Grašak

Povrtari jeste li posejali grašak ? Koje sorte sadite i kakva su vaša iskustva ?

Pre tri dana sam obrao grasak sejan s proleca. Sejao sam sortu AVOLA. Najcesce mi je imao 6-7 zrna. Zdrav je i nisam imao problema ni sa korovima niti sa bolestima. Od korova sam ga posle setve a pre nicanja prskao Galenikinim Zanatom (pendimetalin) i nisam imao ama ni malo korova. Probao sam i Slavol pored ruske 16-tice da vidim kako ce se pokazati na grasku i razlika postoji ali je mala. Prinos je bio oko 5t zrna/ha.:ppozdrav:
 
Pre tri dana sam obrao grasak sejan s proleca. Sejao sam sortu AVOLA. Najcesce mi je imao 6-7 zrna. Zdrav je i nisam imao problema ni sa korovima niti sa bolestima. Od korova sam ga posle setve a pre nicanja prskao Galenikinim Zanatom (pendimetalin) i nisam imao ama ni malo korova. Probao sam i Slavol pored ruske 16-tice da vidim kako ce se pokazati na grasku i razlika postoji ali je mala. Prinos je bio oko 5t zrna/ha.:ppozdrav:

I gde se dede, grasak za koje namene
 
Kolege koji preparat protiv sirka ima najmanju karencu i kolika je,grasak mi cveta a krenuo i sirak(naravno rec je o grasku za ljudsku ishranu tako da dolazi u obzir samo neki sa izuzetno kratkom karencom ako postoji tako nesto) u pitanju je povrsina od nekih 32 ara
 
Grašak završen.
Prošao osrednje. Onako. Nije loše.
Bila velika razlika u nicanju, pa tako i kad sam ga pokupio. Od prezrelih mahuna do onih kada je tek počelo zrno da se formira.
 
Nazad
Vrh