Grašak

Dejanjika

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
95
Lokacija
Zajecar, Lubnica
Povrtari jeste li posejali grašak ? Koje sorte sadite i kakva su vaša iskustva ?
 
i kod nas se seje grasak za ljudsku ishranu ali to se vrsi posebnim hederom za kombajn i pre vrsidbe mora biri suv i onda se grabljama ili suncem sve skupi u redove i tako ide kombajn i kombajnira ga i prinos se krece od 1 do 1,5t po jutru i taj grasak se koristi za ljudsku ishranu ili za hranu za golubove :ppozdrav:
 
:D sto ostavljate ovo po strani alo ove godine cena na malo isla 100 din/kg u mahunama.....
ja prosle godine imao 2 kj i cisto dobio 800 eura sa 2 kj, a prodao sve na veliko po 50 din i super zadovoljan a ove godine nisam imao parcelu slobodnu za setvu ::samo bes::
u sustini nije lose kao predusev za moju jagodu a sejao sam Joff
 
ako je prinos samo toliki onda negde grdno grešite .Moji podaci kažu sledeće:
Sorta KARINA;zemljište Černozem;osnovno đubrenje:npk 8:16:24-200 kg/ha,an 150 kg/ha;
zaštita:Tretiranje preem:dula gold 1,4l/ha,linuron1,9l/ha;
postem:pulsar 1l/ha
tretiranje biljnih vaši:Decis 0,5l/ha;Aktelik 1l/ha
Prinos:6250 kg/ha

Varijanta sa mikrobioliškim đubrivom 7l/ha+pulsar

prinos:7253 kg/ha

Sorta
 
Deda Lalo jel to prinos sa sve mahunom?Jedno je citirati neki natpis iz reklame i videti jao što ovo rodi pa to je premija kako drugi ne mogu da ostvare te prinose bla,bla,bla.Taj prinos je moguć samo u saksiji
 
Negde sam pročitao da grašak voli da puzi uz nešto, a kako je najjeftinija varijanta da se to reši?
Negde sam pročitao da može da se postavi granje, po kome će da puzi, ali ne znam kako to napraviti u praksi.
 
Kada grašak procveta, i počne da zameće mahune, da li je potrebno navodnjavanje ili prihrana i koliko otprilike?
Ovde u Vojvodini dugo već nije pala poštena kiša.
 
Чекајте, а како берете тј. чиме берете, грашак? Такође ме занима и како чистите грашак? Сигурно не ручно ... :haha: претпостављам.
 
Чекајте, а како берете тј. чиме берете, грашак? Такође ме занима и како чистите грашак? Сигурно не ручно ... :haha: претпостављам.
ako radim za PRIMU onda uzmem od njih kombajn ali otprilike jedno jutro rasprodam zajedno sa maunama desetak ljudi i beri ono sto ostane ovrsem sa zitnim kombajnom i dajem stoci
 
Mi beremo rucno,pre tri dana brali,za 1h-2h nabrali 50 kg jer nisu sve meune bile pune
 
ako radim za PRIMU onda uzmem od njih kombajn ali otprilike jedno jutro rasprodam zajedno sa maunama desetak ljudi i beri ono sto ostane ovrsem sa zitnim kombajnom i dajem stoci
. Kad seješ grašak? Može li u jesen? Gde nabaviti veću količinu semena i po kojoj ceni. Kad stiže za vršaj mislim na onaj što daješ stoci. Mene bi interesovalo suvo zrno kao stočna hrana. Koliki bi prinos mogao biti?
 
Moze u jesen ali je rizicno a semena imam ja Dzofa a i mozes kupiti na institutu novosadskom
. Kad seješ grašak? Može li u jesen? Gde nabaviti veću količinu semena i po kojoj ceni. Kad stiže za vršaj mislim na onaj što daješ stoci. Mene bi interesovalo suvo zrno kao stočna hrana. Koliki bi prinos mogao biti?
 
Nazad
Vrh