Šta ste danas radili na pčelinjaku

Kojim sredstvima misliš da tretiraš varou?
 
Sinoć vidim da je počela selidba pčela sa suncukretne paše .Oko 10 uveče prošlo kroz selo 4 kamiona sa košnocama.
 
@ sarbanac

Varamit od proizvođača Evrotoma iz Rume. Kako je to svojstveno našim prostorima, ovaj preparat se na sajtu predstavlja kao Amitraz 20 ®, iako je postavljena slika ispok pakovanja za Varamit, a priloženo upustsvo je isto kao i na sajtu. Za ovu godinu sam se odlučio za preparat na bazi amitraza. Samo me kiša sad sprečila da odem i počnem sa tretmanom protiv varoe.
 
Danas sam dao nuleuse za rojeve koje sam kupio. Zavisi kad će čovek da prebaci rojeve sa oplođenim maticama i doneti mi ih. Malo mi vreme deluje kao nezgodno za pravljenje veštačkih rojeva, mnogo je kiše, a matice trebaju da izlete i da se oplode.
 
Ko ima mogucnosti::novac:: bolje je kupiti oplodjene matice i praviti rojeve.

- - - - - - - - - -

Danas sam vrcao med po prvi put.Kako da procedim med da nema ostataka od voska?

379662_659128490770208_1605994384_n.jpg


- - - - - - - - - -

972060_659131760769881_1092340972_n.jpg
 
Pozdrav svima, na pčelinjaku imam košnice sa običnom podnjačom, i samo jednu antivaroznu košnicu sa rešetkom i večeras sam im svima u košnicu malo zavirio i vidim da mi ta
košnica sa žičanom podnjačom odudara po napretku pčela u njoj pa mi ovo stanje izgleda nelogično jer još nije došlo toliko toplo vrijeme pa je logičnije da ove utopljenije bolje
napreduju jer ih manji broj mora grijat jeglo tako da veći broj može da bude na paši pa mi je nelogična situacija.Stavio sam im svima u isto vrijeme drugi nastavak sa satnim osnovama
i rotirao plodište i samo je ta košnica sa žičanom podnjačom već uveliko izgradila saće a ove ni da pipnu :) Šta vi mislite, kakva su vam iskustva?
 
Pozdrav svima, na pčelinjaku imam košnice sa običnom podnjačom, i samo jednu antivaroznu košnicu sa rešetkom i večeras sam im svima u košnicu malo zavirio i vidim da mi ta
košnica sa žičanom podnjačom odudara po napretku pčela u njoj pa mi ovo stanje izgleda nelogično jer još nije došlo toliko toplo vrijeme pa je logičnije da ove utopljenije bolje
napreduju jer ih manji broj mora grijat jeglo tako da veći broj može da bude na paši pa mi je nelogična situacija.Stavio sam im svima u isto vrijeme drugi nastavak sa satnim osnovama
i rotirao plodište i samo je ta košnica sa žičanom podnjačom već uveliko izgradila saće a ove ni da pipnu :) Šta vi mislite, kakva su vam iskustva?
Uzmi ovo sa rezervom, jer sam početnik. Da li si uvlačio lim ili stavljao karton na AV podnjaču tokom zime? Možda košnica sa AV podnjačom tokom zime nije rano pokrenula leglo te se nije trošila zimska pčela kada joj vreme nije.
 
Kako ljudi sa terena javljaju biće ali slabije. Vremenski uslovi su par dana sprečili pčele da skupljaju nektar, a i niske temperature su uticale na smanjeno lučenje nektara.
 
Bice nesto, sta pojma nemam(o).....uzas, bagrem medi od 18C+ pa na dalje....a gomilu dana I noci em niske temperature, em kisa...
 
Jedna nije imala maticu pa sam joj dodao mladu sparenu. Sad cekam koji dan da vidim jel pronela.

- - - - - - - - - -

Nasao sam roj u tresnji na 2m od zemlje je rupica. Ne znam kako da ga izvadim a da sve ispadne dobro. Zao mi da propadne preko zime.
 
Nazad
Vrh