Dizel D-2 i Eurodizel razlika

moja su iskustva (traktori, Fap, suza 16D) da evro dizela potrošim manje nego D2, da svi lakše pale, kako leti tako i zimi, manje dime i mnogo bolje vuku...

dakle: moj glas na stranu evro dizela
 
:D i moj ima jedna tecnost najbolja LICKY mol valjda tako moj otac redovno sipa i u auto odlicna stvar lakse mnogo pali zimi jer ne dozvoljava zgrusavanje nafte a cujem da sipaju i na rezervoar litru benzina!
 
Kazem vam... Mi imamo ljetno i zimsko gorivo. u zimskom su vec umjesani aditivi ( valjda mjesaju manje vode) i to gorivo se ne stisce po zimi. takvo gorivo je bilo u 539 cjelu zimu i on je palio super uredno. Takodjer ono gorivo u prikolici se nije stiskalo, ali u rezervoaru od 549, majko mila, ko mast...

Zato obavezno kad krene zima ili pun rezervoar euro dizela ili "zimskog" usuti, ali kako znati jel na pumpi zimsko gorivo ili obicno, nikako ne mozes znati...

Pretprosle zime su mnogi imali gadnih problema s plavim dizelom u mom kraju, jer su im ostale neke vece kolicine ljetnog goriva, pa se to rasporedjivalo po pumpama da se toga rjese... Puno ljudi je uzelo kalorifer i zagrijavalo i garazu ili samo rezervoar na traktoru...
 
Bobo je napisao(la):
Puno ljudi je uzelo kalorifer i zagrijavalo i garazu ili samo rezervoar na traktoru...
Znam jednog koji je baš te godine zapalio auto tako :udri: Ošo popit u birc pivo (x puta pivo), dok mu se neodmrzne rezervar, a kad se vratio auto se već ohladio :nono:
 
Znaci mogu bez problema bar preko zime da sipam eurodizel u novi 539? Nafta je tako losa, da se vec juce dok je stajala u kanti preko noci jako vidno razlozio parafin.. Stari 539 ne da stuca sa njom nego je to strasno..
 
off ali mozda bitno

Takodje bitna stvar ne pretakati sa nekom pumpom direktno u masinu ( busilica ...) jer pomesa vodu i naftu i problemi nastaju i leti
 
verovali ili ne kada znam da mi je nafta malo prljavija
ja zimi u bure još i dolijem 10 15 litara vode i ostavim da smrzne
tako da mi u ledu na dnu bureta ostane zarobljena sva nečistoća i voda
i prelijem samo čistu naftu
 
kloki je napisao(la):
verovali ili ne kada znam da mi je nafta malo prljavija
ja zimi u bure još i dolijem 10 15 litara vode i ostavim da smrzne
tako da mi u ledu na dnu bureta ostane zarobljena sva nečistoća i voda
i prelijem samo čistu naftu
Ova caka mi nije nepoznata....
 
Da li neko zna koja je tačka smrzavanja D2 a koja evrodizela? :cao:
Post je spojen: [time]1261339414[/time]
_________________________________________________
kloki je napisao(la):
verovali ili ne kada znam da mi je nafta malo prljavija
ja zimi u bure još i dolijem 10 15 litara vode i ostavim da smrzne
tako da mi u ledu na dnu bureta ostane zarobljena sva nečistoća i voda
i prelijem samo čistu naftu
Odlično rešenje, ne bih se nikad dosetio ove cake :D
 
Mislim da samo aditiv treba sipati i :ppozdrav:. Ja sam sipao godinama u dizelaše D2 + aditiv i nikad nije bilo problema. Traktore zimi ne vozim jer oni :spavam:. :haha:
 
Samo loz ulje sipam u aute i traktore ponekad plavi dizel ali rijetko i nikakvih problema nemam.Nikad loza nemrzne malo vise diminja ali nesmeta.D2 ili eurodizel nikad nisam nasuo u nijedan traktor a ni aute koji su kod mene 7-8 godina a jako puno vozim.Kako cisterne stoje pod nastresnicom od centralnog u kojima je loz ulje i nikad grijanje nije zakazalo.Zato samo na 50l uspem stokakvog ulja najvise dvotaktola 2dc da malo bolje maze i imam mir. :ppozdrav:
 
maeni traktor i auto nemare dali je euro ili d2 ali sam pristalica d2 zbog mazanja bos pumpe.
 
Nazad
Vrh