Koja je naisplativija povrtarska kultura za proizvodnju na otvorenom?

Planiram da sadim spanac i rotkvicu sad na kraju meseca pa me zanima dal bi bilo dobro uzeti folije!?
 
tamara1611 je napisao(la):
skal koliko ti je pod povrcem?
kako koje godine...ali ti oko 1.5 jutra nekad malo manje nekad više jer njiva deje bunar je 3kj.pa menjam zbog plodoreda:haha:što pitaš??
Post je spojen: [time]1297763485[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
I koliko koštaju folije po metru?
zavisi koje debljine dal je 0.15...018...ili deblje
 
rasho je napisao(la):
Da beru kombajnom, a mozes da se dogovoris da beres i sam tj rucno onda je cena malo veca.
Prosle god sam ja radio paradjz sa njima, po ugovoru je bila cena 0.06 eura za 1kg. Oni ti daju seme i njihovo je branje i prevoz do fabrike.

Pozdrav rasho...

Da li postoji neko minimalno ogranicenje sto se tice te proizvodnje sa Nectar-om? Odredjena minimalna povrsina ili kolicina paradajza?
 
vlajkoo je napisao(la):
rasho je napisao(la):
Da beru kombajnom, a mozes da se dogovoris da beres i sam tj rucno onda je cena malo veca.
Prosle god sam ja radio paradjz sa njima, po ugovoru je bila cena 0.06 eura za 1kg. Oni ti daju seme i njihovo je branje i prevoz do fabrike.

Pozdrav rasho...
Za minimalnu ugovorenu povrsinu neznam, ali za udaljenost od njih je situacija sledeca:
Ako ste blizi od 50 km od Backe Palanke onda se obavezuju da ce oni da beru kombajnom, a ako ste dalje od 50 km onda je branje i prevoz do fabrike vas s tim da je cena onda 0.08 eura.
Moze lako biti da je tako i kada su u pitanju male parcele tj da je onda branje rucno.

Da li postoji neko minimalno ogranicenje sto se tice te proizvodnje sa Nectar-om? Odredjena minimalna povrsina ili kolicina paradajza?
 
Rasho, mali savet u vezi kucanja poruka, kad nekog citiraš pa hoćeš nešto da napišeš, pomeri kursor skroz van tog teksta koji ti se pojavi tamo, ili još bolje klikni u sledeći prazan red pa tamo kucaj.
 
zorancile je napisao(la):
Rasho, mali savet u vezi kucanja poruka, kad nekog citiraš pa hoćeš nešto da napišeš, pomeri kursor skroz van tog teksta koji ti se pojavi tamo, ili još bolje klikni u sledeći prazan red pa tamo kucaj.

Hvala na savetu! :D
 
po meni je grasak
Post je spojen: [time]среда, 02. март 2011. 03:13:48 CST[/time]
_________________________________________________
zdravo ja sam novi clan ja mislim da je za sada naisplativiji grasak .Ja ga sejem vec godinama pa su i prinosi solidni.
Post je spojen: [time]среда, 02. март 2011. 10:22:50 CST[/time]
_________________________________________________
pored graska imam jagode na 1,3ha i drugih kultura

Dobro dosao na forum ali prvo predstavljanje u http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4550 pa onda komentari i diskusija P.S Topalovic
 
Predprosle godine je proizvodnja luka bila najisplativija.
Prosle godine proizvodnja krompira se donekle nadzire, kao isplativa.
Takodje i prozvodnja paradajza i krastavaca. donekle.
Predvidjanja za ovu godinu, ako ne bude veceg uvoza, mozemo ocekivati
zadovoljavajuci prihod na velikoj vecini proizvodnje.
 
Mi smo radili plastenicki rani krompir.
Pocinjali smo uvek sa cenom 170 - 180 din.
Dok ne pocnu ostali sa vadjenjem.
Kada stigne krompir sa otvorenog bude 50 - 60 din.

Malo vadis, dobra cena. Dosta vadis, losa cena.
 
Nazad
Vrh