Kineska kruška - bela - Pyrus × bretschneideri

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Danas sam u Maxiju video da se prodaju kruške pod nazivom Kineske kruške. Jako su lepo izgledale, ali ih nisam uzeo da probam. Moraću i to, ali sada da otvorim temu ovde da vidim zna li neko nešto o tome. Bile su jako svetle, pa sam zato u naslovu teme stavio bele.
 
imao sam prilike da ih jedem . izgledaju fenomenalno i tako lepe prosto da nemoze covek da im odoli a sto se tice ukusa uzas zivi nece nikad vise da mi padne na pamet da kupim tako nesto daleko najneukusnija kruska na tabeli od 1 do 10 ona bi dobila cistu nulu , naravno stvar ukusa
 
Ako ste kupili kinesku krušku(plod) u trgovini,u pravu ste to je živi drek :zli:.Međutim ja imam posađenu sortu-SHINSUI i tvrdim da bi ocena bila +10 :D,rađa druge godine po sadnji.
 
seneka je napisao(la):
Ako ste kupili kinesku krušku(plod) u trgovini,u pravu ste to je živi drek :zli:.Međutim ja imam posađenu sortu-SHINSUI i tvrdim da bi ocena bila +10 :D,rađa druge godine po sadnji.

Može malo više podataka, a i slika bi bila odlična.
:ppozdrav:
 
evo mojih kineza...ne mogu da dam sliku :sta:..ne umem.. :sta:
Post je spojen: [time]1293334161[/time]
_________________________________________________
:udri: ako sad ne uspe :udri:
16m9emp.jpg

Post je spojen: [time]1293359478[/time]
_________________________________________________
:ideja: :ideja:idemo dalje... ::namigivanje::
2reh8w7.jpg

Post je spojen: [time]1293384867[/time]
_________________________________________________
mhbwiw.jpg
:D
 
da li ove "kineze" namerno ostavljaš na stablu do prvog mraza?
Koliko ti je staro ovo drvo?
da li si probao da kalemiš na neku podlogu? ::namigivanje::

iskreno meni ove tvoje kruške liče na nešto između kruške i mušmule? :sta:
 
14jatro.jpg

Post je spojen: [time]1293354533[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1293405163[/time]
_________________________________________________
1zq7s48.jpg

Post je spojen: [time]1293431783[/time]
_________________________________________________
:cao:Drvo je staro kao Isusov magarac,moja baka je bila mlada kada je posađeno,a meni je 60 god.Potječe od grofovskih imanja u Zagorju.To je rjetka zimska sorta,ona nije vodenasta kao ove druge dve.Na stablu dočeka prve mrazove,ali ne prejake-nesmije jako smrznuti,nego se obire pre jakih zimskih mrazova.Sa uspehom ih kalemim na evropske kruške,na divljačicu ili na sejanac kruške npr.viljemovke ili bilo koje druge.Ta sorta nije došla sada u ove krajeve nego prije nekoliko stoleća.Okus nije neki ,ali dobra je,premda ima što mi kažemo kamenja oko semenki.Ona na drugoj slici je sorta Shinsui,ona se od prije nekoliko godina može kupiti u HR. ona je ajmo reći moderna sorta,došla u Europu prije cca.20-ak god. vrlo je finog okusa, nešto najbolje što sam jeo ,vodenasta ,.hrskave strukture,mirisna-sve5.Onda imam još jednu sortu sličnu ovoj,neznam ime,odlična je.Ja neznam odakle oni u markete nabavljaju one kineske kruške,ali po meni to nije za ljudsku prehranu.Ne nije to mušmula,to je kinesko-japanska kruška.Kalemi se odličnona bilo kakvu našu krušku,ako se prekalemi recimo u proleće pod koru,plod donosi 2. godine jer rodi i na jednogodišnjim letorastima(vidi gore na jednoj slici)vidi se mesto kalamljenja od prošlog proleća.
Post je spojen: [time]1293457312[/time]
_________________________________________________
1zmigeb.jpg

Ono gornje stablo snimljeno je 15 novembra
 
:sta: :sta: :sta:
Ajmo ljudi, :spavam: što ste se ućutali povodom japansko-kineske kruške NASHI :sta:
Molim komentare i pitanja :spavam: :spavam:
 
Kolege,
Meni su na rod stigle 4 a zao mi je sto nisam kupio vise. Jedini plod koji tone jer je toliko socan. Ukus cak podseca i na rum. Veroljb iz rasadnika Egzotik kaze da je ove godine prodao 2.000. sadnica. Vise od polovine svetske proizvodnje je Nashi. Ne oklevajte. Krecite u sadnju sto pre. Zadnju sam iz frizidera pojeo juce. P R E K R A S N A.
Pozdrav
Sava
 
Poštovani Zemunac,
Cene su nešto iznad boljih evropskih sorti.
Imam Kumoi, Hosui, Shinko,
Mogući dobavljači sadnica:
Mile iz Tabanovca 012 351 036
Veroljub iz Trstenika 063 777 33 25 i
MAVM iz Novog Sada 021 540 521,
Pozdrav sa Gardoša
Sava
 
Ja imam posadjeno jedno stablo,posadio bih jos ,ukus je stvarno fenomenalan ali imam problem :jako su sitne,velicine ringlova otprilike.Koliko sam razumeo napise po netu , njihova krupnoca se krece od 150 do 200 grama.Nije mi jasno sta se onda desava sa ovom koju ja imam?
 
Ja imam posadjeno jedno stablo,posadio bih jos ,ukus je stvarno fenomenalan ali imam problem :jako su sitne,velicine ringlova otprilike.Koliko sam razumeo napise po netu , njihova krupnoca se krece od 150 do 200 grama.Nije mi jasno sta se onda desava sa ovom koju ja imam?
Marketing je cudo :)
Dobro je da je ukusna
 
Ja imam kumoi sortu ,samo da Vas ispravim to je Japanska sorta. Plod je dobar i sto je zanimljivo ostaje na drvetu ako ne oberete cele zime.Opadne lisce a plodovi ostanu kao ukrasi !

Sve sorte koje ste naveli vole malo stroziju rezidbu,nikako ne treba dozvoliti da prerodi,to je mnogo crpi,toliko da se nekad i osuse.
Znaci maksimum 3 ramene grane ostaviti , iz ramenih grana takodje ne treba pustati letoraste-vodopije ili kako ih ko zove...
Takodje je bitno da stablo ne bude preko 80cm visine zbog dopremanja vode u krunu (stablo zadrzava vlagu).

Osim ako zelite da ih ostavite za hlad tj. da ih pustite visoko ,ali je tu skroz drugacija rezidba.
 
Kineska kruska posadjena 2012 godine. Lepo napredovala i prosle godine, evo je u cvetu:

Podarila nam je dve kruske. Degustirali smo je sa uzivanjem, januara za Bozic. Odlicnog ukusa, slatka, socna mmmmm...evo i slike, kao bliznakinje su medene:
 
Nazad
Vrh