Okvašivači

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
5.869
Lokacija
Bavanište
da li obavezno koristite okvašivače koji su predviđeni za određeni preparat ili imate i alternativna rešenja i koja su
 
znam 620din/l ali sam čuo da ljudi stavljaju pivo,mleko,itd pa hoću da vidim čega još tu nema :ppozdrav:
 
evo ovako:

okvašivači smanjuju površinski napon vode, tako da se ona na biljkama ne skuplja u vidu sferičnih kapi, već se
razliva po površini lisne mase.
tako je bolja apsorpcija herbicida od strane korova, a i korisnih elemenata, ako je dodata prihrana preko lista za gajenu biljku.

sa druge strane deterdžent za pranje veša ima ulogu da smanji površinski napon vode, kako bi ona bolje oprala veš.


ja sam sabrao dva i dva i došao do sledećeg:

na prskalicu od 660 litara rastvoriti 300 grama deterdženta za pranje veša, u sve to rastvoriti herbicide i prihranu i prskati.

300 grama deterdženta je 30 dinara. mislim da nema ništa jeftinije od toga.
 
Ja iskljucivo koristim rastvorenu Ureau,4kg na 440l vode.Probajte jednom na betonu obicnu vodu i sa Ureaom razlika ogromna,vidise ocima kako klizi i deluje malo kao da je voda masna a ni pivo nije lose narocito posle prkanja :ppozdrav:
 
ja ne bi isao na kartu pivo i deterdzent. Ne kazem, koristilo se nekada... ali nekada se i oralo konjima, rucno se vadila repa, da ne pricamo o skupljanju dzombi po polju za ogrev preko zime :D
Okvasivac je resenje i prema uputstvu ako se primenjuje nema greske :)
 
Okvasivac je jeftin deterdzent za pranje sudova, lepo upakovan i nama skupo naplacen.
 
Moj kolega koristi na prskalicu 440l jednu casu 2dc jestivog ulja sa cime god da prska,a to ga je naucio jedan stari agronom iz zadruge.Ja dosta puta sipam koka-kolu dok komsija koji je radio u zadruzi i tamo su nekada radili sa uree-om rastopi 3-4kg uree i sipa u prskalicu!
 
Sta koristite od okvasivaca-lepkova.
Do sada sam koristio Trend,a ljudi hvale Inex i Vin-film. Da li neko ima iskustva sa ovim preparatima?
 
Koristio sam samo Magis u secernoj repi,ne mogu ti reci neko iskustvo jer jer smo ga dodavali uz svaki tretman pa ne znam da li bi bilo razlike bez njega.
 
Jedan mi se kune da mu je bolje bilo gde je, nakon sto mu je nestao okvasivac, koristio belo ulje sto je imao od voca. Mislim da je okvasivac bio Trend ali nisam siguran.
 
Nazad
Vrh