Centralno i etazno grejanje.

Bio,video,kupio. Doduse ne ono sto sam mislio ali jbg kad ne odlucujem samo ja.... Liveni kotao 4 clanka Turske prooizvodnje. Utisci ce biti kasnije.
 
Druze,koji ti imas problem??napisao sam,da nemam nameru sa nikim da se ubedjujem,kamoli da mi neko kaze da lazem,meni je unutra toplo ,taman toliko da lagano mogu da sedim u majici ,i to tokom celog dana i noci,imam dvoje male dece koje takodje idu i sad i majici i nisu prehladjena,sad da li ti verujes ili ne ,zabole me ona stvar ,ali me jako nervira ked tvrdis nesto sto nije tacno,a to mogu da potvrde dosta clanova,koji bili kod mene,cak i unutra,a hvala bogu,sa ovog foruma poznajem barem 80,a mozda i 100 clanova...

Mislim da kontaktiram ovog tipa da mi proda ove generatore

i onda kupim pec kao tvoju i stavim grijac od koliko ovi proizvedu free struje da dignem vodu na 4o C i da setamo u kratkim rukavima po kuci a vani -20C, i grijemo se besplatno, nema dima, nema pepela nema ciscenja peci.
 
grabik
user-online.png

I da kupiš tenkovske antifone svim ukućanima koliko klepeće ova mašina :ppozdrav:
 
Mislim da kontaktiram ovog tipa da mi proda ove generatore

i onda kupim pec kao tvoju i stavim grijac od koliko ovi proizvedu free struje da dignem vodu na 4o C i da setamo u kratkim rukavima po kuci a vani -20C, i grijemo se besplatno, nema dima, nema pepela nema ciscenja peci.
Evo da ti pomognem
http://www.kotlovi.peletmetalac.com/


ne znam stvarno sta ne razumes ali nije ni bitno,ako je tebi malo 40 stepeni daz zagreje.onda malo razmisli recimo ni toplotne pumpe ne zagrevaju ni na 40 a toplo je unutra,stvarno neznam u cemu je problem da se tako ponasas
 
Svi koji smatraju da se ne moze kuca grejati ako je u sistemu 40c,bilo bi lepo da objasne svima ovde na kom principu radi podno grejanje?
 
juce sam pitao na jednom stovaristu kolko je pelet kad mi reko .da je 26 dinara kg ja sam se zacudio .sto je tolko skup. evo kod mene ovi sedam dana nisam mogo da zegrem sobu na 40 c u kotlu. kad je 70 tad moze. inace prozori obicni dupli nema izolacije i tako.... inace ima 3 kuce prizemne u te tri 16 radijatora od rade samo 3 de sedimo i spavamo resto zavijeno .kako vi praktikujete jel sve grejete ili samo de mora?
 
Uz temperaturu vode bitna stavka je površina grejnih tela (broj rebara na radijatorima). Grejanje je utoliko prijatnije ukoliko je temperatura vode niža i bliža temperaturi tela (čoveka), ali to traži veće radijatore i naravno bolju izolaciju kuće. Takođe nije sve jedno na koju temperaturu se greje kuća i kakve su čije navike. Nekom je dosta i 19 stepeni a nekom je prijatno tek na 25 (meni). Tako da je sva ova polemika bespotrebna...
 
Uz temperaturu vode bitna stavka je površina grejnih tela (broj rebara na radijatorima). Grejanje je utoliko prijatnije ukoliko je temperatura vode niža i bliža temperaturi tela (čoveka), ali to traži veće radijatore i naravno bolju izolaciju kuće. Takođe nije sve jedno na koju temperaturu se greje kuća i kakve su čije navike. Nekom je dosta i 19 stepeni a nekom je prijatno tek na 25 (meni). Tako da je sva ova polemika bespotrebna...
Jel i leti odrzavas temp. oko 25? :osmeh:
 
sinisa1979

Ime moje, ja imam ovakvu bošovu tropromajnu peć od 24kw, ložim šapurine, drvo i kameni ugalj.... ali obrati pažnju na uslove visine i promera dimnjaka potrebnog za ovu peć. Kod mene je fi 200mm i visine 7,6m i vuče perfektno.
Peć ne gasimo dogod ima potrebe za loženjem.....jedino kad čistim "smirim" vatru (žar) na minimalno i za par minuta je peć očišćena, sav gar propadne kroz tehničku rupu u kotlu pravo u pepeljaru.....
Samo dodam ogrev i peć je ponovo na punom gasu.....


http://www.bosch-climate.rs/proizvodi/kotlovi-na-cvrsto-gorivo/solid-2000-b.html
Koju povrsinu grejes sa ovim kotlom od 24 Kw?
 
Grabik opusti se malo i prestani da čačkaš čoveka bez potrebe.

Idem sad na free energi sa generatorima, i sa resom grijem kucu , netreba ni kotao, vjeruj ili ne, tvoja stvar. A kad iskopam knjige sa faksa o termotehnici ima da napravim i seminarski, sve sa dijagramima, da neko ne kaze da je nemoguce.
 
Nazad
Vrh