Vrednost vinograda

techa

Član
Učlanjen(a)
20 Okt 2009
Poruka
424
Lokacija
Ilandza
Imam u ponudi vinograd u trecoj godini, novije vinske sorte, ogradjen, spalir,do sad uredno odrzavan, na lepom mestu. Moje selo se nalazi na severnom obodu Deliblatske Pescare, tako da je pogodno za vinogradarstvo. Interesuje me koliko vredi 1/h takvog zasada. O vinogradarstvu ne znam bas puno ali voleo bih da pocnem i spreman sam da naucim. Inace vrednost obradivog zemljista je 6000-9000/h.
 
Za sadnju jednog hektara je potrebno 12000-15000 evra.Tu se podrazumeva priprema zemljišta, kalemi(sadnice), sadnja, kolje, stubovi i žica.Cena zemljišta nije uračunata u ovu cenu.
 
Poznanik mi nudi u zakup vinograd vinograd od 700 čokota u solidnoj kondiciji, ali ni ja ni on ne znamo koja bi mogla biti vrijednost zakupa da je fer za obojicu. Puno bi mi pomoglo ako neko zna koja je uobičajena visina zakupa vinograda u rodu po ha ili nekoj drugoj mjeri. Hvala unaprijed?
 
Misko_CG, to ti niko sa sigurnoscu ne moze reci.

Ali, da idemo ovako, 700 cokota x npr. 2 kgr grozdja x cena (koju mozes da postignes) = ? Prskanje i odrzavanje vinograda bi u normalnim uslovima trebalo da kosta oko 300 eura (po mojoj slobodnoj proceni).
U odrzavanje podrazumevam od rezidbe, plevljenja i branja, zatim sprecavanje korova tretiranje bar dva puta totalom, ili ces obradjivati taj vinograd (malo ce kostati vise), i na kraju djubrenje. Sada jesenje vocarskim, pa s'proleca npr KAN-om, i na kraju bar 4 puta prehranom preko lista.
Ako sam nesto zaboravio, molim iskusnije kolege za ispravku... :)

Pozz zupa100
 
Nazad
Vrh