Centralno i etazno grejanje.

Trebao bih da zamenim samot tj cigle na megalovom kotlu. Da l se ove stare samo izvuku i ubace nove u jedan falc ili ima tu jos nesto?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kotao sto sam uzeo sa gorionikom na agropelet proizvodi Terming iz Kule.Pisao sam vec ranije u temi,dosta je tesko samleti šapuriku a da to ne bude sama prašina.Moraju biti ekstra čiste, bez ljuštike jer se ona u toj mlevenoj masi ponaša kao armatura,zaustavlja,guši,nervira... Kakav god da je gorionik obratite paznju na bezbednost i mogućnost samozapaljenja goriva u dozatorskoj cevi.Zbog ovih zadnjih stavki sam kupio gotovu,fabričku stvar.
@Tesla,i ja sam imao jedan termostat,par kontaktora i dvovremenski relej koji je diktirao vreme rada dozatora i vreme pauze izmedju dodavanja.
 
Po mom mišljenju kotlovi za baliranu slamu zbog svoje ogromne površine ložišta nisu pogodni za neke druge vrste ogreva sem za možda snopove granja. Svaki drugi vid ogreva je ok ako ide uz slamu, ali ako npr. ložite samostalno cepanice za smederevca u taj kotao tu je slabo iskorištenje. Tj. ja tako mislim... :osmeh:

Evo npr. ako na balu nabacim recimo tri lopate za sneg šapurika, to u odnosu na samu balu dosta veću temperaturu podigne, i duže traje do sledećeg loženja (reper za ponovo loženje je kad temp.vode padne na neku vrednost). Ako recimo istu tu balu založim bez šapurika, pa kad ona izgori skoro do kraja, tj kad ostane samo dobar žar, i kad onda na taj žar dodam pomenute tri lopate šapurika ni blizu ne dođem do one temperature kao kad zajedno izgaraju, a samim tim se i brže ohladi voda na vrednost pri kojoj ponovo ložim.
 
Da li neko ima da preporuci neki kotao na bio masu i kako se krece njihova cena?
Terming Kula.Imam je od 2009 do sad nikakvih problema.Moja je tig-s 40kw bila je tada 1100€.Loziste je na jednu balu dubina 120 cm.Laka za ciscenje,ako su ciste bale bez primesa ambrozije i trave cistim posle 10-e bale.Isto dobar prilaz za ciscenje komora i mogucnost porudžbine sa desnim ili levim vratima kao i otvorom za vađenje čađi iz komora.


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
WP_20190108_001.jpg
Evo ga i moj Krematorijum :ppozdrav:
 
Tako je. Imao sam ja od 12 kw dok nisam uradio toplotnu pumpu. U hladnim mesecima račun za struju je bio i preko 30.000 dinara. I dalje je on ostao povezan i stoji u pripravnosti za svaki slučaj...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa kotlovima za etažno grejanje ruske proizvodnje " Kupper PRO 28" i druge jačine?
U prospektu stoji da im je osnov drvo pa ugalj za veće površine, a mogućnost ugradnje gorionika na pelet i gas, mada ima i peći isključivo na pelet.
Da lio neko ima iskustva sa ovim pećima?

Samo da obnovim pitanje...
 
Nazad
Vrh