Oprema za tov brojlera

Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Zelim pitati,da li ima neko iskustvo sa hranjenjem brojlera u kavezima.Meni trenutno odgovara takav nacin.Voleo ibh cuti iskustva drugih.Da li cu pogresiti ako se odlucim na taj uzgoj brojlera?u pitanju je kolicina 50-150 kom.
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

zdravo drugari!!!!!!!!!!!! i ja sam nov na ovom forumu.
Imao bih jedno pitanje za one koji su profi pilićari. Ja sam kupio u prošlu nedelju na pijaci točir za klanje pilića pa sam ga odmah u nedelju isprobao, ali na žalost kada sam pile zaklao video sam da su mu oba krila oštećena (polomljena). Pitanje: dali može neko da mi objasni gde sam pogrešio jer neželim da mi se tako nešto više ponovi, jer mušterija hoće kvalitet i da nema tragova bilo kakvog oštećenja. Puno vam hvala unapred. Vladimir! ::lose:: :sta: :nono:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Drzis pile za trup skupljenih krila i postavjlas ga u tocir
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

dali ima da se prodaju posebno tacne koje stoje ispod niplica. Ako ima ostavide broj de da se javim za to. Unapred hvala.
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

@ana.v
Velik ti je tocir u odnosu na pile . Ili ti u ishrani fali kalcijum koji se nalazi u Monokalcijum-fosfstu ili Dikalcijum-fosfatu .
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Kolika je cena nipl pojilica?
 
Nikola77

Kada sam ja kupovao opremu najpovoljnije cene i uslove montaze je imao "Feroterm" iz Čačka.Tako je tada bilo.Sa njom sa zadovoljan.Ako te interesuje imam njihove telefone.Javi se na pp da ne zamaramo društvo.
p.s.Ništa te ne košta da proveriš - samo jedan telefonski razgovor.
 
Molim vas, ako neko zna da mi kaze kome se treba obratiti radi izgradnje objekta u svrhu tova pilica, ili bar gde to da saznam? Ne bih da lutam po kojekakvim oglasima iz jasnih razloga. U pitanju bi bio objekat manjih razmera, ako je to relevantno. Hvala unapred.
 
E bas vam hvala svima koji ste mi odgovorili, a posebno onima koji na drugim stranicama ovog foruma vicu "kultura, kultura" na sav glas.
 
chikenloveru ja cu ti odgovoriti kao i uvek.zavisi za koju kolicinu pilica.to mozes i sama da konstruises, potrebno ti je nesto novca za cement, devnicu za dva majstora, soder, malo dasaka, i zidanje moze da pocne.najbolje bi bilo da pitas ove iskusnije zivinare, odprilike da ti kazu koliko prozora na koju kvadraturu ide, da negori sijalica i po danu, i to ti je to, netreba tu nikakva filozofija.E sad ako hoces da tovis po 300 i vise pileta, onda ti treba strucnjak, jer moraces tada malo da se automatizujes, bar u pogldeu napajanja.Surfuj malo po netu, nacices razne makete objekata, a mozes i tvog veterinara da pitas, covek se sigurno razume, ako ne, onda ce on nekog da pita. ::namigivanje:: pozz, mada mogu i lepi objekti od dasaka da se naprave, jeste da im vecnost nije ista, kao ni kvalitet, ali nemari............. ::novac::
 
Hvala na odgovoru! Ima ipak onih na koje se moze osloniti da bar pokusaju da ti pomognu. Ali da pojasnim, ja sam sama dizajnirala objekat za kapacitet od do 500 pilica, tako da mi nije problem kako objekat treba da izgleda, vec imam problem da nadjem sposobne izvodjace, sa iskustvom u gradnji objekata tog tipa. Nazalost, to se ispostavilo kao veoma tesko, jer kao sto i sam kazes Jovanipse, treba mi strucna ekipa, a to nesto po netu ni surfujuci nisam nasla. Pa eto, moje je pitanje i dalje otvoreno i svi su saveti dobrodosli.
 
chickenlover

2holgdi.jpg


Kad ozidaš razmisli o ovom prstenu za napajanje pilića.Jedan prsten oko 220.komada mada proizvođač objašnjava da je to dovoljno za 250.komada.
Ako bude trebala detaljnija informacija tu sam
:ppozdrav:
 
@valjevac,
hvala puno na predlogu! Predpostavljam da je to tvoj objekat na slici? Vidim drzis vrlo cistu prostirku. Kako cistis? Pitam, jer sam ja za svoj (buduci) objekat smislila specijalan "sistem" brzog otklanjanja djubreta.

Da li si ti zadovoljan tim prstenom za napajanje? Izgleda lepo i zgodno, ali mi deluje i malo lomljivo. Mislim, kad pilici porastu i pocnu da se gegaju i cuskaju....Ja sam sve u (sadasnjem) objektu morala da pricvrstim, obzirom da su pilici koje imam veoma zivahni, pa ruse i preturaju sve oko sebe sto nije takoreci zakovano za pod.

P.S. Sta su ti oni piramidalni objekti po uglovima? Ne vidim dobro na slici.
 
chickenlover je napisao(la):
@valjevac,
hvala puno na predlogu! Predpostavljam da je to tvoj objekat na slici? Vidim drzis vrlo cistu prostirku. Kako cistis? Pitam, jer sam ja za svoj (buduci) objekat smislila specijalan "sistem" brzog otklanjanja djubreta.




