Šta ste radili danas?Jedanaesti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj (ti, jer su bila 2 druga) kad god se vozaju, magistralnim putem u naseljenom mestu retko kad idu ispod 200km/h
Moj drug pre par dana pao sa neke cbr 600ccm. Sva sreca imo full opremu i prosao samo sa par ogrebotina. Motor u kanalu se zaustavio pored nekog drveta, a da stvar bude jos gora nema polozeno i ima SAMO 17 godina
 
Popravljao poklopac na rerni od smederevca, sredjivao gasni gorionik na kaljevoj peci i farbao produzeni deo vrata na lokalu. imao sam nezgodnu stepenicu na ulazu u lokal pa sam je eliminisao a onda stok i vrata morao produziti.
 
Danas bili u B.Topoli na vasaru i mogu reci da odavno ovako velik vasar nije bio i krcat valjda zbog kise niko nije bio u ataru pa svi izasli u setnju i pazar.
 
Ovih dana samo sam isao po nekim slavljima,hvala Bogu :ppozdrav: :veseljak::::vino::
Svadbe,useljenje u stan,juce bio na rodjendanu cak u Samošu,danas opet na rodjendanu,ali u komsiluku...Nastavljam i naredih dana,a izgleda da cu bankrotirati pre setve :haha:
 
Kad nemozes u polje,mozes kod kuce nesto raditi.
Ovih dana ovo.
img2161.jpg
 
Sta se danas NIJE radilo pitam se!!!! Ustajanje u zoru (sa suncem) pripremio sve za utovar Psenice i prevoz do silosa (mlina) ,zatim utovar pa istovar i kuci..
Posle jos gomilu sitnihposlova a na kraju pred mrak jedno obilazenje njiva...
 
Nista,samo mere KG i hektolitar sad... :haha: :haha: :haha: Daj sta das jel se silosi prazne polako a Psenice nema ko predhodnih godina kad su gotovo odbijali ljude jel nisu imali gde vise da skladiste,cak su i okolne hale uzeli u zakup da skaldiste.. E sad se to zuji prazno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
MA de zakupili halu sta u nju da stave???? Nisu cak ni silosi puni pa ni njihova hala a kamoli jos da iznajmljuju... Nema Psenice...

Cena je u zetvi bila 17din pa posle zetve pala na 16 i sad je ponovo skocila na 17din!!!! JA vise nisam hteo da cekam zbog jos 1-2din!!! Toliko cu da izgubim!!!
 
Ma znam nosio sam ja po 17din u zetvi nesto malo, bas je tad stigo kamion sa psenicom iz Vrbnice mislim, hektolitar 72 i pricalo se da ima jako malo psenice jos je katastrofalnog kvaliteta. Nacuo sam nesto da su se opet spremali kao prosle godine da zarade pa zakupili halu ali nece biti nista od toga. Ja psenicu necu prodavati sigurno bar do proleca! Inace danas ceo dan oko beraca, spremanje za sezonu!!!
 
Ja danas kupio neke masine sa druge strane Zeneve pred samu granicu sa Francuskom. Evo iza mog auta vidi se i cuveni vodeni toranj u Zenevi.


207q5c5.jpg
 
Dule spremi i drva za svaki slučaj, možda i nestane struje zimus. :osmeh:

Imam tri nacina grejanja. Prvo startuje gas i TA pec kada je jeftina struja, a ako bude nestasice gasa onda se vadi gasni gorionik iz kaljeve peci, vraca resetka u loziste i nastavlja se sa drvima kojih imam nesto u supi. Ako zafali lako je dokupiti drva, mada mislim da nece biti zahebancija sa gasom i strujom.
 
Danas uglavnom ceo dan usluzno tanjiranje, imam samo jednu losu sliku,uslikana po povratku kuci iz traktora u pokretu!
cam02551.jpg
I malo branja, neki vetar ceo dan ubija.
cam02562.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh