, i koja zarada bi se ostvarila.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
gledaj da se tamo zaposlis makar kao čistač :ppozdrav:
 
Jako dobra kombinacija grejanja je pelet-bale. Kada ste kod kuce lozite bale ako iz nekog razloga izostane ubacivanje bale pec na pelet se aktivira i odrzava toplotu. Najveca potrosnja je kada su velike varijacije u temperaturi vode. Sto se vise tezi liniji potrosnja je manja. Koliko se cega potrosi zavisi od xy faktora, ali bale kao jeftino ali prljavo, puno pepela, problem sto treba ba svakih 1-3sata ubaciti novu balu. Ovi nedostaci se peglaju jednim delom skupim ali komfornim peletom.

Agropelet ja jos nisam video sistem koji LEPO RADI.

Ovde na forumu rekoše da nije ekonomicno ni kombinacija pelet-bale,a ni pelet-čvrsto gorivo. Takav sam ja odgovor dobio,a postavljao sam pitanje i za prvu kombinaciju (ako se dobro sećam,prošle godine) i za drugu pre nekoliko dana.
Najbolje bi bilo da se neko javi ko ima ovakav način grejanja,pa da čujemo kako to funkcioniše.
 
Teca i tetka imaju pelet-cvrsto (ugalj, drva, sapurine). Kako god okrenes ispod 1000e sezona ne moze.

Iluzorno je ocekivati bilo kojom kombinacijom da se ogrejes komforno a jeftino.
 
Nazad
Vrh