Oprema za tov brojlera

Kad se podesi visina a to se svakodnevno radi - svaka niplica je dobra:
dddzwz.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Cuo sam da neko drzi pilice u plasteniku, kakva folija ide tamo,obcna ili neka specijalna? Koliko sloja? Gde se moze upustvo naci za to? Pozz
 
Mislio sam da pravim pojilicu slicnu kao kolega valjevac, stigle su mi niplice sa aliexpressa (50kom 11eura).
Sta mislite o tome da se stave kanalizacione cevi f50 od metra u kvadrat sa 4 kolena, da li bi trebalo sa necim da ih ucvrstim ili da lepim kolena?
Sve ideje su dobrodosle....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mislio sam da pravim pojilicu slicnu kao kolega valjevac, stigle su mi niplice sa aliexpressa (50kom 11eura).
Sta mislite o tome da se stave kanalizacione cevi f50 od metra u kvadrat sa 4 kolena, da li bi trebalo sa necim da ih ucvrstim ili da lepim kolena?
Sve ideje su dobrodosle....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Mislim da je clan Petar90 pravio nesto slicno od Pestanovih cevi za vodu.Dali od 1/2,ili 3/4 cola.Po meni je to bolja i sigurnija varijanta.Ipak je to zalepljeno onom peglom i taj spoj izdrzava mnoogo veci pritisak.
 
Mislio sam da taj sistem spojim sa buretom od 50 litara sa obicnim crevom, ne bih na vodovod direktno isao...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ni nemozes na vodovod.Kapljalo bi.Te sisaljkesu predvidjene na slobodan pad.Ja sam mislio da taj sistem napravis od pvc vodovodnih cevi,pa sve to nakacis na bure.
 
Hoce biti dovoljno cvrsto vodovodno crevo, jer vidim da na ovom kod valjevca ima gore jos jedna sina?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To nije za cvrstinu.To je da se pilici ne penju na cev.Penjali bi se i na tu tvoju,te je pozeljna sajla.E sad i ja vidim onu crvenu odgore.To je verovatno da drzi oblik.Jaka je to cev.Okacis je na vise mesta i ne sekiraj se.Na koju duzinu planiras?
 
Evo kako je to kod mene. Cev pestan od 3/4 ili 1 cola i 5 niple povezano na bure od 50l. Cuvam po 60 pileta u turi, ali ladno moze 100kom.

20160920147436913114149.jpg
20160920147436920227821.jpg
 
Kupio sam 3m onog vodovodnog creva, t-komad, reducir i dupli nipl na pola cola sve zajedno 3.5 eura. Niple su mi stigle iz Kine, jos da vidim kako cu malo da ucvrstim crevo, ideja mi je da ukrstim dve zice i malo ih zategnem da bi drzale priblizan oblik kruga.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Joks:
Evo kako je to kod mene. Cev pestan od 3/4 ili 1 cola i 5 niple povezano na bure od 50l. Cuvam po 60 pileta u turi, ali ladno moze 100kom.

Ако пластичну цев са ниплицама држиш на потребној висини ово коританце од лима ти уопште не треба.Оно само смета.Ниплица треба да буде на таквој висини да се пиле у зависности од узраста просто истегне да би је дохватило.Тада нема влажности испод појилица.Када су ниплице ниске пилићи узимају капи воде са стране и тада се ствара влага јер не ухвате сваку кап.


vp9i6h.jpg
 
Meni se ovako pokazalo odlicno i ne kvasi mi se podloga. Ako se podigne visoko nezgodno je ako ima pilica koji su nizeg rasta i ne mogu da dohvate.
 
Meni se ovako pokazalo odlicno i ne kvasi mi se podloga. Ako se podigne visoko nezgodno je ako ima pilica koji su nizeg rasta i ne mogu da dohvate.
Јокс не бих да те у нешто убеђујем, једноставно изнео сам своје мишљење.Твојим пилићима лимено коританце једноставно смета да пију воду.А раслојено јато и узимање воде се решава са убацивањем комада дрвета или цигле испод неке ниплице (да се надоканди разлика у узрасту) на коју се пењу пилићи.
 
Nazad
Vrh