Zagrtanje kukuruza

mi ne zagrcemo al bas odavno ,ja ne pamtim.i bolje je kad se ne zagrce manje ima truckanja,danas kad sam brao i prelazio preko neke zagrnute njive zamalo da mi se bunker odvali koliko to trucka i ljulja berac
 
Zagrtanjem kukuruza povecavas povrsinu zemljista,plasticno objasnjenje je da pravis "radijator" pa samim tim je mnogo veca povrsina za isparenje a negativan efekat se postize i sa onim srednjim delom odakle je sklonjen rastresit sloj zemlje pa je i tu mnogo povecano isparenje vlaznosti iz zemljista.Naravno ovo sve i nije mnogo bitno za kisne godine ali je pitanje kada ces to"ubosti":ppozdrav:
 
Aj ovde da stavim, duboko zagrnuto od strane NN lica mislim da je iz Padine, vidjam ovih dana dosta Padincana sa zagrtacima, ne odustaju od zagrtanja!
attachment.php
 
Uglavnom zagrce stara skola, kao i oni gde je lose delovala hemija, delom zbog hladnijih dana. Ima takvih njiva bas dosta
 
Samo kad bi vreme dozvolilo, ali kalve su prognoze za ceo jun teško da će kukuruz opet doći na red(jednom ošpartan) ostalo mi još soje da prošpartam po prvi put.
 
Ko god može samo neka zagrće.Ja kad god sam zagrnuo bili su bolji prinosi.To je odličan način da se reše redni korovi.Ja ove godine ne mogu to da radim zbog nejednakog nicanja.A te stručne priče malo uzmite i sa rezervom.Pa nije to otvoreno oranje pa da je veća površina sušenja direktno na udaru sunca i vetra.U kukuruzu sa 10 listova je već ladovina ,a kamoli većem i pogotovo na ovim gustim sklopovima na koje većina nas ide.O suncokretu i njegovom pokrivanju zemljištaneću ni da pričam.
 
Ja sam sa zagrtanjem zavrsio,sve sto sam uradio je 3.5 jutra kukuruza,i tu sam vec pravio stete,suncokret nista nisam zagrnuo,inace imam obicaj da zagrnem.
 
Nazad
Vrh