Da li si ti zadovoljan tim prstenom za napajanje? Izgleda lepo i zgodno, ali mi deluje i malo lomljivo. Mislim, kad pilici porastu i pocnu da se gegaju i cuskaju....Ja sam sve u (sadasnjem) objektu morala da pricvrstim, obzirom da su pilici koje imam veoma zivahni, pa ruse i preturaju sve oko sebe sto nije takoreci zakovano za pod.

P.S. Sta su ti oni piramidalni objekti po uglovima? Ne vidim dobro na slici.
Prsten je prva liga za 220 pilića.Prostorija je namenska za brojlere.Radim to više iz hobija jer mi je osnovna delatnost uzgoj koke nosilje isa brown.Uz put gajim i ćurke, ukrasne koke, jarad i dobrog lovačkog psa.Zapisao sam se .hi.
Prostirka je šuška kažem šuška ne piljevina.Prsten je čvrst i za plafon je pričvršćen sa tri lančića.Pomoću njih regulišem visinu.Kako pilići rastu podižem prsten tako da su niplice njima dostupne uvek kada podignu glavice prema njima.Tako nema prosipanja vode i dodatne vlage.Ono pile koje skoči na opremu, kako je pomenuto, to ja ne priznajem kao brojler.To se verovatno radi o roštiljskom piletu koje leti kao vrabac i dostigne težinu jedva do 2.kgr.I ko ga uzme a nije ga uzeo namenski taj je obrao zelen bostan.Brojler genetski je namenjen da jede i s....Izvini na izrazu ali tako je.
Što se tiče čišćenja prostorije ja primenjujem sistem skidanja pokorice, koja se stvori zbog kondezacije, i dodavanje nove šuške do kraja turnusa.
Piramidalni objekti su od lesonita i služe da "ubiju" ćoškove, jer zbog panike, stresa, hladnoće ili velike toplote dolazi do koncentracije pilića po ćoškovima i do gušenja.Možda jeto nekome smešno ali bolje jeda ne doživi, pogotovu kada se radi i većem broju pilića.
Nadam se da je moj odgovor bio kompletan a ako opet nešto treba ja sam tu a ako zamaramo forum p.p. je uvek u igri.
pozdravljam ja vas
:ppozdrav:
 
Valjevac, hvala MNOGO. U tvom postu ima bas dosta korisnih informacija. Ovo sa "piramidama" po coskovima je jednostavno, a GENIJALNO. Obavezno cu da ti "ukradem" stos. Ja inace godinama gajim curke i obicne dvorisne kokosi, a u tovnom pilicarenju sam nova. Mada ocigledno imam ambicije, he, he.

Uzela sam hibrid Ross, od pouzdanog dobavljaca. Veoma dobro napreduju iako su neverovatno zivahni. Pogledao ih je veterinar i rekao da je sve kako treba. Nadam se da nisam "obrala zelen bostan", ali posto ovu turu gajim za sebe i za probu, necu biti razocarana sve dok mi je ulaganje manje od konacnog dobitka.

Ako uspem da realizujem svoju ideju sa novim objektom, prsten cu obavezno da nabavim.

Ostavicu post na stranama za dvorisne kokoske, nabavila sam neke rasne, pa ako te ne mrzi, mozes i tu da me/nas savetujes.

Izvinjavam se sto sam malo izasla iz teme, ali sve je to zivinarstvo i na nekim tackama mora da se preplice.
 
valjevcu objekat ti je extra :D, bas mi se svidja, koliko pileta drzis u njemu, ti si se bas modernizovao, gde bih ja mogo da nabavim onakav krug.. :sta: kolika je cena, ako nije tajna.... :cool:
 
Ta prostorija je napravljena samo zbog toga što ja volim uzgoj belog pileta ili ti brojelera.Prostorija je mala i ima kapacitet do 3oo.komada ali do 1.kilogram.Odnosno ja to tako ugovorim sa mojim komšijama.Prilikom useljvanja se zna koliko je prodato unapred.Normalno ja uvek ostavim neki broj za ne daj bože - neki slučaj - tako da uvek imam rezervu.Prsten je strava.Proizvođač ga prodaje pod pričom da može da napaja 250.komada.To je tu negde jer ima 22.niplice x 12.pilića pa ti je to tu 244.komada do kraja tova.Sa tim prstenom odnosno sa dva takva prstena ja trenutno u nekoj drugoj varijatni napajam 400.komada koka nosilja u uzgoju - bez ikakvih problema.Ako te interesuje proizvođač i cena javi se poslaću ti na p.p. da ne ispadne da nekoga reklamiram.Eto toliko od mene po tom pitanju.
:ppozdrav:
 
pa 300kom, i nije tako malo, ja bih teo da napravim nesto slicno.ja bih po komsiluku i po rodbini mogo da utopim 200kom.pa sad se interesujem malo, da vidim sta, kako, jeste da ja imam iskustva, ali na malo ::namigivanje:: do 70kom.ako sam te dobro razumeo ti u tom objektu tovis pilice do 1kg.i onda ih prodajes za dotovljavanje :sta: ajde ako mozes na p.p.da mi ostavis malo detaljnije o tim krugovima, meni bi jedan bio dovoljan, kako to funkcionise, gde treba da bude rezervoar sa vodom, ili sta vec, i naravno gde to ima, i koliko kosta.hvala unapred :cao:
 
Nazad
Vrh