Oprema za tov brojlera

srdjan

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
3
Lokacija
Nis
gde moze da se pronadje najjeftinija oprema za tov brojlera
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Kod opreme nije vazno nabaviti najjeftiniju nego treba naci kompromis cene i kvaliteta. Jeftina oprema na kraju ispadne veoma skupa jer brzo propadne i ako zakaze (narocito pojenje u toku leta ) onda napravi katastrofu i skuplja je od najskuplje na svetu. Mi smo sa takvom imali lose iskustvo tako da nikome ne bih savetovao da sedrzi samo po kriterijumu jeftinoce. Kod nas ima dosta proizvodjaca i zastupnika a najbolje iskustvo imamo bas sa Jomapeksovom opremom iz Novog Sada jer za taj novac dobijete zaista vrhunsku opremu.
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Zdravo svima!
Prvi put sam ovade na Forumu i skroz se slabo razumem u uzgoj pilica ali to i jeste razlog da ovde od vas PROFESIONALACA potrazim pomoc.Imam jednog Druga koji je radio tov Pilica na jednoj Farmi u Becmenu(kod Surcina) 8 god.Sad ostao bez posla i predlaze mi da otvorimo jednu farmu.Posto on nema uslove da ulozi nesto u firmu morao bih ja sam.Ja zivim i radim u Becu tako da bi on preuzeo sav posao na sebe plus jos jednog radnika.Interesuje me kolike su investicije za jedan objekat za 10000 piica a koliko za opremu(ventilacija,grejanje,hranilice,pojilice...)Molio bi da mi neko objasni dali da ulazim u taj biznis ili ne koliki je rizik i kolika je zarada.Unapred hvala!
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Za 10000 pilica ti je potrebna farma korisne povrsine od oko 450 m2 plus skladisni deo od 50 m2 a orjentacioni troskovi bi bili :
* zemljiste ?
* gradjevinski deo oko 40000 E
* oprema za hranjenje, pojenje i ventilaciju oko 25000 E
* vodovodni i ekektroinstalacioni deo oko 2000 E
* jednodnevni pilici 3500 E
* hrana za pilice 50000kg = 13000 - 14000 E
* rad, struja i energenti za grejanje ?

Za prodaju ti stize optrilike 9500 brojlera po 2.5 kg po nepoznatoj ceni ( ali najcesce oko 1 E po kilogramu )
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Pozdrav ljudi. Iako ovo mozda nije u okviru teme. Treba mi omamljivac za pilice. Trazio sam po netu, nema nista konkretno. Pa aj ako neko zna nesto... :ppozdrav:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

mislis omamljivac za klanje pilica?
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Da , to mislim... Gledao sam Dzejmi Olivera kako radi i odusevio sam se. Pile je skroz mirno .
Pa ako mi mpzes pomoci ili da napravim ..
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

gagika, mislim da Ti je mnogo manji problem obezbediti investicije za izgradnju, opremanje ...
Nego obezbediti PLASMAN proizvoda. Da si malo pratio forum, i malo starije postove , naisao bi na barem 3~4 istovetna pitanja vezana za tov pilica.I svima smo do sada odgovorili. Jer , glavni problem je kome prodati.
Stoga , ako imas visak sredstava ne ulazi ih bez predhodnog dobrog biznis plana.
Jako se lako propada u toj vrsti biznisa. Uostalom, u Surcinu je i bio do sada jedan od nasih najvecih proizvodjaca konzumnih jaja (Ime mu namerno ne spominjemo, nije fer spominjati treceg ako nije tu), ali radio je samo dok je imao podrsku vladajucih struktura, onog trenutka kada je to prestao da bude , moze da zatvori posao ::lose:: Naprosto, moralo bi prvo da se obezbede kvalitetni ljudi za dalji plasman , jer bez toga nema ni profita. Ne ulazi u posao bez obezbedjene prodaje! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1258887758[/time]
_________________________________________________
nadalj# je napisao(la):
Da , to mislim... Gledao sam Dzejmi Olivera kako radi i odusevio sam se. Pile je skroz mirno .
Pa ako mi mpzes pomoci ili da napravim ..
Ma sigurno ga hipnotise!!! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

@ nadalj#
ako ces samoza kolicinu koju radi Djejmi Oliver nije ti rentabilno a ako hoces za nesto profi ili polu profi to vec da.Treba ti jedan regulacioni trafo koji galvanski odvaja napon omamljivanja i mrezni,nesto malo automatike i sad zavisno od potrebe (kolicine klanja) sistem sa lirom i kadicom ili sistem sa lirom i pistolj palicom sve spram potreba :cao:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Ja radim oko 2000 kom na svaka tri meseca,u trajanju 2-3 nedelje, . Neznam te sisteme , nisam se sretao sa tim.
Nebi da te gnjavim ako mozes da mi objasnis kako bi sistem sa lirom i palicom. :sta:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

radio sam za jednu klanicu palicu za klanje curaka ,nevidim zasto to nebi moglo i da se primeni na pilice jer ostali deo opreme je isti.Plasticna palica u kojoj se nalazi mikro prekidac i kroz koju prolazi jedan kraj napona trafoa a na liri je drugi kraj trafoa.Pile se okaci na liru kad se nasloni palica na pile pusti se struja kroz njih se zatvori strujni krug i to ti je to
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

Koja je svrha svega toga?Kad ga ubacis u levak za klanje moze samo nogama na mlatara u vazduhu
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

E , a humanost? :haha: :haha: :haha: :haha:
More, levak je zakon, a kad nema levak, moze i plasticna flasa od 5 lit.ma i dzak nije los!
Mada,ako se uzme u obzir da lepo zivinu okacis, pa je omamis, pa natenane, krv se ocedi, bez mogucih kontuzija krila...
Samo , kolko li je to ::novac:: Jer parice su , ipak bitan faktor u danasnje vreme :ppozdrav:
Mislim, dali je isplativo za nas koji proizvodimo za sopstvene potrebe. Koji je red velicina taj omamljivac? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

nijedna linija klanja pilica nemoze bez toga,da nespominjem curke od 20-25kg pa zamisli koju stetu mozes da napravis.A sto se tice humanosti ipak mislim da je humanije onesvescenu klati, pa makar i kokosku.
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

I za najvecu curku vreca je zakon.
A ko ih kolje vise izplati mu se saviti levak
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

To moze reci samo ko nije radio sa omamljivacem.Nijedna iole ozbiljna klanica nema dzak ili levak u inventaru za klanje
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

sasa22 je napisao(la):
radio sam za jednu klanicu palicu za klanje curaka ,nevidim zasto to nebi moglo i da se primeni na pilice jer ostali deo opreme je isti.Plasticna palica u kojoj se nalazi mikro prekidac i kroz koju prolazi jedan kraj napona trafoa a na liri je drugi kraj trafoa.Pile se okaci na liru kad se nasloni palica na pile pusti se struja kroz njih se zatvori strujni krug i to ti je to
Dal mi mozes objasniti u malo sitnije detalje . Na koji napon spustas trafom? I kako funkcionise mikroprekidac? Dal je to opasno za coeka? Ja bih to pravio a nisam imao ranijih iskustava iako sam u elektro skoli ::lose::
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

prekidac radi kao obican taster komanda 24v a trafo je regulacioni 0/180v .Moj omamljivac jos nijednog coveka nije omamio e sad dal ce tvoj....
 
Odg: oprema za tov brijlera haranilice niplice kosevi cevi hrana itd

E hvala ti druze mnogo si mi pomogao ::svaka cast::
Kad napravim moju skalameriju javicu ti
 
Nazad
Vrh