terra biosa

mice

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Apr 2012
Poruka
4
Lokacija
prilep
Moje iskustvo u vocarstvu je oko 6-7 godina inace imam lesku 600 komada na 1 ha imam oko 110 oraha isto na 1 ha i 3 -ca godina kako gajim jabuku izmedzu leske spalir sistem .Radio sam svasta oko 20 godina kao trgovac a sada imam malo vise vremena pa sam se odlucio na nesto sto bi mi popunilo vreme kad odem u penziju.Zadnjih 2 godine pratim forume poljoinfo i naucio sam mnoge stvari o lesci jabukama i orasima bas ovde.Najvecu muku mi je stvorila rutava buba za koju sutra spremam jedan novi preparat terra biosa danske proizvodnje koji je organski preparat i koji je po uputstvu neka slana ili kisela sredina koja je svim insektima i virozama nepogodna sredina za razvitak ,insekti dodzu probaju i ne vracaju se ponovo tako bar pise u preporukama za upotrebu ide 10 litara vode sa 1 litrom tera biose sutra cu oprobati da bih se resio ove dosadne rutave bube pa ako ima efekta evo mene pisacu na forumu.Inace do sada imam u sudovima bele boje po savetu joekikija vec 6-7000 buba utopljenih u vodi sa deterdzentom arome jabuke a danas sam postavio i manje case sa odzacarom da uporedim efekat negro-deterdzent.kod mene je zakasnila cvatnja oko 25 dana tek sad cvetaju rane kruske i pocinju i jabuke na oko 750 m nadm. visine do lanjske godine sam orao ali sad mislim da je kad je rec o rutavoj bolje ostaviti ledinu da se ne bi lako ukopavala u zemlji toliko za sad pozdrav svima iz Prilepa
 
Nazad
Vrh