Poljo wiki KWS uljana repica
Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Vrednost vinograda

Član techa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    424
    Zahvalio se
    117
    Zahvaljeno 156 puta na 47 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Vrednost vinograda

Imam u ponudi vinograd u trecoj godini, novije vinske sorte, ogradjen, spalir,do sad uredno odrzavan, na lepom mestu. Moje selo se nalazi na severnom obodu Deliblatske Pescare, tako da je pogodno za vinogradarstvo. Interesuje me koliko vredi 1/h takvog zasada. O vinogradarstvu ne znam bas puno ali voleo bih da pocnem i spreman sam da naucim. Inace vrednost obradivog zemljista je 6000-9000/h.
    nidoceg mi vise nije sanjam zemlju iz saksije

Član sremac88 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,543
    Zahvalio se
    166
    Zahvaljeno 297 puta na 206 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Za sadnju jednog hektara je potrebno 12000-15000 evra.Tu se podrazumeva priprema zemljišta, kalemi(sadnice), sadnja, kolje, stubovi i žica.Cena zemljišta nije uračunata u ovu cenu.

3. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku sremac88 na ovoj poruci:

techa (22-04-12)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Poznanik mi nudi u zakup vinograd vinograd od 700 čokota u solidnoj kondiciji, ali ni ja ni on ne znamo koja bi mogla biti vrijednost zakupa da je fer za obojicu. Puno bi mi pomoglo ako neko zna koja je uobičajena visina zakupa vinograda u rodu po ha ili nekoj drugoj mjeri. Hvala unaprijed?

Član zupa100 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    961
    Zahvalio se
    143
    Zahvaljeno 331 puta na 227 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Misko_CG, to ti niko sa sigurnoscu ne moze reci.

Ali, da idemo ovako, 700 cokota x npr. 2 kgr grozdja x cena (koju mozes da postignes) = ? Prskanje i odrzavanje vinograda bi u normalnim uslovima trebalo da kosta oko 300 eura (po mojoj slobodnoj proceni).
    U odrzavanje podrazumevam od rezidbe, plevljenja i branja, zatim sprecavanje korova tretiranje bar dva puta totalom, ili ces obradjivati taj vinograd (malo ce kostati vise), i na kraju djubrenje. Sada jesenje vocarskim, pa s'proleca npr KAN-om, i na kraju bar 4 puta prehranom preko lista.
    Ako sam nesto zaboravio, molim iskusnije kolege za ispravku... :)

Pozz zupa100
    Bolje junački pobeći, nego kukavički poginuti.

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku zupa100 na ovoj poruci:

mihailo1 (04-01-19)

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.